Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Incearca si de pe linux ( LSP sau SB4L ) eventual de pe un router ( SB4Ls ) http://forum.dvhk.pl/forumdisplay.php?f=57

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by picollo08 View Post
    La inceput a fost intuneric....si apoi se facu lumina!
    Perfect, rapid, chir daca e pe rs232.
    Am probat si gigel si sky it si xxx si altele....chiar celebrul TPS cu Vplug...
    E bun pentru cei ce vor cu doar 30-40€ sa mai puna o cioarsa in alta camera.
    PS: Multumesc pe aceasta cale celui ce nu mi-a raspuns la PM, ca asa am facut singur singurel.........
    Scuzele mele ... nu a fost ceva intentionat ... ! Am avut ceva probleme cu OS-ul PC-ului si am fost nevoit sa reinstalez totul ! Nu ca astea ar avea un motiv sa acopere greseala mea . Era insa suficient sa dai o cautare pe forum cu ceea ce te interesa pe tine si erau suficiente topicuri pentru a te lamuri . Chiar nu am timp suficient la serviciu sa raspund tuturor care imi cer sfatul . De fapt exista mai multe programe in ceea ce priveste share pe net si Opticum . WSP-ul care poate lucra cu SBCL si fara ... , TMShare , SpiderShare , etc. . Un studiu amanuntit facut pe forumul Truman poate fi edificator ... si poate si pe alte forumuri mai putin exclusiviste (lb.araba) .
    Ma bucur ca ai reusit ... si singur , asta este un semn bun ... , nu exista ceva care sa nu poata fi invatat si testat !

Posts Thanks / Likes

Partea cu sensibilitatea tunerului este adevarata si am mai spus-o pe forum ... se pare ca este ALPS . TP-uri care sunt la limita pe alte receptoare ... functioneaza pe acest receptor foarte bine , ba chiar as spune ca au si rezerva de semnal ! Functionarea lui stabila este data si de softuri ... softurile cu skin Startrack sunt excelente pentru acest tip de receptor . Pe partea de share am folosit prea putin aceasta facilitate ... , este functionala cu SBCL dar cred ca si NET-ul are o mare importanta in raspunsul receptorului iar SBCL-ul nu este un soft suficient de rapid incat sa dea raspunsurile DCW in timp util .

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by picollo08 View Post
    Din pacate startack nu prea mai sunt noi doar cele vechi, la imagini ma referam
    Protocolul newcamd e cel mai bun.
    sa crezi sau nu am fascut un monstru din wincsc+vplug+sbcl.
    Tunerul e ALPS si de fapt sunt doua, inul pentru sat si altul pentru TV.
    Si cu mici ajustari, reglari pe ici colea am lumina la 13 est de pe locala de 0919....
    Ieri nu am avut...azi insa da.
    Si pentru un receptor pe care am platit doar 32€(an factura de la nemti!) cred ca face toti banii.
    In ceea ce priveste timpii de raspuns am probat cu cross <2n si nu am probleme
    pentru mai mult pui pe swich si alimentezi....
    Skin-uri startrack poti sa iei de aici http://www.starsw.com/download.asp
    il gasesti tu pe cel care iti trebuie ! (550 D)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)