Salut,
in prezent sunt abonat la digi tv si am in configuratie un receptor dublu si o antena pe hotbird.
Doresc sa achizitionez o plasma, nu din snobism dar iubesc cinematograful si am o colectie,
mare de dvd-uri originale iar in week-end vreau sa ma relaxez ca la cinema.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi pentru achizitionez un receptor hd cu lan si inca 2 receptoare compatibile.
Am cautat pe net dar sunt bulversat de multitudinea de receptoare de top HD: Kathrein, IP box,Optibox si Dream.
Dream am inteles ca sunt nr. 1 si ar fi cele mai recomandate.

Doresc un receptor HD cu LAN care sa stie urmatoarele:
1.Sa citeasca cardul de la sky italia si cardul unui dth romanesc simultan.
2.Sa faca share cu inca 2 receptoare compatibile din alte camere
3.Sa se poata viziona simultan pe receptorul HD sa zicem italienii iar in celelate camere un dth romanesc
4.In tot acest timp sa poata da in share pe internet la 2 utilizatori in alte locatii(fratele si parintii),
ambele dth-uri sau macar italienii, iar eu sa pot viziona linistit ambele dth-uri concomitent in camere diverse.
5.Alta varianta e sa am 1 card de la un dth romanesc in receptorul HD, si sa primesc in share de pe net de la fratele meu,
italienii si sa pot viziona independent pe 1 tv dth romanesc iar pe altul italienii.
6.Ce cartele de dth-uri romanesti ar functiona in acest receptor hd fara sa se blocheze si in ce conditii?

Subliniez ca intentionez sa urmaresc legal cu abonament dth-ul romanesc, in prezent fiind abonat.
VA MULTUMESC FRUMOS!