Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Dm 800 Curios?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am ras toata discutia si am mutat threadul la locul lui la sectiunea Dreambox. v-as ruga ca in viitor tot ceea ce tine de Dreamuri, indiferent daca e SD sau HD, acolo sa-l postati si sa va controlati limbajul si nervii. Las deschis threadul in ideea ca sunteti capabili de o discutie civilizata si nu va mai fi nevoie de "interventii chirurgicale"!
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Am ras toata discutia si am mutat threadul la locul lui la sectiunea Dreambox. v-as ruga ca in viitor tot ceea ce tine de Dreamuri, indiferent daca e SD sau HD, acolo sa-l postati si sa va controlati limbajul si nervii. Las deschis threadul in ideea ca sunteti capabili de o discutie civilizata si nu va mai fi nevoie de "interventii chirurgicale"!

super ce chestie inteligenta ai facut, daca esti asa harnic la sters posturi te as ruga sa stergi si porcaria ca exista clone DM 800 ! ! ! ! ! si ai lua un pic de atitudine impotriva celor noi care se cred deja destepti si plini de ei si nici macar nu au un dreambox 800 cum este si autorul acestui thread dar el vorbeste de zor....
    ps:eu stiu ca deranjez cu limbajul dar atita timp cit nici un moderator nu ia masuri si lasa sa se scrie cum ne poate capul eu nu o sa incetez

intrebare de baraj tu esti moderator si la celalalt forum ?

multumesc de intelegere

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dongle View Post
    super ce chestie inteligenta ai facut, daca esti asa harnic la sters posturi te as ruga sa stergi si porcaria ca exista clone DM 800 ! ! ! ! ! si ai lua un pic de atitudine impotriva celor noi care se cred deja destepti si plini de ei si nici macar nu au un dreambox 800 cum este si autorul acestui thread dar el vorbeste de zor....
    ps:eu stiu ca deranjez cu limbajul dar atita timp cit nici un moderator nu ia masuri si lasa sa se scrie cum ne poate capul eu nu o sa incetez

intrebare de baraj tu esti moderator si la celalalt forum ?

multumesc de intelegere
    Nu sunt mod pe alte forumuri, dar sunt aici pe toate sectiunile. Un fel de @KB, varianta mai light si fara atatea cunostiinte in ale DM
    Moteck DigiPower SG-2100

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Nu sunt mod pe alte forumuri, dar sunt aici pe toate sectiunile. Un fel de @KB, varianta mai light si fara atatea cunostiinte in ale DM
    atunci da ca esti un fel de KB te rog incerci sa fi ca el de aspru sau macar sa incerci... pe alte forumuri (vorbesc numai de cele in germanä) pur si simplu se face la thread closed si sa atragi atentia la cei care scriu sa aduca o dovadä sau cel putin un link

thank s

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Io numai atat va zic: daca mai prind pe vreunul cu limbaj din ala pe forumul asta, vorbind in offtopic, il f*t de il indoi! Glumeam, acum serios, incercati sa ramaneti pe tema, mai radem, mai glumim, dar nu ne jignim...
    Moteck DigiPower SG-2100

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

se inchisese de la sine balamucul . acum prevad ca o sa inceapa iar , chit ca pe alt ton . sa taie cineva bilete ....

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by realsat View Post
    Am observat ca se vand foarte multe DM 800.Foarte curios este ca multi il cumpara se joca cu el cateva saptamani apoi il vand.Este ceva la mijloc in toata treaba asta.De exemplu DM 500 este si la ora actulala un receptor foarte bun fapt pt care multi il vand si acum la un pret mare.Eu banuiesc ca multe DM 800 sunt clone chiar clonele au invadat piata iar seriile originale au iesit mai putine adica acum treaba e cu picioarele-n sus Odata au iesit clonele au invadat piata si apoi au aparut originalele.Eu cred ca sunt facute in acelasi loc atit originalele cat si o parte din clone.Baietii au invatat din experienta cu DM500 si acum clonele nu se mai pot distinge de originale.

dm500 este un jeg de receiver
    clona de DM800 merge foarte bine dupä ce-i dai de cap
    tu habar nu ai despre ce vorbesti
    adevärul este inventia unui mincinos

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by snow View Post
    Mai stiu un loc unde se vand clone de dm 800, insa pretul este de 350 de euro plus 30 transportul, total 380.
    Diferenta e prea mica, nu se merita!
    preturile sunt fara tva in tara de origine . dupa ce pui tva-ul aici in romania iasa pretul normal . deci nu e obligatoriu sa fie clone .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by realsat View Post
    De exemplu DM 500 este si la ora actulala un receptor foarte bun fapt pt care multi il vand si acum la un pret mare.Eu banuiesc ca multe DM 800 sunt clone chiar clonele au invadat piata
    In primul rind dream este un produs de firma, motiv pentru care costa mult si la mina 2.
    Ca sa nu cumperi o clona trebuie sa te interesezi care sint firmele serioase in Ro. Eventual cumperi din afara tarii. Cel putin eu stiu unde sa cumpar ca sa nu iau plasa.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai stiu un loc unde se vand clone de dm 800, insa pretul este de 350 de euro plus 30 transportul, total 380.
    Diferenta e prea mica, nu se merita!
    hahahahahahaha ma faci sa rid de dimineata mai nene vinde gogosari la celalalt forum pretul ästa, este pretul de dealer dream-multimedia chiar asa am ajuns ? sa ne prostesti in fata sau poate nu ai habar... despre ce vorbesti; sa fi sanatos auzi clone la pret de Original am mai povestit la un cretin daca sunt fabricate in china nu inseamnä ca sunt toate clone va rog sa va documentati inainte

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

stiu pe cineva din romania care a cumparat de acolo si cu tot cu transport la ajuns 372 de euro
    eu nu stiu pe nimeni dar pot sä-ti spun cä in austria a scäzut pretul de la 450€ la 379€ la numai 2 weeks dupä ce l-am cumpärat eu
    deci pretul este normal si nu este vorbä de nici o clonä...incä nu

uite aici grafica:
    http://geizhals.at/?phist=321971

PS: ceea ce a observat ´ realsat ´ este fix p.....
    adevärul este inventia unui mincinos

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

O parere absolut personala, nu cred ca-i vorba de clone, asta e trendul... am fost sa cumparam un PC pentru un coleg de servici, sa-i aleg eu configuratia: ei, dupa ce am ales tot, procesor Core2, placa de baza M51, etc. ma rog nu chiar cele mai scumpe componente, dar cert ca-s ultimul racnet, pret final 1.445 RON, puteam sa jur in timp ce faceam configuratia ca o sa-l coste vreo 3.000
    Moteck DigiPower SG-2100

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

@dongle pune ma odata pozele cu 8000! hai nu fi chitros

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am mai spus si nu vreau sa ma repet, pe Crypto n-o sa fie ca pe DTH, Offtopic sau Sport scandal si injuraturi, aveti cuvantul meu ca daca mai vad jigniri aduse cuiva pe cel care a comis fapta il pun la spammeri si o sa aiba grija VBulletin de postarile sale in mod automat, sa nu mai obosesc eu sau ceilalti moderatori. Multumesc de intelegere.
    Last edited by [email protected]; 3rd October 2008 at 12:25.
    Moteck DigiPower SG-2100

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

hidirc linkul meu era ca si raspuns pentru armand25, pretul de acolo include tva
    man , eu ti-am zis ca ala e pretul cu care se exporta de catre dealerii autorizati DM din Europa in general . plus minus cateva zeci de euro . in fine . poate aia chiar vand asa ... poate chiar sunt clone . nu vreau sa ma contrazic cu nimeni pe acesta tema .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)