Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question Solutii pt un Kaon KSF-100SCO ?

Daca am m un receptor Kaon KSF-100SCO si un LNB pe 1 WEST /THOR3,5 /INTELSAT 10-02 , ce posibilitate am sa receptionez ceva fara sa folosesc smartcardul pe care il folosesc in OPTICUM Multiroom

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

sal ai pm.Daca nu te descurci vb pe mess si te invat cum se schimba softul si toate cele.bafta!
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Multumesc ! Daca totul decurge conform planului si operatia reuseste cam ce/cate canale se vor putea receptiona ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gobi2000 View Post
    Mo da voi astea care puneti intrebari de acest gen va axati pe ceva anume? din ceea ce ati vrea sa vedeti?
    noi "astea" care punem intrebari de acest gen am vrea sa stim daca se merita intr-adevar efortul si riscul ...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danbarcer View Post
    noi "astea" care punem intrebari de acest gen am vrea sa stim daca se merita intr-adevar efortul si riscul ...
    Da de ce ,bree ,nu vrei sa fii si matale betatester ,totul sa se dea mura in gura? Asa se invatza ,prin eforturi sustinute de a vedea ce decodeaza cu anumite chei ,sa reglezi o antena sa ai un semnal cat mai bun ,asta este adevaratul succes ,nu sa iti spuna altii.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

omul a luat un receptor de la focus in custodie .... daca il buseste o sa-l plateasca . e normal sa aiba reticiente . sftatul meu e sa cauti un receptor dedicat pentru chestii deastea . opticum , echosmart , yumatu...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Rezolvat ! Multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi,sugestii ! Am folosit KKE1.5_UPDATE_for_1.0_KKE+.exe KaonTeam BL219v4.exe R_KAON-TEAM _HW-FF.0C.FF_Fech-071217_SW-03.00.00_EMU-5.8.194_CA-2.2.3_WWW.SAT.US.PN.bin si KAON_KKE_08_11_2007.kke ...Merge!

pt.porcusor: probabil ca asta e si rostul forumurilor...cei care sunt mai priceputi si cunosc , sa impartaseasca din cunostinte si celor mai putin priceputi si mai putin cunoscatori! dar daca esti kitros si doresti sa tii numai pt. tine si sa te bucuri cand il vezi pe altul ca se chinuie...asta e alta treaba!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Exclamation

Mo da voi astea care puneti intrebari de acest gen va axati pe ceva anume? din ceea ce ati vrea sa vedeti?
    Ca un mic exemplu , nu ma bucura cu nimic faptul ca acum receptionez vreo 20 de programe in limba maghiara!deci,nu cred ca pentru asta s-ar merita vre-un efort...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danbarcer View Post
    Ca un mic exemplu , nu ma bucura cu nimic faptul ca acum receptionez vreo 20 de programe in limba maghiara!deci,nu cred ca pentru asta s-ar merita vre-un efort...
    Bune si alea!Pentru inceput e prea bine!Cand vei reusi sa rotesti antena o sa fie si mai bine.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pa Kaon am facut " scoala " saracu cate a patimit si tot mi merge !

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default scoala...

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Pa Kaon am facut " scoala " saracu cate a patimit si tot mi merge !
    si eu vreau sa fac,,scoala''dar nu prea am cum /de unde sa invat.cum de engleza habar n am ,imi prind urechile pe diferitele linkuri.cu opticum si yumatu am reusit,dar cu acest kaon mi am prins o!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

cu sigrata tu nu ai descoperit in totalitate setarile receptorului kaon !
    cu siguranta nu m-am exprimat corect receptionez toate posturile de pe digi si focus ... mai putin gsp-urile...dar si in plus cele peste 20 de posturi in maghiara-ucraineana-sarba-bulgara

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Smile

OK ai dreptate dar atunci te rog sa citesti mai mult la sectiunea receptoare/kaon !
    Intr-adevar , dar cand am cate o jucarica de-asta nu am rabdare pana nu o vad functionand...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)