Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Intrebare

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare

Pot copia, clona un card original C+ pt un al doilea receptor? Deci sunt abonat si vreau un al doilea receptor pt copii.....e posibil si cu ce soft?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Esti insurat ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

....nu!... vrei sa-mi fi nash?

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Criss33m View Post
    Pot copia, clona un card original C+ pt un al doilea receptor? Deci sunt abonat si vreau un al doilea receptor pt copii.....e posibil si cu ce soft?
    ce card ai mai precis (ce norma de codare are) ?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Il poti clona prin share cu 2 x dreambox. Sau [ DM-DBOX2]. Soft ccc*m

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

http://www.sateuropa.co.uk/product_o...d=10&subcat=55

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Pe situl tau sigur gaseste, ce are nevoie...e super OK

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai e solutia cu Diablo CAM wireless si daca era in Romania Echosmart 771 + 791 si un cablu UTP intre ele
    [SIGPIC][/SIGPIC]

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    Pe situl tau sigur gaseste, ce are nevoie...e super OK
    Mi se pare ca arata urat cu antena aia care sta in fata receptorului.Te mai agati de ea mai rupi si card-ul.
    E o parere,sa nu dai cu parul
    [SIGPIC][/SIGPIC]

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci si noi suntem copii si noi vrem sa vedem canal +.Rezulta ca iei 2 DreamBox 500 si le bagi in sharing legandu-le la internet.In acest simplu mod vor putea vedea si copii tai si copii nostri(sau copii din noi)
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    Mi se pare ca arata urat cu antena aia care sta in fata receptorului.Te mai agati de ea mai rupi si card-ul.
    E o parere,sa nu dai cu parul
    Scuze. Si parerea mea este linkul respectiv din uk este spam/reclama din momentul in care, cel care intreaba are o alta locatie. Location: Germany.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default RE

Deja merci pt cei care mi-au raspuns! Am vazut linkul cu wi-fi...interesant! Problema mea era in felul urmator...in primul rand este canal s_t si se pare ca este(inca) in viacc&&s, am un loader si carte fun2 vroiam sa pot citi cardul meu si sa editez pe fun pt un al doilea receptor!
    Este posibil? Cum pot citi si edita fara sa stric cardul original?

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Acuma nu te supara ca-mi dau si eu cu parerea..este doar impresia mea de nestiutor.
    Daca s-ar putea clona asa de usor un card original.....ar fi super fain....dar cred ca este fff greu , daca nu imposibil la nivel de amator....hac!..parerea mea......sa nu dati cu pietre
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Deja merci pt cei care mi-au raspuns! Am vazut linkul cu wi-fi...interesant! Problema mea era in felul urmator...in primul rand este canal s_t si se pare ca este(inca) in viacc&&s, am un loader si carte fun2 vroiam sa pot citi cardul meu si sa editez pe fun pt un al doilea receptor!
    Este posibil? Cum pot citi si edita fara sa stric cardul original?
    Nu poti. Din cauza unor principii de baza:
    1. daca era atit de simplu de clonat un card original, iti dai seama ca hackerii ar fi fost milionari acum si pay tv-ul o industrie fara succes
    2. un card original este protejat la copiere si citire. Chiar si dupa spargerea protectiei, piratii nu pot citi in intregime informatia de pe el
    3. funcard si alte carduri reprezinta o metoda functionala imaginata de pirati pentru decodare. Asta nu inseamna ca software-ul unui funcard este la fel cu software-ul cardului original. Este doar o metoda de procesare a algoritmului de encriptie si generare a unor chei (care, cind nu pot fi generate, trebuiesc fie citite de pe un card original, fie descifrate din traficul card original <--> decodor/receiver, etc)
    4. cei care au citit un card original in intregime, cu soft si chei, n-au facut publice informatiile. Au gindit la rindul lor un soft pe care l-au pus pe carduri puternice, care se vind pe bani buni, care carduri pot decoda "n" programe pe "n" receivere
    5. o metoda de card-sharing functionala a fost dezvoltata pentru receiverele Dreambox, Kathrein si altele asemenea. Acestea folosesc un sistem de operare public (Linux) si procesul citirii si distribuirii comenzilor care vin de la un card original se face printr-o serie de operatii, asemanatoare cu operatiile unui computer. Astfel de receivere pot nu doar citi cardul si reda imaginea, pot face mult mai mult cu informatiile primite de la un card valid
    6. asa zisul splitting de card, sau cardsharing-ul wireless este inca in teste. De retinut faptul ca deocamdata doar doua sau trei sisteme de codare (care, atentie, au fost cam in intregime sparte, asadar nu mai sint folosite de multi provideri) functioneaza printr-o asemenea clonare wireless. Tocmai de asta metoda inca nu este recomandabila si nici sigura. Cind se va breveta pt. toate sistemele de codare, acel router/distribuitor de semnal wireless la card-urile aferente va costa enorm de mult

Multe solutii nu prea ai. Foloseste receiverul respectiv, in pereche cu funcard-ul, pentru decodarea programelor care inca se mai pot vedea printr-o asemenea combinatie.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Multumesc

Ok acum am priceput merci pt explicatii au fost de mare folos! Merci pt seriositatea si promtitudinea raspunsurilor voastre! RESPECT voua!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)