Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Avem o gramada de programe......

Domnilor,
    Avem o gramda de programe(mai ales cei care avem sharing) si nu stim(cel putin eu...) la care sa ne uitam, care sunt mai interesante, sa nu butonam de la un canal la altul, sa pierdem timpul. Eu personal ma uit cel mai mult pe Digi, dar nu contest ca ar fi programe interesante si pe alti provideri, dar din nefericire nu le stiu din timp sau deloc, asa ca as ruga pe cei care au locale din alte tari si nu numai, sa posteze ce emisiuni li se par lor interesante, meciuri de fotbal, sport, filme, muzica, concerte, show-uri, evenimente deosebite, etc.in asa fel incat la momentul respectiv sa le putem urmari si noi care nu ne uitam toata ziua pe ZDF, RAI IT, 3SAT, SKY IT, D+ , etc.
    Am facut acest demers pentru a se putea realiza o selectie in asa fel sa putem rationaliza timpul. Asa cum in apropierea sarbatorilor(in special de iarna) se anunta tot felul de evenimente artistice, sportive si culturale si sunt binevoitori care sa le anunte, s-ar putea extinde acest obicei de-alungul intregului an.
    Daca acest demers va avea ecou sau nu , voi decideti .

Multumesc
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Pe lângă Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pana la urma considerentul pentru care o emisiune merita vazuta sau nu, depinde in mare masura de interesele si pasiunile fiecaruia din noi, este foarte posibil ca ceea ce urmaresc eu de exemplu, sa fie total neinteresant pentru marea majoritate. Cred ca pana la urma este mai simplu sa consulti un program tv si sa iti alegi singur ceea ce iti place
    The Bible is like a software license, no one actually reads it, they just scroll to the bottom and click I agree!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pentru cei ce vor sa vada stiri si din partea cealalta a baricadei, le recomand Al Jazeera English. Se gaseste FTA pe toti satelitii

Ca o recomandare, maine seara la 19:00 GMT un documentar, America and Al Qaeda
    "Marwan Bishara looks into the US policies around AlQaeda and the "War on Terror" and the repercussions that are felt all around the world."

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by don Pedro View Post
    Domnilor,
    Avem o gramda de programe(mai ales cei care avem sharing) si nu stim(cel putin eu...) la care sa ne uitam, care sunt mai interesante, sa nu butonam de la un canal la altul, sa pierdem timpul. Eu personal ma uit cel mai mult pe Digi, dar nu contest ca ar fi programe interesante si pe alti provideri, dar din nefericire nu le stiu din timp sau deloc, asa ca as ruga pe cei care au locale din alte tari si nu numai, sa posteze ce emisiuni li se par lor interesante, meciuri de fotbal, sport, filme, muzica, concerte, show-uri, evenimente deosebite, etc.in asa fel incat la momentul respectiv sa le putem urmari si noi care nu ne uitam toata ziua pe ZDF, RAI IT, 3SAT, SKY IT, D+ , etc.
    Am facut acest demers pentru a se putea realiza o selectie in asa fel sa putem rationaliza timpul. Asa cum in apropierea sarbatorilor(in special de iarna) se anunta tot felul de evenimente artistice, sportive si culturale si sunt binevoitori care sa le anunte, s-ar putea extinde acest obicei de-alungul intregului an.
    Daca acest demers va avea ecou sau nu , voi decideti .

Multumesc
    salut, poate te ajuta , pt ceea ce doresti , tu : http://www.chaines.tv/peng/
    noroc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)