Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default mosc v7 canal+franta

daca ma poate ajuta si pe mine sa modific data la o cartela originala de canal+franta ca a expirat in 31.03.2005.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna,
    Am si eu o cartela de canal+Franta care a expirat pe data de 30.04.05.
    Nu stiu daca este corect dar de fiecare data cind introduc cartela in demodulator in prezent vorbesc,imi da data de luna aceasta dar canal+ nu se deschide.
    Va rog,daca cineva poate sa ma ajute sa reinviez aceasta cartela care a functionat de anul trecut din luna februarie pina la data de mai sus.
    Sanatate
    Fane0b

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Subscriptia si cheile se transmit catre toate cartelele din grupuri de cartele valide, de aceea subscriptia apare actualizata. Iar despre reinvierea cartelei uitati deocamdata, folosesc un nano care e descifrat numai de cartelele cu abonament platit.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

da dar odata ce prelugesti data la cartela ea se activeaza din nou si se reactoalizeaza cu noile comenzi ea inca functioneaza asa cu data expirata mtvfranta de pe astra se dec cu aceasta cartela probat de mine pe ss2 si PMCAM2

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Modificarea cartelelor C+Franta este o problema de hardware si apoi software,ce este pentru foate putini cunoscuta.

CUMPAR CARTELE EXPIRATA DE C+FRANTA,C+OLANDA,CYFRA+ precum si cartele expirate de NDS.OFER PRET MAXIM SAU MULTIPLE VARIANTE LA SCHIMB !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Data subscriptiei este actualizata pt toate cartelele practic, indiferent daca nu mai e platita cartela(emm trimis catre SA). Din pacate pt decodare e nevoie de mai mult.
    In al doilea rind sunt 2 provideri total diferiti, canal+ Franta si canal satelite franta, cu id-uri diferite, lucrurile stau diferit la acesti provideri.
    Canal+ franta foloseste un nano in ecm astfel incit numai cartelele cu subscriptie platita pot decoda. Acestor cartele le sunt transmise individual datele de subscriptie (emm trimis catre UA) fara de care cartela nu poate decoda ecm-urile. In concluzie cartelele fara subscriptie platita nu pot decoda ecmurile pt ca nu li se transmit datele corecte. Rezolvarea ar fi modificarea seriei cartelei cu una valida, chestie foarte complicata.

Deocamdata Canal satelite nu foloseste un astfel de nano, asha ca daca ai ramas cu vechiul pbm, ai putea sa actualizezi data subscriptiei si cheia facind un log cu pmcam la SA-ul cartelei. Dar daca ei au apucat sa iti stearga pbm-ul (de obicei asta e singurul lucru cu care "dezactiveaza" cartelele) nu prea mai ai ce face, cei care pot sa modifice o astfel de cartela sunt foarte putini si ascunsi bine.

Concluzia, nu lasa cartela sa primeasca emm-uri pe UA, eventual citeshte-o cu mkf sa vezi ce date mai ai pe ea(pbm-ul e important). S-ar putea ca pt MTV sa nu conteze pbm-ul, de aceea se vede inca.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna,
    @tutu
    Cred ca raspunsul dat lui vladtimmy prin ricosare mi-ai raspuns si mie si iti multumesc.
    Sanatate
    Fane0b

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Merci si eu dar eu mai trag sperante ca pot sa o activez din nou.
    Mc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna,
    @Vladtimmy
    Daca intro buna zi reusesti cu cartela de canal nu ma uita,daca bineinteles vrei poti sa postezi prin pm-ul meu,merci.
    Sanatate
    Fane0b

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)