Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    mesterul Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default caut niste - gifs cu romania flags pt. butoane la forum!,ajutor

am cautat tot netul pentru niste gifuri cu steagul romaniei pentru un forum la butoane sa le inlocuiesc,

-deci eu nu stiu sa le construiesc eu,,si nu stiu exact cum trebuie facute,,dar stiu caci unul trebuie sa fie visibil cind sint posturi noi,,iar altul in ceata,,,si altul cu un lacat deschis si altul cu un lacat inchis,,,

deci nu stiu exact cum trebuie ,,dar daca stie cineva sa ma ajute,,,
    ii multumesc in advance..

thanks

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

N-o sa te ajute nimeni, in sensul in care n-o sa gasesti asa ceva. Daca inteleg bine, tu vrei ca in loc de icon-urile default ale forumului (new post.gif, new post since.gif, no new post.gif, etc) sa ai icon-uri cu drapelul Romaniei si simbolurile aferente (blinking, static, etc) in functie de caracterul postului (la care s-a scris mai mult, la care s-a dat raspuns, la care nu s-a dat, etc).
    Trebuie sa le creezi tu - cauta un program de facut gif-uri, dupa care cauta poze cu drapelul Romaniai. Dupa aia decompilezi gif-urile initiale de pe forum, daca vrei sa scoti anumite elemente din ele si sa le asociezi la gif-ul nou, cu drapelul Ro. Un gif este format din cel putin 2 imagini, care se succed cu o viteza descrisa de tine in procesul crearii sale. Poti sa-l alcatuiesti din cite imagini vrei, dar nu este recomandat sa folosesti multe imagini, deoarece dimensiunea lui va fi mare, si incon-urile se vor incarca greu.
    Apuca-te de treaba, nu e mult de lucru, dar o sa dureze putin pina te deprinzi cu programul de facut gif-uri.

mesterul Mentor
    Posts Thanks / Likes

mersi-
    ""decompilezi gif-urile initiale de pe forum"" adica inlocuiesti buttoanele or copy?

o sa incerc,,stiu caci am mai incercat si nu mio esit pasenta si mam la sat pagubas,,,
    mersi

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bosanci28 View Post
    mersi-
    ""decompilezi gif-urile initiale de pe forum"" adica inlocuiesti buttoanele or copy?
    Inseamna ca iei un gif de pe forum, sa zicem gif-ul de la "new posts", unde exista o chestie care clipeste. Il dai jos, si-l bagi in programul de editat/facut gif-uri. Ala o sa-ti spuna ca gif-ul asta e format din, sa zicem, 7 imagini: imaginea de baza, imaginea suprapusa cu stralucire, imaginea suprapusa fara stralucire, etc. A decompila inseamna a separa imaginile astea. Dupa care iei din ele ce ai nevoie, in cazul tau, sa zicem, imaginea cu stralucirea suprapusa. O iei pe aia si-o atasezi la gif-ul tau, cu steagul. Decompilare si recompilare.

mesterul Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Inseamna ca iei un gif de pe forum, sa zicem gif-ul de la "new posts", unde exista o chestie care clipeste. Il dai jos, si-l bagi in programul de editat/facut gif-uri. Ala o sa-ti spuna ca gif-ul asta e format din, sa zicem, 7 imagini: imaginea de baza, imaginea suprapusa cu stralucire, imaginea suprapusa fara stralucire, etc. A decompila inseamna a separa imaginile astea. Dupa care iei din ele ce ai nevoie, in cazul tau, sa zicem, imaginea cu stralucirea suprapusa. O iei pe aia si-o atasezi la gif-ul tau, cu steagul. Decompilare si recompilare.
    e usor pentru cineva care stie,,dar unul ca mine,, mai greu,,o sa incerc sa vad ce iasa,,daca ma voi descurca

astai flagul care as vrea sal folosesc

mesterul Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Daca inteleg bine, tu vrei ca in loc de icon-urile default ale forumului (new post.gif, new post since.gif, no new post.gif, etc)
    cam asa ceva

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)