Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default STEAUA, Fanta si...strategia

Sunt curios ce parere mai ai Fanta, de noile planuri TACTICE ale Stra-LUCITULUI Lacatus, care nu a reusit nici de data asta, la fel precum alti MARI antrenori de auri ai sTELEI, sa scoata echipa din Fericirea de maidan din spatele blocului, dupa ce a facut atata ONOARE si CINSTE Romaniei in grupele UCL cu fabulosul 1P OBTINUT fundu'n poarta.
    Oare cat a fost pronosticul tau pentru acest meci ?!?!! 1 solist (5-0)

Mi-e SILA de toate (M)UEFA-ntasticele Bucurestiului (Romaniei).
    Asa echipa bune , mai rar, mai foarte rar...
    Bine ca e noapte...,ma culc,...si nu mai aud Laudatorii echipelor din Bucuresti la GSP, FANATIK, Sport.RO s.a.m.d.

PS: Nu e un atac la tine Fanta! Respect! Dar poate tu mai esti cu sperantele la zi...
    Antena TRIAX TDS88,SKyStar2 2.6D,Optibox,Strong Zapbox,Antena PrimeFocus 1.5AL de dat ...

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pom View Post
    Oare cat a fost pronosticul tau pentru acest meci ?!?!! 1 solist (5-0)

a jucat x2
    a stiut el de ce
    adevärul este inventia unui mincinos

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    a jucat x2
    a stiut el de ce
    pe un bilet, dar restul?
    Antena TRIAX TDS88,SKyStar2 2.6D,Optibox,Strong Zapbox,Antena PrimeFocus 1.5AL de dat ...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Steaua a jucat foarte prost,asa cum a facuto cu Fiorentina.A facut egal cu Fiorentina din cauza ca Fiorentina este intr-o cadere de forma cum este rapidul la noi.Eu merg mereu pe Olimpico din Roma cind Fiorentina are meci cu Roma.Ma asteptam sa bata Steaua,dar am vazut o stea fara valoare.Bravo CFR,desi sint un rapidist,nimic de spus cum se spune aici-senza parole.
    Last edited by Vicu432; 5th October 2008 at 12:13.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pom View Post
    pe un bilet, dar restul?
    sau pe mai multe
    cine stie
    dar poate iti face un scan dacä-l rogi frumos

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Incetati polemicile capitala contra provincie si viceversa. Este o directie gresita si fara sens.

Dupa ce comunistii au ajuns la putere, cluburile profesioniste (din capitala si din provincie, adica din toata tara) au ramas fara sustinere financiara si au disparut. Natural si "pasnic". Au ramas numai grupari de tip sindical, la care au fost adaugate cele departamentale (Dinamo si Steaua) nou infiintate si "promovate" direct in primul esalon. Dinamo si Steaua au fost sustinute sub toate formele de catre institutiile de care apartineau timp de zeci de ani. Sustinerea a fost in maniera tipic comunista, incluzand numeroase metode necinstite, care nu aveau nimic comun cu sportul. Astfel, incepand cu anii '50 tinerele (pe atunci) Dinamo si Steaua au inceput a aduna (cu putine exceptii) cam tot ce era mai bun in fotbalul romanesc si prin urmare au facut palmares, atat la nivel de club, cat si la nivelul nationalei.
    In mod normal si natural fotbalisti din toata tara doreau sa ajunga la departamentale, fiindca acolo beneficiau de cele mai mari castiguri atat in perioada activa cat si dupa, de acolo aveau mari sanse de a juca in nationala, etc
    La fel de normal si natural Dinamo si Steaua au castigat suporteri, mai intai din Bucuresti, iar apoi din toata tara, caci cele doua apareau a fi cele mai bune in competitia interna, dar mai ales in competitiile europene intercluburi si in participarile nationalei, caci erau sustinute echipele romanesti. Exceptie (tot normal si natural) fac suporterii echipelor care au fost furate zeci de ani in disputele cu Dinamo si Steaua, dar acestia par a fi nu prea numerosi deoarece nu au fost chiar multe echipele cu "pretentii": Rapid Bucuresti, U Craiova, Poli Timisoara, samd. Se vede ca nu doar din provincie.
    La momentul Decembrie 1989 Dinamo si Steaua aveau deja acumulari consistente, pe care le-au pastrat si valorificat. Daca acceptam ca Revolutia s-a produs si in fotbal, masura a fost impusa de catre aceiasi "Actori", atat din Bucuresti cat si din Provincie.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

In acest topic ii iau apararea lui Fanta. El a spus chiar inainte ca Lacatus sa fie instalat pe banca la Steaua, ca acesta nu este un antrenor bun.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Eu am spus-o si o repet : Hagi este un RETARDAT ! iar Lacatus este orice numai antrenor NU.

Steaua l-a avut pe Olaroiu cel mai bun antrenor de la Iordanescu.Dar Becali , asa cum ne-a invatat , se dispenseaza de tot ce-i bun.

Asta e , Steaua a facut egal cu Otopeni , nu-i bai si anul trecut am pierdut la "U" Cluj si a facut egal acasa cu Pandurii.

Noi jucam al treilea an consecutiv in CL in timp ce adversarii nostri in toata istoria lor nu egaleaza performanta noastra din ultimi trei ani.

Suntem superiori , provincia este complexata , asta deranjeaza , eu nu fac decat sa semnalez acest aspect.Nu va convine , nu-i nimic , tot prietenii mei sunteti..desi mai bine am bea o bere decat sa discutam de un fotbal in care dinamo blatuieste si chefere cumpara arbitrii meci de meci.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    un fotbal in care dinamo blatuieste si chefere cumpara arbitrii meci de meci.

Fanta
    si steaua ce fäce
    ai uitat de cazul valiza de la u cluj
    hai noroc

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    si steaua ce fäce
    ai uitat de cazul valiza de la u cluj
    hai noroc
    Aceea nu a fost blatuire a fost premiere suplimentara.Este o MARE diferenta.
    Daca blatuiam ne dadea "U" Cluj trei puncte si eram campioni si chefere in UEFA.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Hideti moo....ca Fanta vrea sa va ,,iuteasca" un pic....nu cred o iota din chestia cu provincia care este de kko....numa Bucurestiu exista pe fata pamantului....etc.
    Vrea sa mai animeze spiritele...ca este prea urat afara.....este drept inima lui pompeaza sange ros-albastru........dar de aici pana la a-i desconsidera pe toti este cale lunga.......este si el om cu carte.....nu cred ca vb SERIOS
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abadon View Post
    Hideti moo....ca Fanta vrea sa va ,,iuteasca" un pic....nu cred o iota din chestia cu provincia care este de kko....numa Bucurestiu exista pe fata pamantului....etc.
    Vrea sa mai animeze spiritele...ca este prea urat afara.....este drept inima lui pompeaza sange ros-albastru........dar de aici pana la a-i desconsidera pe toti este cale lunga.......este si el om cu carte.....nu cred ca vb SERIOS
    ai dreptate pina la un anumit punct: la faza cu provincia isi testeaza capacitatea de manipulare, nu exista sa nu sara unu doi si e funny dar asta ii atrage suturi in "cul", nu`i place si i se umfla buza ...

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Aceea nu a fost blatuire a fost premiere suplimentara.Este o MARE diferenta.
    Daca blatuiam ne dadea "U" Cluj trei puncte si eram campioni si chefere in UEFA.
    päi ati vrut dar nu v-a iesit pasenta

@all
    atat timp cat se discutä amical este OK

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)