Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Steaua - Trondheim

Cine transmite meciul la Nordici?

FAbian23

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Steaua - Trondheim

TV3 - NORGE , pe SIRIUS !

Vezi AICI !

Da“ cum naiba te intereseaza asta, cind ar trebui sa trecem cu
    rosu in calendar , ca jegosii de la TVR il dau in direct FTA ... !

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: Steaua - Trondheim

Rosenborg va juca defensiv contra Stelei
    Noul antrenor al lui Rosenborg, Per Mathias Hųgmo, recunoaşte că cel mai important aspect al meciului din această seară este aspectul defensiv, anunţă Adressa.no. Rosenborg va alinia cel mai probabil o formaţie īn sistemul 4-2-3-1 īn locul sistemului folosit de obicei, 4-3-3. Adressa.no anunţă că «unsprezecele» probabil de start este Espen Johnsen - Christer Basma, Vidar Riseth, Lago, Mickael Dorsin - Jan Gunnar Solli, Ųrjan Berg - Roar Strand, Frode Johnsen, Daniel Braaten - Thorstein Helstad. Atīt Solli cīt şi Berg sunt fundaşi muncitori specializaţi pe distrugerea fazelor ofensive ale adversarilor, astfel că planul norvegienilor, de a nu permite Stelei să aibă multe şanse de gol, este evident.

Pariorii merg pe mīna Stelei
    Site-ul de pariuri GoonersGuide.com merge īn totalitate pe victoria Stelei īn această seară, īn manşa īntīi a turului trei preliminar al Ligii Campionilor. Starea de criză absolută şi schimbarea de antrenor la formaţia norvegienă, cumulate cu revenirea lui Mirel Rădoi şi primele de 100.000 de dolari promise bucureştenilor pentru calificarea īn grupele Champions League sunt motivele oferite de site-ul citat pentru a miza pe 1 solist. Revenirea mijlocaşului Ųrjan Berg īn formaţia oaspete este un motiv de īngrijorare pentru stelişti, consideră site-ul amintit, dar este considerat că blocarea acestuia va limita īn mod serios construcţia echipei din Trondheim.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Bah', eu ieri am periat TV3-urile si ViasatSport ptr. ca stiam ca au drepturile UCL dar nu am gasit nimic. De unde ai tu informatia ca tembeliziunea Ro il va da FTA?

FAbian23

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fabian23
    Bah', eu ieri am periat TV3-urile si ViasatSport ptr. ca stiam ca au drepturile UCL dar nu am gasit nimic. De unde ai tu informatia ca tembeliziunea Ro il va da FTA?

FAbian23
    Au retractat! Tocmai ma miram ca il dau ... Pina aseara era trecut pe site-ul TVR-Intl., ca il
    da in direct ... spuneam eu mai sus : NISTE JEGOOOSI !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

deci nu sint sanse ?

Junior, da' cresc Mentor
    Posts Thanks / Likes

e totusi fta pe tvr international
    mai mare mirarea.....
    xyboox. Din Transilvania.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

1-0

FORZZA STEAUA"

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

acuma la ora 10 este 1-1.......

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Odata la 10 ani, se intampla unei echipe romanesti sansa pe care Steaua a avut-o aseara. Din pacate nu au reusit sa o fructifice. Ca opinie personala , calificarea sa jucat aici. Putin dezamagit si totusi am sa inchei parafrazand titlul unui articol din gazeta: "Daca nici acum, atunci cand?"

FAbian23

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by fabian23
    Odata la 10 ani, se intampla unei echipe romanesti sansa pe care Steaua a avut-o aseara. Din pacate nu au reusit sa o fructifice. Ca opinie personala , calificarea sa jucat aici. Putin dezamagit si totusi am sa inchei parafrazand titlul unui articol din gazeta: "Daca nici acum, atunci cand?"

FAbian23
    Dupa parerea mea, greselile comise:

1.- domini tot meciul , dar joci catre sfirsit la offside, astfel primim golul, L-A-M-E-N-T-A-B-I-L !
    EXPLICATIE: Joci la offside cind te domina adversarul si nu mai stii incotro, pentru a comasa la mijlocul terenului jocul si sa nu aiba loc mult de a combina adversarul care te preseaza !

2.- daca tot a scapat ala catre poarta, de ce nu iese Hamutowski sa ii inchida unghiul si ramine pe linia portii pina trage ala la poarta ? , astfel nu mai avea nici o sansa ... Asta se invata la echipa de tineret (bambinii chiar )

3.- GHINION (trebuie sa recunoastem ca au avut un noroc porcesc norvegienii )

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default 1-1

Eu am o alta parere despre cele intimplate si anume:
    De fiecare data tot auzim la noi romanii ca am avut ghinion, ca ne-au furat arbitrii etc etc.
    Este foarte adevarat se intimpla si asa ceva, dar nu vreau sa intru in amanunte deoarece cauzele sint multiple si foarte diverse, dar eu vreau sa revin la meciul de aseara dind un singur exemplu care sa lamureasca teoria mea:
    Un atacant de exemplu Van Nistoroy de la Manchester daca are 3 ocazii de gol marca cel putin 2, iar unul de la Steaua sau romanii in general nu marca nici una, vedeti chiar si acest norvegian care scapa o singura data dupa oboseala de 90 min face o cursa de 30 m si marca.
    Mai fratilor aici se face diferenta dintre o echipa buna cu experienta si una fantezista care joaca bine la nuntii dar nu este eficienta.
    Am auzit interviul unui jucator stelist dupa meci care declara ca a ratat mult si are sa mai rateze inca si de aici inainte, pai inseamna ca nu a inteles nimic din ce este fotbalul modern la ora actuala si nici cineva din conducerea clubului nu a sezizat unde este greseala lor.
    In alta ordine de idei cred ca lea daunat foarte mult si acest loby exagerat si prostesc care lau facut inaintea meciului cu toti in care vedeau steaua deja calificata, sau ca ii bate la scor etc, etc lucru care iau facut sa creada pe jucatori ca chiar ei sint "galacticii" si au intrat pe teren cu o credinta falsa care iau facut sa fie din ce in ce mai pripiti in fazele de atac, deoarece doreau sa termine conturile cit mai repede, iar in aparare cu usurinta de la sfirsit la care au crezut ca norvegienii nu stiu nici macar sa inscrie.
    Sper sa isi revina din acest dus rece si sa respecte toti adversarii, precum o fac si echipele marii, si sa ofere bucuria victoriei dupa fluerul final al ambelor manse si chiar si atunci un gram de modestie nu strica.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Marti 23-08-2005
    21,35
    FOTBAL. ROSENBORG-STEAUA. Meci din Liga Campionilor. Transmisiune directa. (in direct cu TVR1)

FORZZA STEAUA"

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Inbucurator,

20.45 CET, Live Rosenborg - Steaua

TVR1, TVRI, TV3 Norway

FAbian23

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

1-0 la pauza
    hyundai ss2. 1.5m, INVACOM 0.3db v-box II

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)