De ceva timp tot incerc fel si fel de programele cu care sa pot scoate din receptor lista de canalele si eventual ce mai are el pe-acolo.
Rezultatele pana acum sunt nule.

Daca vreti sa va implicati (inclusiv [email protected] care are acces la mai multe informatii) va rog sa postati doar lucruri verificate. Eu am solicitat ajutor pe forumuri internationale (deocamdata doar in 2 locuri), poate poate iese ceva si n-ar fi rau sa intrebati si voi.

Pana acum am aflat ca:

-Legatura cu calculatorul se face prin nul-modem deajuns 3 fire
-Receptorul comunica cu PC in momentul in care este bagat in priza si bineinteles daca PC ruleaza un program care interogheaza interfata seriala. Toate programele care le-am incercat pana acum sunt respinse pentru ca in ele nu este declarat si receptorul digi ce are ID 1807.000. Ca fapt divers humaxul de la Premiere are ID 1806.000.
- exista un meniu ascuns pentru legatura STB--STB si resetare parola. Accesul in acesta se face intrand in MENU, Informatii sistem si se apasa pe telecomanda rosu" -> "verde" -> " galben" -> " albastru" ->galben->verde->rosu . Cum se foloseste acest meniu ascuns nu stiu pentru ca n-am al 2-lea receptor.

Daca informatiile postate vor deranja putem continua in PM sau in alte forumuri, numai sa ne punem de acord.

Succes.