Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sfat achizitie receptor HD cu LAN

Salut,
    in prezent sunt abonat la digi tv si am in configuratie un receptor dublu si o antena pe hotbird.
    Doresc sa achizitionez o plasma, nu din snobism dar iubesc cinematograful si am o colectie,
    mare de dvd-uri originale iar in week-end vreau sa ma relaxez ca la cinema.
    Va rog sa ma ajutati cu sfaturi pentru achizitionez un receptor hd cu lan si inca 2 receptoare compatibile.
    Am cautat pe net dar sunt bulversat de multitudinea de receptoare de top HD: Kathrein, IP box,Optibox si Dream.
    Dream am inteles ca sunt nr. 1 si ar fi cele mai recomandate.
    Doresc un receptor HD cu LAN care sa stie urmatoarele:
    1.Sa citeasca cardul de la sky italia si cardul unui dth romanesc simultan.
    2.Sa faca share cu inca 2 receptoare compatibile din alte camere
    3.Sa se poata viziona simultan pe receptorul HD sa zicem italienii iar in celelate camere un dth romanesc
    4.In tot acest timp sa poata da in share pe internet la 2 utilizatori in alte locatii(fratele si parintii),
    ambele dth-uri sau macar italienii, iar eu sa pot viziona linistit ambele dth-uri concomitent in camere diverse.
    5.Alta varianta e sa am 1 card de la un dth romanesc in receptorul HD, si sa primesc in share de pe net de la fratele meu,
    italienii si sa pot viziona independent pe 1 tv dth romanesc iar pe altul italienii.
    6.Ce cartele de dth-uri romanesti ar functiona in acest receptor hd fara sa se blocheze si in ce conditii?
    Subliniez ca intentionez sa urmaresc legal cu abonament dth-ul romanesc, in prezent fiind abonat.
    VA MULTUMESC FRUMOS!

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Iti trebuie ceva banutzi...

Solutia este simpla!
    Dreambox 800 HD!
    Enjoy!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, da, da. Pentru asa ceva ti-as recomanda DM800HD pe care merg italienii sau gigi (in anumite cazuri). Pot functiona simultan mai multe carduri daca folosesti o interfata SmartGo (~50€). Pentru celelalte camere poti folosi DM500 (he-he, am eu unul de vanzare) ce sunt puse in share cu DM800. In cazul asta, n-ai mai avea nevoie de SmartGo, ci ai pune cel de-al doi-lea card in DM500 si partajarea cardului s-ar face prin reteaua interna fara probleme. Nici pentru share extern nu e nici o problema, totul depinzand de ce vrei sa faci si de setarile facute. Cardurile ce merg deocamdata fara probleme sunt cele de D0lc€, F0kus si Aqta. Cel de gigi e mai greu de pus in alt receiver si exista riscul sa treaca la N3 si sa fie schimbate curand.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)