Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Sharing prin Zapp EV-DO

Salut
    Foloseste cineva sharing prin modem EV-DO
    M-a intereseaza cum se comporta,daca se merita osteneala
    tnx!

arhanghelxxl
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Sal'[email protected]
    Daca esti in raza de acoperire evdo e bine si foarte bine insa daca ai doar 1x e de pus pe meditatie serioasa ,e cam gru sa folosesti in acelasi timp si netul si dreamul .
    Iti zic din esperenta pensonara ca am de multe vremi si din pacate 1x la tara ,insa eu is obisnuit cu viteze asa mari ca am timp ,dat fiind faptul ca pana la 90 de ani nu am de gand sa mor nici de ciuda in speranta ca poate o creste viteza la zapp daca nu o sa creasca praf in urma lor.
    Prin urmare daca ai chef de zapp si ai si evdo acoperire mergi si cumpara un router asus vlg 500 sau de care mai au ei cu soft ce suporta evdo si vede zappul si distractiune placuta ,in rest numa bune si frumoase si buzunarele groase !
    Sal'[email protected]

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by arhanghelxxl View Post
    Sal'[email protected]
    Daca esti in raza de acoperire evdo e bine si foarte bine insa daca ai doar 1x e de pus pe meditatie serioasa ,e cam gru sa folosesti in acelasi timp si netul si dreamul .
    Iti zic din esperenta pensonara ca am de multe vremi si din pacate 1x la tara ,insa eu is obisnuit cu viteze asa mari ca am timp ,dat fiind faptul ca pana la 90 de ani nu am de gand sa mor nici de ciuda in speranta ca poate o creste viteza la zapp daca nu o sa creasca praf in urma lor.
    Prin urmare daca ai chef de zapp si ai si evdo acoperire mergi si cumpara un router asus vlg 500 sau de care mai au ei cu soft ce suporta evdo si vede zappul si distractiune placuta ,in rest numa bune si frumoase si buzunarele groase !
    Sal'[email protected]
    Ai o bere de la mine!
    MULTAM FAIN

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Wilkomen arhanghelxxl... si eu vroiam la un moment dat sa imi trag net de la zapp insa am renuntat. Nu eram in arie...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Are cineva internet de la Zapp sau Orange?
    As vrea sa stiu daca se ofera adresa publica de IP care sa poata fi acesata din internet.

Cei de la Vodafone nu ofera asa ceva in pachetele de date 3G/HSDPA. Adresa de IP pe care o aloca serverul este in spatele unui firewall asa ca "no share" (poate doar unidirectional!).

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ibiza View Post
    As vrea sa stiu daca se ofera adresa publica de IP care sa poata fi acesata din internet.

Cei de la Vodafone nu ofera asa ceva in pachetele de date 3G/HSDPA. Adresa de IP pe care o aloca serverul este in spatele unui firewall asa ca "no share" (poate doar unidirectional!).
    Nici Orange nu ofera asa ceva. Poate sa ceri ca o clauza suplimentara, dar nu cred ca se merita.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Thanks for info.

Are cineva ZAPP si poate sa-mi raspunda la intrebare?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by axton View Post
    Nici Orange nu ofera asa ceva. Poate sa ceri ca o clauza suplimentara, dar nu cred ca se merita.
    Cei de la Orange ofera contra cost (parca 3 Euro fara TVA) IP public ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

eu fol cccam pe modem usb 3g de la vodafone in combinatie cu un router asus 500gp si merge bine

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mesteru222 View Post
    eu fol cccam pe modem usb 3g de la vodafone in combinatie cu un router asus 500gp si merge bine
    Si peeri tai se pot conecta la seevrerul tau de cccam?
    Eu am testat internetul de la voda si merge bine, dar IP_ul pe care mi-l aloca reteaua nu e vizibil din internet, deci nici peeri nu pot accesa serverul de cccam.

La tine cum e? Ce abonament ai la Voda?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Si peeri tai se pot conecta la seevrerul tau de cccam?
    Eu am testat internetul de la voda si merge bine, dar IP_ul pe care mi-l aloca reteaua nu e vizibil din internet, deci nici peeri nu pot accesa serverul de cccam.

La tine cum e? Ce abonament ai la Voda?
    ai pm .................

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)