Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Pentru Spaniolul!!!

Alex,acum vreau sa ma apuc sa fac configuratria,scrisa de tine in info satelit nr.4,si cred ca aceasta este cea mai usor de facut,maxtv...Asa as avea nevoie de:diseq4x1switch,il am ,motor 2100 h-to-h strong il am,lnb-3buc,le am ,ce imi trebuie,in afara de suport care o sa comand astazi simbata,suport pt 3 lnb max tv la elstar si o sa vina luni probabil cu ,curierat rapid,mentionez ca am toate lnb twin, din cauza pozitiei foarte apropiata a cei 2 sateliti, eutelsat w2 - hotbird, in aceste pozitii se pot folosi numai lnb-uri alps cu feedhorn conic, sau asemanator.O sa mai imi iau numai un lnb alps ,ca unul am pe cealalta antena il iau pe acela alps si pun unul twin,pot sa comand lnb alps twin sau nu...http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...a813b4796c2bf4 .La instalatia h-to-h,am un cablu pt motor si unul pt receiver,iau cablu pt receiver si il pun in DiseqC 4x1 switch sau nu acela ramane acolo,numai lnb secundare le pun diseqc 4x1switch,eutelsat w2-hotbirdMulumesc frumos

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Salut!

Nu folosesc 2 receivere,acum am kathrein910ufs care il folosesc cu instalatia h-h,si am o antena fixa pe astra si hotbird pe care foloseam dreamul500 dar acum este la reparat este in garantzie la peruvision...Am inteles ca o astfel de instalatie se duce in timp,vb.,de montura h-h,care din cauza greutatii extremitatilor celor 2 lnb-uri,cel din eutelsat w2 in special si sirius,se cam pierde din semnal in timp,am zis ca sa o fac,configuratia de la max tv ca e mai usor de facut numai pun astra...Multumesc mult

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Salut!

Alex,stai linistit eu cum sa injur pe cineva care imi explica cum se face,pai eu intrebam ca am un baiat a mai montat exact max,dar nu stiu daca mai lucreza la max tv,el a montat,duar cu 2 lnb-uri,nu stiu daca cu 3 lnb-uri stie,dar asta vroiam o sa ii arat ce ai postat tu si cum se face,bineinteles ca nu ma pun eu sa ma urc pe scara...etc,normal ca chem pe cineva,daca nici el nu reuseste,o sa chem pe cineva autorizat,adica pe baietii care mi-au montat dolce cei de la romtelecom Resitza ei sunt parca din Timisoara spunea,o sa sun, ca eu am si netul si dolce la Romtelecom , si spun ca platesc numai sa stie ei asa ceva ca dolce nu e cu trei lnb-uri...Eu vreau sa stiu ca asta ma interesa, oameni nu ii problema sti cum se spune cu bani faci orice aduci de la Bucuresti pe cei mai cei...Cu 1000-1500roni eu zic ca rezolv si la 12 la noapte...jejeje.Asa ca te intrebam sa le arat ca se poate nu eu sa fac ca eu sunt comod doar imi place sa ma informez si sa am totul la zi cum se spune...Multumesc incaodata mult de tot

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@ginoburian : Man esti din CS , cauta-l pe @fuego(lucra la Adi Mocanu ) sau pe @chris Te vor ajuta ei , daca nu reusesti te ajut eu cand vin acasa Am stat pe aceiasi scara odata MODA ANA Stii tu ce vreau sa zic )

Ce face berea asta Postez de doua ori Sterge-ti un post (moderatorilor) )

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Thumbs up Salut!

Multumesc frumos,la totzi am rezolvat problema,mi-a pus un inginer in 30 de minute,foarte bun omul,acum mai vreau una sa pun tot asa

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu am renuntat la ea. Am lasat multifeedul de la max, iar hh-ul l-am montat impreuna cu o antena de 1,1 si un lnb twin; o iesire pleaca la hh si la un receptor care stie usuals, iar cealalta iesire in diseq-ul 4+1 de la max care e legat la dreambox.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Cata treaba cu atatea complicatii. Sau poate faceti asta doar pentru teste. E din ce in ce mai dat draq hobbyu asta...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pai totul e facut doar in scop educativ si doar din pasiune. Parca imi este dor de vremea cand cautam in fiecare zi chei si nu exista dreambox.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu mai am timp ca alta data. Abia daca ma mai uit seara la un film sau la MTV Gold...
    Imi plac canalele de pe Thor 1w ale Canal+... mai ales
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chiar daca se sparge si sky nu va mai fi ca intainte. Vor aparea la vanzare receptoare modificate electronic pe okazii. Acum primeaza materialismul. Deja unul a picat in plasa politiei.http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=73847

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Alex sa te uitzi ti-am dat [email protected]

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Mersi frumos,Alex asa o sa fac

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)