Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: satlook micro+

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile satlook micro+

salut,cu 2-3 luni in urma apelam pe acest forum la dvs. sa ma sfatuiti daca merita sa cumpar un satlook+.aparatul l-am luat pt cineva care la vremea lui m-a ajutat f.mult.el poate sa-mi fie bunic.am vazut ca-i place tot ce tine de receptia tv de pe sateliti,am zis sa fac un sacrificiu si sa-i fac o bucurie.nervi si-a facut ani de zile cand nu-i iesea repede fixarea pe satelit,mai ales pe sateliti la rotirea cu h-h.acolo zicea el ca ii fac probleme satelitii din extremele locatiei lui.

~am luat aparatul,pe cat de mare i-a fost bucuria,pe atat de mult s-a amarat.zice ca nu reuseste sa foloseasca aplicatia de pe cd pt a actualiza sateliti [transponderi].instructiunea ii in limba romana,cam pe neantelsul si a alora care au facut-o.

~un domn nirolf recomanda zilele trecute altuia [email protected]pt. acest subiect :''mai bine fa-le publice ca sa nu mai fie nevoiti si altii sa caute".fie ca s-a intamplat asa si eu n-am cautat unde trebuie,fie ca o sa mai asteptam.

~mie imi pare rau ca cei care vand aceste aparate[peruvision,cazul meu] fac instructiuni care nu lamuresc cumparatorii.pt.cine o fi secret sa explice utilizarea normala ? daca,cineva vrea soft schimbat,evident ca nu asteapta lamuriri de la ei.

rog sa ma iertati ca am scris atat,poate se trece cu vederea ca scriu rar.

numai bine tuturor.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

cei de peruvision,nefiind producatori pot eventual sa traduca instructiunile.
    nu cred ca vei fi refuzat daca apelezi la sprijinul lor sau poate de data asta va intelege si [email protected] care este rostul forumului si nu doar acela de a cosmetiza scrierile membrilor.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    cei de peruvision,nefiind producatori pot eventual sa traduca instructiunile.
    Toate produsele comercializate in romania trebuie sa aibe manual de utilizare in limba romana !
    Daca ii reclami la opc vor avea foarte mult de tras pe tema asta .
    Succes

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

poate sa-si adauge transpondere si manual nu trebuie doar de pe calculator.daca te intereseaza da-mi un pm
    boy2good

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)