Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Instalatori autorizati incaseaza facturi?!

Am aflat si eu zilele astea:
    Cica instalatorii autorizati sunt obligati sa incaseze facturi(cel putin in mediul rural)
    De unde am aflat?Lunar o persoana mergea la o caserie Digi cu facturi de peste 2000 lei,peste 100 abonamente si astfel se creeau cozi la ghiseu;reclamatie sau nu,cert e ca zilele trecute,un instalator autorizat a contactat acea persoana care platea facturile spunandu-i sa nu mai mearga sa plateasca ca vine el personal!?... ca i s-a reprosat ca de ce nu incaseaza facturile
    1.Adevarat sau fals?
    2.Instalatorul autorizat(nefiind din acea localitate) de unde naiba stie unde locuieste fiecare abonat
    3.Daca abonatul nu e acasa?!

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    Am aflat si eu zilele astea:
    Cica instalatorii autorizati sunt obligati sa incaseze facturi(cel putin in mediul rural)
    De unde am aflat?Lunar o persoana mergea la o caserie Digi cu facturi de peste 2000 lei,peste 100 abonamente si astfel se creeau cozi la ghiseu;reclamatie sau nu,cert e ca zilele trecute,un instalator autorizat a contactat acea persoana care platea facturile spunandu-i sa nu mai mearga sa plateasca ca vine el personal!?... ca i s-a reprosat ca de ce nu incaseaza facturile
    1.Adevarat sau fals?
    2.Instalatorul autorizat(nefiind din acea localitate) de unde naiba stie unde locuieste fiecare abonat
    3.Daca abonatul nu e acasa?!
    Doar echipele de service, angajati ai RCS, care mai fac si instalari au ceva PDA-uri in care este baza de date a abonatilor.
    Se bate la abonat in poarta si se spune "aveti 3 luni restanta, platiti sau ami dati echipamentele"
    "Prefer sa incerc ceva greu si sa nu reusesc, decat sa incerc sa nu fac nimic si sa reusesc." Robert Schuller

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Instalatorii autorizati nu dau facturi pentru abonamente sau asa mai departe !Ceea ce banuiesc ca stii tu .. e vorba de unul care e instalator DIGI adica angajat RCS si mai are si firma de instalari a lui contract cu DIGI !Cred ca stiu despre cine vorbesti !
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)