Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Intrebare DigiTV

Seara buna,

Poate cineva sa-mi spune daca e normal sau nu ca unele programe de gigi sint subtitrate si altele nu chiar daca am selectionat varianta buna? Bine-nteles ca e o intrebare in "scop educational si de cercetare stiintifica". Sint in Belgia si n-am gasit nici un serviciu tehnic prin preajma ca sa dau telefon... se pare ce abonamentul oficial nu poate fi comercializat pe-aici... oricum am un Sunny (Kaon) si un FTE, amindoua fara lector de carte, deci...
    Amicii care au vazut chestia au fost foarte impresionati... si au plecat convinsi ca in Romania toata lumea vorbeste engleza...
    Merci

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Subtitrarile merg foarte bine la toate programele care au bineinteles. Din cate descrii ai tu cv pe la receptoarele alea sau nu-ti incarca deloc subtitrarile ci vezi doar programele cu subtitrare incorporata gen PRO TV, HBO ROMANIA, NAT GEO WILD RO.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Aha... deci nu toate au subtitrarile incorporate... bon, nu e chiar grav... presupun ca daca aveam un soft oficial puteam sa-l pun la zi... cel putin asa am priceput citind citeva posturi aici... era chiar o aluzie le faptul ca FTE-urile ar putea fi adaptate, dar n-am gasit cum...
    Asa ca pentru moment ma multumesc cu o cheie, doua...
    E bizar ca nu s-au gindit deloc la bietii romani departe de plaiurile mioritice...
    Merci

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Se solicita din partea clientilor DIGI TV introducerea de canale de calitate in viitorul cat mai apropiat pentru ca acest serviciu de televiziune digitala sa indeplinesca cerintele tuturor clientilor sai.

Daca de cateva zile in pachetele DIGI au fost introduse canale noi adresate cunoscatorilor de limba maghiara, astfel satisfacand dorintele unor clienti cu un anumit grad cultural, social, etnic sau de varsta, dorim ca si alte clase de clienti sa aiba posibilitatea, fie si contra cost, de a viziona canale de calitate superioara precum:
    Sci Fi Channel
    Universal Channel
    Europa 1
    Europa 2
    BRAVA TV
    Canal 1
    Comedy Central România
    Hits TV
    Pro 7
    Zone Europe
    Zone Horror
    Zone FantasyFilm+
    Fox
    Fox Life
    Fox Crime
    FX
    precum si urmatoarele posturi radio:
    KISS FM
    MAGIC FM

Prin urmare solicitam ca aceste canale ce au fost propuse de anumiti clienti pe diverse forumuri tematice sa fie luate in considerare la prima adaugare de programe noi in grila televiziunii digitale DIGI TV.

Daca vreti ca si alte persoane sa afle despre aceasta petitie, le puteti trimite urmatorul link:
    http://www.petitieonline.ro/petitie-p11112036.html

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

KISS FM si MAGIC FM sunt deja la FOCUSSAT. intrati si voi pe lyngsat.com si cautati frecventa si scanatio manual asa am facut eu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)