Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor Cas 2 Add OnNNNNNNNNNNN

Salul

Am mare nevoie de ajutor.Recent am cumparat un Add On Cas interface 2 si niste cartele:Fun Card 6; Goldwafer card; Platinum Card; Titan Card2
    Si as dori sa le programez dar nu-mi recunoaste windows Xpul interfata add on,fara interfata Cas 2.vreau sal folosesc in modul Phoenix/Smartmouse (am conectat cablul la PC si celalalt la mufa RS232(o mufa tata si o mufa mama) si nimic)am instalat Cas Interface Studio 2.1 si nici asa akuma downlodez Cas Interface studio 4.51 for the Addon si sper sami reusasca,daca cineva are o lamurire.ma gandesc ca ceva driver poate fi,ca nu-mi identifica windows si nici Cas Studio
    multumesc
    Dreambox 600PVR, Srt 6355 + Matrix Revolution +Zeta blue,Skystar 2, Cas Interface2+Add On; 3Goldwafer; Opos 1.03; Opos 1.05.
    28.2* Est <=> 5* Vest; 30*W

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

folosesc acelasi sistem de operare ca si tine (XP) la aceeasi masinarie (Cas 2 + Add On) si cam, pentru aceleasi carduri mai putin titan 2, ca soft am cas interface studio 4.7.1 a
    toate le-am descarcat de aici http://www.duolabs.com/Faq_tree/root.htm
    in ceea ce priveste instalarea driver-ului pt cas 2, verifica in control panel ->system -> hardware -> device manager si vezi daca ti-a recunoscut Jungo -> Cas Interface 2 USB, daca nu se poate sa fie marcat cu semnul exclamarii sau taiat cu x ... ceva probleme.. inainte de instalarea driver-ului... vezi unde anume il ai in calculator descarcat si eventual dezactivat (folderul JungoDriver).... faci dublu clic ori pe iconita INSTALL ori Install2 (trebuie sa apara o fereastra mica DOS si eventual ceva instructiuni) si apoi mergi cu Add New Hardware procedura de adaugare a noului component astfel incat la finish sa nu iti nici o eroare
    imi cer scuze pt eventualele scapari ..... dar sper sa-ti fie de folos ... bafta la instalare

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

vama_veche ia uite ce scrie omul aici "nu-mi recunoaste windows Xpul interfata add on,fara interfata Cas 2."
    Io cred ca e logic iti mai trebuie un Cas 2 Hombre

Aurel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

dar la ce are interfata RS232
    Dreambox 600PVR, Srt 6355 + Matrix Revolution +Zeta blue,Skystar 2, Cas Interface2+Add On; 3Goldwafer; Opos 1.03; Opos 1.05.
    28.2* Est <=> 5* Vest; 30*W

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Cred ca subiectul ...

Cred ca subiectu-i inchis !
    Addon-un de la CAS2 se conecteaza pe feature connectorul de la CAS2 ! unde pinii au o semnificatie definita ...in mod uzual se folosesc doar 5 linii de date .... cam ca la un JTAG ... dar softul CAS2 face diferenta intre "perifericele" conectate ... JCARD, CARD-RW sau de ce nu JTAG Cable !
    Asa ca ... cu tot regretul , ce doreste prietenul nostru ... cred ca nu se poate ! sau este accesibil doar unor artisti in ale programarii !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)