Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default User-i din Austria sau Germania

Salutare! As avea si eu o rugaminte... as dori sa iau si eu legatura pe privat sau pe yahoo mess cu user-ii care sunt din Austria (eventual Viena) si Germania... cei care sunt din aceste locatii, ii rog sa posteze aici sau pe privat... sa-i "vad" si eu care sunt si sa pot lua legatura cu ei... Multumesc anticipat!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

cu ce te pot ajuta ?
    locatia Viena

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Berlin - Germania

In legatura cu DM 800 ?
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Thanks

Multumesc muuult!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    @Nirolf e din Viena
    @Badboy parca e de prin Graz sau in apropiere
    @Satview e din Viena
    Horatyu-le,dai de baut pentru botezare.
    Si de ce nu-i lasi pe cei in cauza sa hotareasca daca vor sa spuna de unde sunt ?.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default OK

Nu le fac nimic rau... atat doar... spre sfarsitul lunii viitoare ajung si eu prin viena ca turist si vroiam sa aflu de la ei, ca sunt locali, ceva magazine de unde as putea sa-mi cumpar si eu un DM 800 HD... nimic mai mult... ca eu in cateva zile nu cred ca voi apuca sa strabat viena straduta cu straduta sa gasesc f. multe magazine de gen... asa, cu putin ajutor... si am zis si de Germania ca daca o fi si o fi sa nu gasesc in Viena sau prin jurul ei, bat pana la urma drumul si in Germania... cam atat vroiam de la ei... eventual ar fi fost frumos sa ne si intalnim si sa ne cunoastem...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satdan View Post
    Nu le fac nimic rau... atat doar... spre sfarsitul lunii viitoare ajung si eu prin viena ca turist si vroiam sa aflu de la ei, ca sunt locali, ceva magazine de unde as putea sa-mi cumpar si eu un DM 800 HD... nimic mai mult... ca eu in cateva zile nu cred ca voi apuca sa strabat viena straduta cu straduta sa gasesc f. multe magazine de gen... asa, cu putin ajutor... si am zis si de Germania ca daca o fi si o fi sa nu gasesc in Viena sau prin jurul ei, bat pana la urma drumul si in Germania... cam atat vroiam de la ei... eventual ar fi fost frumos sa ne si intalnim si sa ne cunoastem...
    Pai nici nu m-am gandit la rau,dar in postul #1 asa te-ai exprimat,catre cei care sunt din acele locatii.
    Nu am vrut sa ofensez pe nimeni,feresca sfantul de asa ceva,dar eu asa am inteles din primul post si iata ca ai si avut deja cateva confirmari,scuze daca am fost inteles gresit.
    .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

pai taicule daca ai nevoie de ghid ia un gps iar de aici poti sa ti iei dreambox 800 dar trebuie sa le dai telefon inainte pentru a rezerva

d-world Ltd.
    Wilhelmstr. 18
    1120 Wien

Tel: 01/236 75 93 oder 0720 55 01 66

Fax: 01/ 236 75 93 - 9 oder 0720 / 55 01 66 - 9

Mobil: 0699/812 13 186

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc, GPS am deja... vroiam doar sa stiu magazine si adrese... si de intalnit vroiam sa ne intalnim sa ne cunoastem si sa stam la un pahar de vorba, nu pentru ca aveam nevoie de ghid... daca nu se poate sau nu e OK, nu-i bai... ata ete... scuze daca am deranjat cu acest post... ziceam ca un om care sta acolo stie muuult mai bine "locurile" decat mine care am mai fost de 2 ori si stau cate 3-4 zile... si speram la un mic ajutor si, eventual, o prietenie...
    Si acum ca sa inteleg mai bine... de ce e nevoie de rezervare? sunt asa de greu de gasit, se aduc putine sau se vand atat de bine incat n-am nici o sansa sa gasesc in magazin?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc, GPS am deja... vroiam doar sa stiu magazine si adrese... si de intalnit vroiam sa ne intalnim sa ne cunoastem si sa stam la un pahar de vorba, nu pentru ca aveam nevoie de ghid... daca nu se poate sau nu e OK, nu-i bai... ata ete... scuze daca am deranjat cu acest post... ziceam ca un om care sta acolo stie muuult mai bine "locurile" decat mine care am mai fost de 2 ori si stau cate 3-4 zile... si speram la un mic ajutor si, eventual, o prietenie...
    Si acum ca sa inteleg mai bine... de ce e nevoie de rezervare? sunt asa de greu de gasit, se aduc putine sau se vand atat de bine incat n-am nici o sansa sa gasesc in magazin?
    am si eu un amic dan din pitesti este doctor si avea citeva magazine de celulare printre care si reparatii oare esti tu ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Nu

Nu, nu sunt eu...

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

am cautat prin magazinele online din viena dm 800 dar nici unul nu are marfa pe stoc
    cred c o s cam ai ghinion
    numai astea 3 magazine din toat austria il au pe stoc:
    http://geizhals.at/?a=321971&t=alle&...ahme&vl=at&v=l

ultimul dintre ele este in apropiere de viena si dreamul cost 449
    http://www.satshop4u.com/modules.php...artikel&id=123
    si eu tot de aici l-am luat
    adevrul este inventia unui mincinos

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc mult! Sper sa nu fiu chiar atat de ghinionist! Poate pana vin eu luna viitoare se mai schimba stocurile... om trai si om vedea!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Buun si asta! Multumesc!

depresiv Expert

Posts Thanks / Likes

@satdan

vino la mine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)