Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Carduri originale pe Dragon si MRV

Recent am incercat un card original de Nova si altul de ART Sport pe MRV si pe Dragon (cu cele mai recente software) si nu a mers nici unul. Aceleasi carduri insa merg perfect pe un Zeta Blue cu soft 285X. Oare a renuntat si Dragon suportul pentru carduri originale?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar nu a incercat nimeni un card original pe Dragon cu ultimul Predator 3.20?

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

man @Kroky

cine mai foloseste in ziua de azi carduri originale ?
    astea-s deja de domeniul trecutului.
    actual sint card sharing , emu , daca n-ai stiut

mai citeste si tu un pic forumul asta

sper ca te-am lamurit

salute

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default salut

merge pe Dragonmodul cartea originala de la italieni[sky italia],trebuie bagi un numar sau o serie.Daca exista interes ,am sa intreb exact cum se face.

Nebunul de la butoane Expert
    Posts Thanks / Likes

badboy si germanul, daca stiti care e problema spuneti-i omului solutia si daca nu, tacere. nu v-a cerut nimeni parerea aici despre card sharing sau nds-ul folosit de sky italia. invatati sa vorbiti la subiect, nu sa bateti campii. Kroky, ART Sport e codat in Viaccess 2.5 iar Nova e in Irdeto2. nu as crede ca Dragon Cam nu are suport de Irdeto2. pentru via 2.5 tot ce se poate, sunt putine all cam care reusesc sa deschida cartelele via 2.5, vezi si cazul Max tv Romania. ce versiune de soft ai pe el? ai incercat cu celelalte versiuni de pe dragonmodule.com? vezi si cele mai vechi, s-ar putea sa plece cu care nu te astepti. sau ar mai fi o posibilitate, cardurile au expirat. germanul, ceea ce spui tu se face la cartelele NDS Sky Italia, Sky Uk sau Viasat, intri in meniul cam-ului si acolo treci seria receptorului cu care a fost maritat card-ul. asta e procedura.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

@niros , ba baiatule

mi-am permis sa fac o gluma cu @Kroky pt ca il stiu de mult timp si stiu ce poate , asa ca te rog , daca nu intelegi sensul cuvintelor , nu te baga ca musca-n lapte.
    daca vrei sa stii , via 2.5 , merge foarte bine pe dragon cam , am eu cartela de via 2.5 ( originala ) .
    deci , te-ai bagat aiurea.
    ok , n-ai avut de unde sa stii , la ce ma refer eu , e ok.

numa bine

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Cardu-uri

Pe MRV am testat toate versiunile majore ! inca de la MRV20 suportul de "citire" carduri oficiale a fost abandonat !
    Dragon CAM-ul cred ca citeste ... aproape tot ! baietii de la Dream copiaza intens, in sens tehnologic . cam tot ce se intampla in lumea Dreambox-ului ... asa ca este de asteptat va Via2.5 si Ird2 sa poata fi citite ! din pacate intru-cat nu am un Dragon , putina lume are ! , nu pot face teste complete !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Conform informatiilor furnizate de DragonCAM Team, pe acesta functioneaza carduri originale:

Nagravision

Seca

Viaccess

Betacrypt

Cryptoworks

DreamCrypt

Conax

Free-X

Versiunea Predator 16 suporta NUMAI carduri originale fara emulare. Daca vreti neaparat sa folositi un Dragon CAM cu o cartela originala, cea mai buna alegere(de soft) este aceasta....
    Totul este sa aveti cu ce face teste...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cardurile sunt valabile, din moment ce merg perfect pe Blue Zeta. Acum cateva luni mergeau si pe Dragon, acum nu mai vor, nu am avut timp sa fac teste cu versiuni mai vechi...
    Cum ati ghicit, cardurile nu sunt ale mele, cel de Nova este al unui prieten de la ambasada cipriota, iar ART este folosita intr-un Irish Pub unde vad eu meciurile si unde sunt cetatean de onoare intrucat ma ocup sa vada in bune conditii tot ce se poate vedea cu carduri originale (au abo la Premiere, UK Sky, francezi, olandezi, de doua ori ART, etc.)
    Asa ca atunci cand intru eu in Irish Pub, tac pana si hooligans!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Simplu ....

Pe site-ul oficial http://www.dragonmodule.com/ , care intre noi fie spus merge ca "porcul" ... daca trebuie sa faci un download ... adormi sau iesi la pensie , este o istorie a tuturor versiunilor majore ( versiunile majore sint cele care introduc noi functiuni ) ... ce stiu, ce stiu nou, ce anomalii sau rezolvat ... tot acolo exista si softul corespunzator ... ultima versiune majora este 3.12 !
    Eu zic sa incerci direct aceasta versiune ... pentru ca cele ulterioare nu au facut decat sa aduca corectii in emulatoare . actualizari de RSA ... si sa-ti pastrezi astfel statutul de senator de drept !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)