Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Asta-i prea de tot !!

Problema este ca mai intai de toate Digi ar trebui sa faca ceva cu pirateria . A venit un tip instalator si autorizat pe deaupra la noi in sat si a aburit lumea ca aduce decodoare "originale" cu pachet full fara abo la "incredibilul" pret de 600ron Acum daca au ajuns sa le vanda chiar la taraba este o magarie pentru ca cei care platesc abo o sa se duca sa rezilieze contractul si o sa-si cumpere si ei din aste daca tot "nu mai platesc abonament" . La preturile care le au abonamentele la noi este o idiotenie sa mai piratezi . Si chiar daca , tot nu sunt de acord cu piratarea in folos comercial (profit) cel mult ca hobby poate fi acceptata . E de necrezut si pretul care oricum e de 4 ori mai mare decat la sursa . Rusine celor ce promoveaza tot acest balcanism plin de hotie si dispret al bunului simt .

PS Multumesc mult celor ce mi-au "bifat" la reputatie , caci la cat de rar mai am timp sa mai scriu ceva pe aici nici nu ma asteptam la asa mare apreciere . Numai bine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Problema este ca mai intai de toate Digi ar trebui sa faca ceva cu pirateria . A venit un tip instalator si autorizat pe deaupra la noi in sat si a aburit lumea ca aduce decodoare "originale" cu pachet full fara abo la "incredibilul" pret de 600ron Acum daca au ajuns sa le vanda chiar la taraba este o magarie pentru ca cei care platesc abo o sa se duca sa rezilieze contractul si o sa-si cumpere si ei din aste daca tot "nu mai platesc abonament" . La preturile care le au abonamentele la noi este o idiotenie sa mai piratezi . Si chiar daca , tot nu sunt de acord cu piratarea in folos comercial (profit) cel mult ca hobby poate fi acceptata . E de necrezut si pretul care oricum e de 4 ori mai mare decat la sursa . Rusine celor ce promoveaza tot acest balcanism plin de hotie si dispret al bunului simt .
    Faza e ca nu ala e prost care mananca sapte paini, ci cel care-i da! Adica nu se gandeste clientul ca la 200 RON are Humax + kit antena instalat si din 400 RON de exemplu poate sa aiba timp de un an de zile Extra1 + MaxPak.... o sa fie distractiv la fiecare schimbare de chei cati o sa ramana cu ecrane negre
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Faza e ca nu ala e prost care mananca sapte paini, ci cel care-i da! Adica nu se gandeste clientul ca la 200 RON are Humax + kit antena instalat si din 400 RON de exemplu poate sa aiba timp de un an de zile Extra1 + MaxPak.... o sa fie distractiv la fiecare schimbare de chei cati o sa ramana cu ecrane negre
    Da nu-i pot convinge cu niciun chip ca ceea ce spui tu e corect , in cap au un singur lucru - fara abonament . N-ai cu cine ba , n-ai cu cine , niste tarani (calici)

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post

Ar trebui frumos facuta o campanie antipiraterie! Facut un promo in care este specificat clar! nu luati receptoare de la x,y pt ca riscati sa ramaneti cu ecranele negre, ab oficiale se fac la caserie s.m.d. Eh , toata grozavia asta sa ruleze pe DIGI INFO si mai ales pe GSP 1 SI 2. Se poate Numai sa se vrea. E vorba de 30 secunde maxim. Macar este informata lumea.

P.S : Se mai poate informa si despre schimbarea cartelelor ( nagra 3).

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default piraterie...

Quote Originally Posted by johnny-m View Post

PS Multumesc mult celor ce mi-au "bifat" la reputatie , caci la cat de rar mai am timp sa mai scriu ceva pe aici nici nu ma asteptam la asa mare apreciere . Numai bine !
    aste s cazuri destul de izolate cu 600ron/receptor.intrebatii pe cei ce importa echosmarturi cite mii au vindut in ultimele 6 luni.da,este un fenomen de mare amploare dar cred ca putea fi contracarat de rcs/rds prin promptitudine la instalari si ,,inflatie de rec oficiale pe piata.asa ca multi au luat piraterii si de nevoie.iar chestia cu pirateria ca hobby mi se pare de un mare egoism .adica tu te poti uita la digi pe un dreambox,dar unul care si ia un echosmart de 195ron e un hot.nu i corect.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18 View Post

P.S : Se mai poate informa si despre schimbarea cartelelor ( nagra 3).
    Care schimbare trebuia facuta de cand a zis Fanta prima oara ca se face caci pana primeste si ultimul capsunar cartela dureaza .....

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

edited :
    Incearca sa scrii pe viitor corect numele operatorului .

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default digi...

sa schimbe cheile zilnic.mie mi convine.dar isi fac probleme mari cu abonatii oficiali.pina schimba ei pe n3 deja o sa fie spart,daca nu o fi fost

Bagator de/in seama Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    ...iar chestia cu pirateria ca hobby mi se pare de un mare egoism .adica tu te poti uita la digi pe un dreambox,dar unul care si ia un echosmart de 195ron e un hot.nu i corect.
    Nu chiar ai inteles partea cu pirateria ca hobby... Adica eu stau acasa am facut rost de o "cheie" si ma uit la TV. Dar altul de exemplu dupa ce a facut si el rost de cheie o "baga" in 100 de echosmarturi si le vinde cu 3 - 4 sute de ron cu pachet full fara abonament... e corect?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sebyss View Post
    Nu chiar ai inteles partea cu pirateria ca hobby... Adica eu stau acasa am facut rost de o "cheie" si ma uit la TV. Dar altul de exemplu dupa ce a facut si el rost de cheie o "baga" in 100 de echosmarturi si le vinde cu 3 - 4 sute de ron cu pachet full fara abonament... e corect?

e corect ce zici tu ... si incorect ce face ala dar ce va face ala cand vor dispare keyle ? cum va face fata telefoanelor de la clientii pe care i-a inselat ! ca sa nu mai spun ca unu tot ii va venii de hac
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armandino View Post
    e corect ce zici tu ... si incorect ce face ala dar ce va face ala cand vor dispare keyle ? cum va face fata telefoanelor de la clientii pe care i-a inselat ! ca sa nu mai spun ca unu tot ii va venii de hac
    Se da la FUND, nu?

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

sau si-o ia la....
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

aceasta problema este de ceva timp prezenta . uneori nu se mai omoara sa le dea alte receptoare la fraieri . le matrasesc receptoarele de la alti operatori pt 100 ron .

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu zic sa-i dai in git si pe cei care le importa in Ro receptoarele.E vina lor.

Aberatii de doi lei.Pirateria v-a scadea dar nu va disparea niciodata.
    Digi pentru a schimba toate cartelele tre sa scoata din circulatie o gramada de receptoare si sa dea altele in loc.In momentul asta prefera sa foloseasca receptoarele noi pentru a acapara noi clienti care cred ei ca se vor abona la ei pt a vedea GSP tv.Schimbarea cartelelor nu e o prioritate.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

cel putin la inceput sa le schimbe (key-le) de 3 ori pe zi. cum facea digital + spania si sa vezi ca toti isi cam iau adio de la falsuri. cand ti-e lumea mai draga la meci hop un schimb de key
    sa planga singuri de nervi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)