Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Management de kkt la Poli Timisoara

In urma cu 2 zile ii ceream un sfat in privinta pariurilor lui Fanta dar din pacate acesta nu mi-a raspuns si eu am fost cam puturos si nu mi-am deplasat fundul la o casa de pariuri. Il intreban in alt thread pe Fanta cam ce cota as avea pe un bilet cu urmatoarele meciuri:
    Steaua-Bayern pron X2
    Poli - Partizan pron 2
    Wolfsburg- Rapid pron 1

In acel thread @csachiri imi spunea urmatoarele:
    Quote Originally Posted by csachiri View Post
    VASILIS mai bine da altcuiva biletul de meci,zau
    Acum pun si motivele pentru care eram asa de sigur pe pron 2 de la Timisoara desi imi doream ENORM de mult sa castigam.
    Din pacate nu am pus la pariuri si cred ca as fi castigat ceva bani frumosi.

Unul din motive a fost ca Sarbii au fost mai buni ca noi.

Un alt motiv este fi managementul de 3 lei ce domneste in clubul nostru.

Imi argumentez partea cu managementul prin urmatoarele:

Singurul lucru ce mai putea sa intoarca rezultatul ar fi fost sprijinul suporterilor.

1.
    Era mult mai normal sa puna un pret mai mic la bilet la acest meci si sa umple stadionul la acest meci astfel crescand sansele ca stadionul sa se umple si echipa sa aibe un sprijin moral mult mai mare. Dar nu, cei de la club au preferat intoxicatia prin presa(la fel ca cei de la Steaua) spunand chiar de miercuri(cu o zi inainte de meci) ca nu mai sunt bilete. Cand colo ce sa vezi!? Tribunele de jumatate goale. Automat o calificare in grupe le-ar fi adus mult mai multi bani disputand vre-o 3 meciuri acasa dar asa... las ca mai vin vre-o 10000 cu Vasluiul.

2.
    Mi-am facut abonament (Policard) si intentionat l-am luat la Tribuna 2 Sectorul H intr-un loc unde sa nu fiu in vecinatatea altor scaune rezervate prin Policard cu intentia ca in Cupa Uefa si alte evenimente sa pot lua si biletele vecine locului meu insa luni cand am mers sa iau 9 bilete o inceput sa ma certe o tipa de la club cum ca nu se poate ca e dat cotorul cu biletele in oras si doar locul meu e acolo desi mai era un baiat ce a avut intentia sa mi le dea insa aia o urlat si la el.

3.
    Desi mi-am facut Policardul dupa 2 meciuri disputate de echipa acasa am platit acelasi pret ca si cum l-as fi facut la inceputul campionatului fara nicio reducere.

4.
    In etapa 3 (jucata acasa) la meciul cu Rapid am mers cu mai multi prieteni asa ca nu am mers la locul meu insa am asteptat dupa meci si am vazut ca pe scaunul meu nu era lipit abtibild care sa arate ca acel loc e rezervat pentru Policard. Daca mergeam sa ma pun acolo ar fi trebuit sa ma iau la bataie cu aia.

5.
    Tot in privinta Policardurilor:
    - un Policard pentru un campionat la Tribuna 2 costa 250 lei
    - 17(meciuri acasa) x 16(pret bilet/meci) = 272 lei
    Pai asdta e facilitate 22 lei

6.
    Tot timpul prin retur se baga tot felul de promotii in care pe un bilet intra 2 persoane fapt care nu este valabil pentru posesorii de policarduri

7.
    Sunt de partea lui Iancu in privinta palmaresului dar m-am saturat de scandaluri si mai ales de faptul ca el le provoaca si le cam pierde pe toate:
    - Zambon
    - Formatie Phoenix
    - CS Otopeni
    - Primarie
    - Prefectura
    - Ganea
    - .........

8.
    Toti angajatii de jos (magazionieri, brancardieri, ingrijitori de la stadion...) sunt foarte nemultuliti ca nu si-au primit banii de o groaza de timp

9.
    Multi jucatori sunt nemultumiti ca nu si-au luat banii fapt semnalat si prin presa

10.
    Mai sunt si altele dar nu mi le mai aduc aminte acum

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nemultumirile sunt numeroase, predomina senzatia de scarba. Nu trebuie sa uitam ca suntem in Romania, diferentele intre zone sunt mai mult de forma decat de continut. Peste tot se fura, se minte, se scuipa, samd, adica si la Timisoara si la Bucuresti si la Cluj si la Iasi si peste tot. Iar daca ne place civilizatia cred ca trebuie sa constientizam natura conflictului din societatea noastra: intre bine si rau, nicidecum intre banateni si bucuresteni(chiar daca sunt numiti mitici), ardeleni, moldoveni, etc.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

am auzit eu bine cä vine Timofte si Andone la voi ?
    adevärul este inventia unui mincinos

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    In urma cu 2 zile ii ceream un sfat in privinta pariurilor lui Fanta dar din pacate acesta nu mi-a raspuns si eu am fost cam puturos si nu mi-am deplasat fundul la o casa de pariuri. Il intreban in alt thread pe Fanta cam ce cota as avea pe un bilet cu urmatoarele meciuri:
    Steaua-Bayern pron X2
    Poli - Partizan pron 2
    Wolfsburg- Rapid pron 1

In acel thread @csachiri imi spunea urmatoarele:

Acum pun si motivele pentru care eram asa de sigur pe pron 2 de la Timisoara desi imi doream ENORM de mult sa castigam.
    Din pacate nu am pus la pariuri si cred ca as fi castigat ceva bani frumosi.

Unul din motive a fost ca Sarbii au fost mai buni ca noi.

Un alt motiv este fi managementul de 3 lei ce domneste in clubul nostru.

Imi argumentez partea cu managementul prin urmatoarele:

Singurul lucru ce mai putea sa intoarca rezultatul ar fi fost sprijinul suporterilor.

1.
    Era mult mai normal sa puna un pret mai mic la bilet la acest meci si sa umple stadionul la acest meci astfel crescand sansele ca stadionul sa se umple si echipa sa aibe un sprijin moral mult mai mare. Dar nu, cei de la club au preferat intoxicatia prin presa(la fel ca cei de la Steaua) spunand chiar de miercuri(cu o zi inainte de meci) ca nu mai sunt bilete. Cand colo ce sa vezi!? Tribunele de jumatate goale. Automat o calificare in grupe le-ar fi adus mult mai multi bani disputand vre-o 3 meciuri acasa dar asa... las ca mai vin vre-o 10000 cu Vasluiul.
    Da si NU: s-a dovedit ca si cand pretul era mai mic sau 2/bilet lumea nu s-a inghesuit la stadion( e o comoditate de neinteles a publicului "TV")
    2.
    Mi-am facut abonament (Policard) si intentionat l-am luat la Tribuna 2 Sectorul H intr-un loc unde sa nu fiu in vecinatatea altor scaune rezervate prin Policard cu intentia ca in Cupa Uefa si alte evenimente sa pot lua si biletele vecine locului meu insa luni cand am mers sa iau 9 bilete o inceput sa ma certe o tipa de la club cum ca nu se poate ca e dat cotorul cu biletele in oras si doar locul meu e acolo desi mai era un baiat ce a avut intentia sa mi le dea insa aia o urlat si la el.
    Tipa se numeste Giorgiana Prodanciuc( ai mailul pe site-ul clubului);tu ai fost sa iei bilet langa vestiare,acolo unde se vindeau bilete celor cu PoliCard
    Biletele pentru meciul cu Partizan, in vanzare de duminica!
    2008-09-13 21:58:52 conform site POLI TIMISOARA

Abonatii isi vor achizitiona biletul de acolo si-au achizitionat abonamentele, adica la sala situata langa intrarea la vestiarele stadionului "Dan Paltinisanu".

3.
    Desi mi-am facut Policardul dupa 2 meciuri disputate de echipa acasa am platit acelasi pret ca si cum l-as fi facut la inceputul campionatului fara nicio reducere.
    Nu te supara,nu clubul e de vina ca tu ai luat dupa 2 etape

4.
    In etapa 3 (jucata acasa) la meciul cu Rapid am mers cu mai multi prieteni asa ca nu am mers la locul meu insa am asteptat dupa meci si am vazut ca pe scaunul meu nu era lipit abtibild care sa arate ca acel loc e rezervat pentru Policard. Daca mergeam sa ma pun acolo ar fi trebuit sa ma iau la bataie cu aia.
    Nu te luai la bataie,exista stewarzi,care te asigur ca iti "ofereau" locul pe scaun
    De curiozitate,ai trimis mail sa informezi ca nu ai lipit pe scaun acea matca de PoliCard?

5.
    Tot in privinta Policardurilor:
    - un Policard pentru un campionat la Tribuna 2 costa 250 lei
    - 17(meciuri acasa) x 16(pret bilet/meci) = 272 lei
    Pai asdta e facilitate 22 lei
    Si faptul ca ai locul asigurat unde ti-ai dorit tu tot campionatul si in meciurile de UEFA nu este facilitate
    Reducerea de 10% la produsele din magazin...
    6.
    Tot timpul prin retur se baga tot felul de promotii in care pe un bilet intra 2 persoane fapt care nu este valabil pentru posesorii de policarduri
    Are legatura cu punctul 1 si...si-a dovedit INEFICIENTA ...ca asa-i romanul
    7.
    Sunt de partea lui Iancu in privinta palmaresului dar m-am saturat de scandaluri si mai ales de faptul ca el le provoaca si le cam pierde pe toate:
    - Zambon
    - Formatie Phoenix
    - CS Otopeni
    - Primarie
    - Prefectura
    - Ganea
    - .........
    gresesti fundamental in cazul cu jambon
    ai dreptate cu Phoenix
    gresit CLT si CJT,de la primii a obtinut 2.5 mil eur/anual iar de la ceilalti 1 mil eur/lunar
    cu ganea a fost penibil nenea iancu
    dar... asa cum zicea spectator: spune-mi un presedinte din RO "perfect"
    8.
    Toti angajatii de jos (magazionieri, brancardieri, ingrijitori de la stadion...) sunt foarte nemultuliti ca nu si-au primit banii de o groaza de timp
    GRESIT: cei enumerati de tine sunt platiti de CJT
    9.
    Multi jucatori sunt nemultumiti ca nu si-au luat banii fapt semnalat si prin presa
    Restante au fost la PRIME ...NU si la SALARII
    Si poate banui si de ce,au pierdut anul trecut meciuri CHEIE cu slab cotatele cand isi puteau consolida locul 2
    Poate spui si cat au primit prima cu CFR Cluj: 20.000 eur/jucator,anul asta cu Rapid: 15.000 eur/jucator
    Hai sa intelegem ca platim si PERFORMANTA nu doar UNELE meciuri

10.
    Mai sunt si altele dar nu mi le mai aduc aminte acum
    @spectator: perfect de acord
    @hidric presa de ...
    @vasilis:editez cu rosu la fiecare pct al tau si cunosc f bine fenomentul din interior,cu titlul sunt de acord:slab management dar iti punctez.
    Oricand iti stau la dispozitie pe PM

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Am trimis 2 mailuri pe adresa [email protected] si nu am primit niciun mesaj inapoi iar ieri la meciul cu Vaslui am stat pe un scaun de langa cel rezervat mie dar si locul meu era liber dar nu avea lipit nimic pe el. Acum 2 saptamani m-am intalnit la unul din protestele din fata Operei cu baiatul ce mi-a facut policardul si i-am spus si lui ca nu e lipit nimic pe scaun iar el mi-a spus ca o sa verifice toate scaunele cu Policarduri dar nu era nimic rezervat.

Inca o chestie de management e faptul ca la magazinul oficial de la stadion luni inainte de meciul cu Partizan vindeau doar bilete doar pe randurile 7 si 8(pt Tribunele 1 si 2), randuri la care vedeai meciul prin gard. Pai daca la magazinul oficial nu gasesti locuri calumea.... . Eu am luat biletele de la Hotelul clubului de la Casa Tineretului ca am mers pe capul lor impreuna cu un alt domn ce avea si el in anii precedenti dar a refuzat sa-si mai faca unul si sezonul acesta tocmai din motivul ca in anii precedenti stewarzii nu si-au facut datoria si de multe ori nu a putut sa stea pe locul sau pentru ca alte persoane se puneau pe scaun ca nu avea abtibild pe el. Intradevar am vazut ca in sezonul acesta si-o pus Baderca oamenii la treaba si nu mai lasa lumea sa stea nici macar pe scari. Am luat biletele de la o secretara ca ne-am dus pe capul ei acolo si i-am spus ca nu plecam decat cu bilete.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Inca o chestie: in sezonul precedent in ultimele 4-5 etape si chiar in acest sezon la meciul cu Rapid cei de la Coca-Cola au facut concursuri in care la pauza puteai sa sutezi la poarta de la mijlocul terenului iar daca prindeai spatiul portii castigai excursii cu bilete la meciurile Romaniei de la Euro iar la meciul cu Rapid primeai o groaza de bani. Desigur de chestia asta au beneficiat doar cei cu bilete in timp ce abonatii se uitau la ei . Intradevar nu a castigat nimeni niciodata dar poate daca eram JE.... .

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

pai Vasilis, amu pe bune , daca anu trecut te`ai fript ce te mai frigi si anu asta? treci pe bilete pina o sa vezi ca totul merge bine. pe ei ii doare in cot ca tu iti iei policard. din contra , tu avind policard nu mai esti atractiv ptr ei , o sa incerce sa`i convinga pe ceilalti sa vina la meci deci favoruri lor nu tie care deja ai platit. ca asa`i in tenis ....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    Inca o chestie: in sezonul precedent in ultimele 4-5 etape si chiar in acest sezon la meciul cu Rapid cei de la Coca-Cola au facut concursuri in care la pauza puteai sa sutezi la poarta de la mijlocul terenului iar daca prindeai spatiul portii castigai excursii cu bilete la meciurile Romaniei de la Euro iar la meciul cu Rapid primeai o groaza de bani. Desigur de chestia asta au beneficiat doar cei cu bilete in timp ce abonatii se uitau la ei . Intradevar nu a castigat nimeni niciodata dar poate daca eram JE.... .
    1.de acord, nici mie nu mi-a placut ca nu am avut nici teorectic sansa de a suta la poarta
    si pct 2 se leaga de 1
    2.eu am incercat pe un teren de fotbal si din 5 suturi toate 5 au fost goluri
    e drept cu balon de fotbal nu cu besica de cola

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Unhappy

eu la meciul cu partizan am mers cu policardu sa cumpar bilet si mia spus ca locul meu de pe policard este dat si dupa niste discuti cu ei miau dat bilet 3 rinduri mai jos de unde am policardu dar la meci pe locul meu cu policard nu a stat nimeni atunci unde a fost biletu cu locul meu?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)