Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9

Thread: Situatia la zi

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Situatia la zi

Am vazut ca se lauda unii pe forumul instalatorului ca Boom a ajuns la 200k clienti. Care este situatia la zi acum la toti operatorii ?

Dolce sau Digi...?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bogdancr View Post
    Am vazut ca se lauda unii pe forumul instalatorului ca Boom a ajuns la 200k clienti. Care este situatia la zi acum la toti operatorii ?
    Scuze de off-topic, dar care forum este declarat "forumul instalatorului", si cum s-a ajuns la performanta asta ?
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

situatia la zi
    frate lasa boom-ul sa puna cite vrea muschi lor
    Cert e ca digi de cind da echipamentele cu bani ,nu sufera de lipsa de clienti ,iar pierderile lor au scazut
    Bafta multa boom-bacilor ,si la cit mai multe recuperari !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by netcity View Post
    ...... cum s-a ajuns la performanta asta ?
    s-a chinui vreo citeva luni unul din cei doi superuseri ( avea si ceva porcarii la semnatura in acea perioada )
    Sectiunea Sateliti a Softpedia care a fost infintata si moderata de @RZ
    ( zis pe aici si ,, paduraru' " pentru ca nu accepta ca megaoperatorul este unic si nemaipomenit ) .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu va minte , a umflat putin de tot cifrele , Boom are ~ 185.000 de abonati (la 15 septembrie),
    Boom a avut o rata bunicica de clienti noi , dar a pierdut foarte mult deoarece au fost multe debransari.
    Toti operatorii DTH au ca tinta in acest moment pastrarea numarului actual de abonati.De acum inainte nu vor mai exista promotii extraordinare pentru abonatii noi ci oferte pentru fidelizarea celor actuali.
    Nu vreau sa ma acuzati de subiectivism dar la ora actuala singurul DTH pentru care exista o cerere constanta este Digi TV , dar la fel de adevarat este ca singurul motiv sunt meciurile din liga 1.
    De acum inainte nu o sa mai vedeti cifre halucinante in dreptul numarului de abonati , eu astept de sase luni sa anunt abonatul 2.000.000 la Digi Romania dar de fiecare data mi se spune sa mai astept.

Revenind la Boom sa spunem ca se bate pentru locul 3-4 cu Focus SAT ambii operatori avand cam acelasi numar de abonati , cu avantaj pentru Boom , deoarece mimim 30% din abonatii Focus nu-si actualizeaza lunar smartcardurile.

O sa vedeti voi ca aparitia programelor HD la Digi si Boom nu vor aduce pentru operatorii respectivi mai mult de 10.000 noi interesati exclusiv de programele in format high definition.

Fanta

Cat despre padurar , lasati-l in pace , in viata reala e un baiat super de treaba dar din pacate foamea de lucrari (bani) l-a determinat sa aiba acele derapaje necontrolate.

Am ami spus-o si in alt topic (sters de unul din moderatori ) abia astept ca in 2009 Focus sa fie DTH-ul numarul 1 din Romania iar Boom sa devina Sky Romania.Nu va impancientati pana la 1 Aprile mai e ceva timp , cele scrie putin mai sus sunt doar rodul unor imaginatii bogate a unor montatori frustrati de succesul providerului concurential.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Nu va minte , a umflat putin de tot cifrele , Boom are ~ 185.000 de abonati (la 15 septembrie),
    Boom a avut o rata bunicica de clienti noi , dar a pierdut foarte mult deoarece au fost multe debransari.
    Toti operatorii DTH au ca tinta in acest moment pastrarea numarului actual de abonati.De acum inainte nu vor mai exista promotii extraordinare pentru abonatii noi ci oferte pentru fidelizarea celor actuali.
    Nu vreau sa ma acuzati de subiectivism dar la ora actuala singurul DTH pentru care exista o cerere constanta este Digi TV , dar la fel de adevarat este ca singurul motiv sunt meciurile din liga 1.
    De acum inainte nu o sa mai vedeti cifre halucinante in dreptul numarului de abonati , eu astept de sase luni sa anunt abonatul 2.000.000 la Digi Romania dar de fiecare data mi se spune sa mai astept.

Revenind la Boom sa spunem ca se bate pentru locul 3-4 cu Focus SAT ambii operatori avand cam acelasi numar de abonati , cu avantaj pentru Boom , deoarece mimim 30% din abonatii Focus nu-si actualizeaza lunar smartcardurile.

O sa vedeti voi ca aparitia programelor HD la Digi si Boom nu vor aduce pentru operatorii respectivi mai mult de 10.000 noi interesati exclusiv de programele in format high definition.

Fanta

Cat despre padurar , lasati-l in pace , in viata reala e un baiat super de treaba dar din pacate foamea de lucrari (bani) l-a determinat sa aiba acele derapaje necontrolate.

Am ami spus-o si in alt topic (sters de unul din moderatori ) abia astept ca in 2009 Focus sa fie DTH-ul numarul 1 din Romania iar Boom sa devina Sky Romania.Nu va impancientati pana la 1 Aprile mai e ceva timp , cele scrie putin mai sus sunt doar rodul unor imaginatii bogate a unor montatori frustrati de succesul providerului concurential.
    Iar Akta in jur de 500.000 de abonati.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default apropo de boom...

Fanta

ai spus ca ar fi(boom) pus botul la gspuri.cum e pina la urma?si apropo de digi,degeaba este cerere daca nu au cu ce sa o acopere...
    Last edited by bebelsat; 8th October 2008 at 15:22.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default akta...

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Iar Akta in jur de 500.000 de abonati.
    da,confirm,akta merge bine ca nr de noi abonati.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

....
    Am ami spus-o si in alt topic (sters de unul din moderatori ) .....
    cine-i curajosu' sa-i butonam la reputatie , s-a'ntors regele ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)