Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Toate au o limita

Din toamna lui 1985 mananc fotbal pe paine si ma uit ca un disperat la fotbal in special la tv.
    In 23 de ani n-am auzit un comentariu mai prost decat a lui Buzarin la GSP TV cu ocazia meciului Farul - Steaua.
    Comantariile lui Andrei Niculescu la BSO mi se par acum la nivelul celor prestate pe vremuri de Topescu.

Acest Buza(rin) parca era pe front si vroia sa te transmita telegrafic ceea ce se intampla pe teren.Un timbru al vocii si un tip "exotic" de a comenta m-a determinat sa prefer pe ecranul din stanga (ma uitat PIP) meciul de pe SKy Sport 1 (Inter-Catania) iar pentru prima data am urmarit un meci al Stelei fara sonor.

Stiu ca gesepistii nu vor renunta la acest retard dar sper sa nu-l mai "delege" la meciurile Stelei.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Din toamna lui 1985 mananc fotbal pe paine si ma uit ca un disperat la fotbal in special la tv.
    In 23 de ani n-am auzit un comentariu mai prost decat a lui Buzarin la GSP TV cu ocazia meciului Farul - Steaua.
    Comantariile lui Andrei Niculescu la BSO mi se par acum la nivelul celor prestate pe vremuri de Topescu.

Acest Buza(rin) parca era pe front si vroia sa te transmita telegrafic ceea ce se intampla pe teren.Un timbru al vocii si un tip "exotic" de a comenta m-a determinat sa prefer pe ecranul din stanga (ma uitat PIP) meciul de pe SKy Sport 1 (Inter-Catania) iar pentru prima data am urmarit un meci al Stelei fara sonor.

Stiu ca gesepistii nu vor renunta la acest retard dar sper sa nu-l mai "delege" la meciurile Stelei.

Fanta
    De acord, Buzarin mi se pare cel mai slab gazetar sportiv care l-am vazut pe la TV. Mi se face greata cand il aud ce scoate...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Problema mai grava e ca cei de la GSP nu au nici profesionisti in ale transmisiei tv,niste amatori,de multe ori chiar si amatorii fac lucruri mai bune.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

De obicei sunt tolerant din fire cu meseriile de comentator şi īn general cu orice meserie care implică transmisiunile īn direct, īnsă despre Buzărin pot spune că e praf. Mai mult, nu cred că există īn istoria televiziunilor din Romānia un comentator īmpotriva căruia să se formeze o asemenea unanimitate din partea publicului.

Ca scriitor şi analist pe la talk show-uri e talentat uneori, īnsă trebuie să īnţeleagă că nu e făcut pentru meseria de comentator. Hai, nimeni nu s-a născut īnvăţat şi dacă omu' vrea, trebuie să i se dea o şansă. Īnsă s-ar putea „antrena” comentānd opţiunea a opta sau a noua (mai ales īn etapele īn acre acestea nu sunt difuzate). Doar că ăştia īn bagă fix la derby-uri.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking

Doar că ăştia īn bagă fix la derby-uri.[/QUOTE]

Consideri derby Farul-Steaua?Te rog frumos!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

N-am spus aşa ceva. Ia te rog lista meciurilor pe care probabil TU le consideri derby-uri care s-au disputat pānă acum (de exemplu Rapid - CFR) şi vei vedea că tot Buzărin le-a comentat şi pe alea.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

incredibil kum pot cei de la GSP sa aduca un asemenea comentator ,si la primul gol a spus k a marcat franta [incredibil] numai de vant vorbea...........
    Dreambox_82

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Victor,nu vreau sa le tin partea gsp-istilor sau lui buzarin(care e de toata jena la comentarii in direct),m-am referit strict la calitatea de derby a meciului in speta!Sa speram ca nu o sa-l mai auzim prea curand!

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Varza comentatorii, dar varza si transmisiunea.Astia saracii nu stiu sa dea nici o reluare ...si mai vor si exclusivitate.Transmisii de toata jena demna de niste amatori luati de pe strada.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

mai uitati-va pe la formula 1 pe TVR si o sa va treaca. aia sunt culmea prostiei si incompetentei.

v

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by v.b.15 View Post
    mai uitati-va pe la formula 1 pe TVR si o sa va treaca. aia sunt culmea prostiei si incompetentei.

v
    Gresit.
    Culmea prostiei o gasiti pe 105.8 la Total sport fm.
    Acolo e un individ, l-am auzit si comentand meciuri, care ii intrece pe toti.

Din pacate imi scapa numele, dar e usor de recunoscut, tipa ca apucatul din senin, scoate numai ineptii.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

io unu ma rog de multe ori ca anumite canale sa aiba subtitrare

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Gresit.
    Culmea prostiei o gasiti pe 105.8 la Total sport fm.
    Acolo e un individ, l-am auzit si comentand meciuri, care ii intrece pe toti.

Din pacate imi scapa numele, dar e usor de recunoscut, tipa ca apucatul din senin, scoate numai ineptii.
    Exista din pacate la acest post de radio (excelent de altfel) un individ cu grave probleme psihice , numele lui radu banciu.Ce-o cauta el si la sport.ro nu pot sa-mi explic.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Exista din pacate la acest post de radio (excelent de altfel) un individ cu grave probleme psihice , numele lui radu banciu.Ce-o cauta el si la sport.ro nu pot sa-mi explic.
    Radu Banciu este cel mai tare.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    Radu Banciu este cel mai tare.
    nu stiu daca este doar o confuzie sau chiar activeaza la sport-nu-stiu-care-fm (nu am timp si rabdare de radio), dar pe banciu il stiu din cuplul 2xradu - banciu si naum, lolek si bolek, pic si poc, si in multe alte feluri cum au fost ei numiti de catre telespectatorii de la eurosport/ciclism, dar unde de fiecare data faceau dintr-o etapa terna un spectacol, presarat cu glume si ironii mai mult decit fine
    faptul ca nu e de acord cu ifosele din sportul rege nu cred ca l-ar putea cataloga drept "un individ cu grave probleme psihice"
    parerea mea

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)