Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: MaxTV pe Sirius

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MaxTV pe Sirius

Salut,am problemede doua zile cu decodarea programelor romanesti de pe Sirius.
    Am Dreambox 7020,SCAM 3.28(nu merge nici cu alte emus)carte originala de la MaxTV.
    Cine are o idee ?
    Cu aceeasi carte si acelasi aparat vad programele transmise pe un alt satelit-Eutelsat W2?!

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

Banuiesc ca ai facut o schimbare de settings. In acest caz, verifica in satelittes.xml ca pozitia satelitului sa fie identica cu cea din lista de canale. Unele folosesc 4,8 E, iar altele sunt pe 5,0 E. Trebuie folosita doar una din ele, indiferent care e aceasta.
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu , cred ca au umblat ei la sistemul de codare (schimbat) de sapt. asta fiindca si eu numai pot vedea anumite prg. din grila lor si partea mai nasoala este ca au umblat si pe eutelsat w2 16e (al 4-lea transp. al lor) fiindca si aici numai pot vedea anumite prg.
    Ce cartela ai via sau conax?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Nu , cred ca au umblat ei la sistemul de codare (schimbat) de sapt. asta fiindca si eu numai pot vedea anumite prg. din grila lor si partea mai nasoala este ca au umblat si pe eutelsat w2 16e (al 4-lea transp. al lor) fiindca si aici numai pot vedea anumite prg.
    Ce cartela ai via sau conax?
    Am via,ce facem?
    Ma gindesc sa schimb Setting-ul si anume sa caut direct pe fiecare transponder in parte,desi problema e de codare si nu de pozitionare pe satelit(ce e la liber vad bine).
    Am scris un e-mail si am intrebat daca au facut ori nu modificari.
    Nu-mi raspunde nimeni.
    Ce alternative avem?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Fa cate o scanare pe 4,8 est, pe 16 si pe 13.Seteaza YES la " clear before scan".
    Eu am tot max si vad perfect toate programele.
    Sunaray SR4, Dreambox DM 800 HD PVR, Dreambox 500 s, antena 1,2 m, montura H-H

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Ideea este cum am scris mai sus , cred ca au umblat pe la sistemele de codare , fiindca inainte foloseam un singur emulator pt. prg. de pe eutelsat w2 si sirius 4,8.
    Acum merg cu un emulator pe eutelsat w2 si altul pe sirius 4,8 si doar este aceeasi cartela , iar cu emulatorul folosit pe eutelsat w2 nici nu vrea sa deschida nimic pe sirius 4,8 pana nu-l schimb si tot niste prg. nu se mai deschid cu orice emulator.
    Am dat o noua scalare , am instalat si imagine noua si acelas rezultat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nabilo cu Gbox 2.1b, de la instalarea de acum o luna. Cartela MAX Via. Fara probleme. NUMAI Sirius.
    Nihil Sine Deo!
    Ubi bene, ibi patria.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Pai si pe Eutelsat ?
    Tu ai si Gbox2.1 , eu am mers pe gp4.40 pe toate (Eutelsat 16E + Sirius 4.8E) acum vreo 3 saptamani fara gbox numai stiu sigur parca cu camd 3.9 si acum merg cu mgcamd pe 16E (toate prg.) si camd 3.9 pe 4.8E (este singurul cu care pot deschide pe 4.8E si nu toate prg.).

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)