Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sony kdl 32W4000 sau kdl 40V4000?

salut la toti!
    am si eu o dilema si poate cu ajutorul vostru o rezolv
    vreau un LCD si oscilez f. tare intre
    http://www.sonycenter.ro/televizor-l...000-p1162.html
    si
    http://www.sonycenter.ro/televizor-l...000-p1210.html
    am citit o gramada de comentarii despre ambele modele... ceea ce ma duce spre V este diagonala in schimb vad ca W sta mai bine la anumite facilitati despre care in practica nu-mi pot face o parere cat de importante sunt, fapt pt. care ma adresez voua ....poate ma ajutati in luarea unei decizii.
    Multumesc!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tatud View Post
    salut la toti!
    si
    am citit o gramada de comentarii despre ambele modele... ceea ce ma duce spre V este diagonala in schimb vad ca W sta mai bine la anumite facilitati despre care in practica nu-mi pot face o parere cat de importante sunt, fapt pt. care ma adresez voua ....poate ma ajutati in luarea unei decizii.
    Multumesc!
    Eu iti recomand kdl 40x3500 (e mai scump dar face toti bani).
    daca nu, atunci kdl 32-w4000

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

salut la toti!
    si
    Multumesc!
    Seria "W" (fata de "V") are in plus:
    - WCG-CCFL backlight (Live Colour Creation)
    - 10bit panel
    - xv colour
    - USB picture frame

Cred ca diferentele nu sunt asa importante.
    Ar fi bine sa le vezi pe amandoua in functiune - dimensiunea si calitatea panelului ar trebui sa te ajute sa decizi.

EnF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Exclamation eu zic 32w4000

salut la toti!
    si
    Multumesc!
    am de cateva zile un 32w4000.Pt o camera la bloc e supersuficienta diagonala.M-am documentata mult inainte de a-l lua.Ca imagine e comparabil cu samsung si lg.Vezi ca 32w4000 nu are panou de 10 biti,ci de 8,dar iti spun ca le-am vazut la Domo pe amandoua in functiune de pe un bluray si mi-a placut asta mic putin mai mult.Iti iei degeaba cu panou de 10 biti cu nu e nici o diferenta la culori.Vezi ca are tuner HD de cablu si terestru+intrare pt modul CAM,ceea ce nici un tv de 32 inci nu are pana acum.Reda bine negru,iar daca ai putina lumina in camera,e negru full Inca ceva,prima oara am facut rost de semnal hd (din satelit) si apoi mi-am luat tv-ul.Asa ce sa fac,sa vad programe 4:3 pe un display 16:9?! 40v4000 nu are tuner HD mpeg4 si nu se stie niciodata cand iti va folosi.Vrei sa stai cu un setbox separat de tv si cu 2 telecomenzi?Inca ceva,eu l-am prins pe perete cu un suport cu brat mobil care la 32w are distanta intre gauri de 20cm,iar la 40v gaurile sunt la 30cm si nu gasesti decat suport fix de perete.Nici eu n-am stiut asta cand l-am luat ,dar norocul meu ca s-a nimerit bine si i-am putut gasi suport
    Despre magazine:l-am vazut la Domo si Altex cum functioneaza ,dar l-am cumparat de la http://www.ideall.ro cu 3369 ron +5 lei timbru verde +fan courier=3397ron.La cei mai sus mentionati e vreo 3800ron.Daca vrei sa cotizezi la chirie ,angajati,etc,atunci ia de la ei.Un prieten de-al meu si-a luat tot un 32w4000 de la http://www.plasme-lcd.ro.El l-a luat inaintea mea tot de mine gasit pe net.Mare tzeapa .Tv-ul merge f bine,dar nu-ti da factura si garantie de la sony romania(are holograma pe certificat).Cica el le ia din Germania si au garantie europeana si el sa-i trimita certificatul de garantie ,care era in cutia sigilata si el nu avea cum s-o desfaca,ca sa-i puna el acolo o stampila.I-am zis ca stampila ii pun si eu.De fapt e o nota de informare despre centrele sony din europa,nicidecum un certificat de garantie.Deci mare atentie cand cumperi.Daca iei de pe site-uri tv-ul trebuie sa-ti vina cu factura,certificatul de garantie cu holograma+manual in limba romana,lipit pe cutie.Sa te uiti si la cutie,ca la mine primul tv a venit cu o gaura in cutie pe partea cu display-ul.N-a vrut curierul sa mi-l desfaca ca nu era specificat de la vanzator(poti cere asta cand faci comanda).Desi ma rodea tare sa-l platesc ca sa-l pot desface,bine ca m-am abtinut pt ca la sediul fancourier l-am desfacut si era displayul bubuit din transport.Intrase ceva dur prin cutie si atinsese ecranul.Mi-au zis ca ei transporta tot felul de obiecte.Am sunat la cei de la ideall si mi-au trimis altul.Totul ok,factura,garantie,manual.Inca odata sa va feriti de bishnitzarul de la plasme-lcd.ro

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default am cumparat un lcd de la plasme-lcd

te rog ai putea sa-mi dai un nr tel contact al prietenului care a cumparat de la plasme-lcd ? si eu am cumparat un lcd de la ei si am constat dupa ca nu are garantie - nu stiu ce sa fac ....oare tv-urile sunt bune , originale ? eu nu gasesc nicaieri sa citesc despre modelul meu : sony kdl40p3030 ; am e mail [email protected].

multumesc

Quote Originally Posted by rumunac View Post
    am de cateva zile un 32w4000.Pt o camera la bloc e supersuficienta diagonala.M-am documentata mult inainte de a-l lua.Ca imagine e comparabil cu samsung si lg.Vezi ca 32w4000 nu are panou de 10 biti,ci de 8,dar iti spun ca le-am vazut la Domo pe amandoua in functiune de pe un bluray si mi-a placut asta mic putin mai mult.Iti iei degeaba cu panou de 10 biti cu nu e nici o diferenta la culori.Vezi ca are tuner HD de cablu si terestru+intrare pt modul CAM,ceea ce nici un tv de 32 inci nu are pana acum.Reda bine negru,iar daca ai putina lumina in camera,e negru full Inca ceva,prima oara am facut rost de semnal hd (din satelit) si apoi mi-am luat tv-ul.Asa ce sa fac,sa vad programe 4:3 pe un display 16:9?! 40v4000 nu are tuner HD mpeg4 si nu se stie niciodata cand iti va folosi.Vrei sa stai cu un setbox separat de tv si cu 2 telecomenzi?Inca ceva,eu l-am prins pe perete cu un suport cu brat mobil care la 32w are distanta intre gauri de 20cm,iar la 40v gaurile sunt la 30cm si nu gasesti decat suport fix de perete.Nici eu n-am stiut asta cand l-am luat ,dar norocul meu ca s-a nimerit bine si i-am putut gasi suport
    Despre magazine:l-am vazut la Domo si Altex cum functioneaza ,dar l-am cumparat de la http://www.ideall.ro cu 3369 ron +5 lei timbru verde +fan courier=3397ron.La cei mai sus mentionati e vreo 3800ron.Daca vrei sa cotizezi la chirie ,angajati,etc,atunci ia de la ei.Un prieten de-al meu si-a luat tot un 32w4000 de la http://www.plasme-lcd.ro.El l-a luat inaintea mea tot de mine gasit pe net.Mare tzeapa .Tv-ul merge f bine,dar nu-ti da factura si garantie de la sony romania(are holograma pe certificat).Cica el le ia din Germania si au garantie europeana si el sa-i trimita certificatul de garantie ,care era in cutia sigilata si el nu avea cum s-o desfaca,ca sa-i puna el acolo o stampila.I-am zis ca stampila ii pun si eu.De fapt e o nota de informare despre centrele sony din europa,nicidecum un certificat de garantie.Deci mare atentie cand cumperi.Daca iei de pe site-uri tv-ul trebuie sa-ti vina cu factura,certificatul de garantie cu holograma+manual in limba romana,lipit pe cutie.Sa te uiti si la cutie,ca la mine primul tv a venit cu o gaura in cutie pe partea cu display-ul.N-a vrut curierul sa mi-l desfaca ca nu era specificat de la vanzator(poti cere asta cand faci comanda).Desi ma rodea tare sa-l platesc ca sa-l pot desface,bine ca m-am abtinut pt ca la sediul fancourier l-am desfacut si era displayul bubuit din transport.Intrase ceva dur prin cutie si atinsese ecranul.Mi-au zis ca ei transporta tot felul de obiecte.Am sunat la cei de la ideall si mi-au trimis altul.Totul ok,factura,garantie,manual.Inca odata sa va feriti de bishnitzarul de la plasme-lcd.ro

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pai si ce sa faci cu nr lui de tel?!Vorbeshte cu mine,ca eu l-am gasit pe bishnitarul asta pe net TV-ul e bun,dar n-are garantie.Daca ti se strica esti bun de plata la service si s-ar putea sa-ti zica ca a avut nu stiu ce defect care costa 1500 lei.Original ce inseamna la tine?Scrie pe cutie ca e asamblat in Slovacia.Dupa mine si China e ok,am aerul conditionat marca Fuji fabricat in China,toti avem PC-urile made in china,etc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default pt [email protected]

uff ce lume rea, din cate stiu eu dvs ati sunat la sony romania si ati primit raspuns ca garantia oferita de noi este valida 1 an ( certificatul de garantie stampilat de catre noi, cel din cutie si factura fiscala emisa de noi),fiind garantie internationala iar firma noastra va ofera garantie inca 1 an, deci 2........cat despre faptul ca nu stiti sa dati o cautare pe google ca sa gasiti un produs nu este vina noastra. va indrumam noi, va rugam sa nu mai mintiti lumea ca tv-ul nu are garantie,. daca aveti neclaritati puteti veni la noi la magazin sa le rezolvam, nu sa sa facem barfa pe internet ca sa ne aflam in treaba.asa ar proceda un om cu ceva intelect.

simplu si cu efect, aici aveti informatii despre tv-ul cumparat de la noi, in privinta originalitatiiva indrumam catre sony romania sa il verificati.kdl40p3030 este varianta imbunatatita a lui kdl40p3000. nu intelegem de ce il cumparati daca nu stiti ce vreti de la un tv? noi nu v-am obligat , chiar v-ati rugat de noi sa il rezervam pt dvs...remember

iar despre cel care ne face bisnitari ii transmitem numai urari de bine, numerele noastre de tel sunt publice si nu intelegem de ce nu ne sunati pt nelamuriri si cautati tot felul de cuie in perete....

http://www.ciao.de/Sony_KDL_40P3030E...#productdetail

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default daca nu dormiti noaptea bine

chiar nu inteleg ce te roade , de ce nu suni la sony romania si ii tot dai cu holograma lui peste, daca luai personal tv-ul din orice alta tara comunitara nu aveai nici o holograma pe certificat, in mintea bolnava a unor exista, holograma e inventie romaneasca(DOAR LA NOI EXISTA HOLOGRAMA PT ROMANIA SI REPUBLICA MOLDOVA) si ca sa intelegi si sa nu ma mai deranjezi cu apelative gen bisnitar, ala cred ca poti fi tu, suna si intreaba apoi debiteaza prostii cu caru, suna la sony ..e simplu si cred ca te ataci ca ai dat pe el 3800 si prietenul mult mai putin......... invidia e boala grea.

garantia internationala este valida in romania, se poate verifica la www.sony.ro

sony le fabrica,noi le comercializam, oricine cumpara un tv dintr-o tara comunitara beneficiaza de garantie in orice tara s-ar afla din spatiul comunitar, daca stai in spania si iti iei tv din germania ce faci?...pleci in excursie?..numai in mintea unora cred ca e posibil asta.....m-ai plictisit tare..si esti PENIBIL MAXIM
    Last edited by dankkk28; 22nd October 2008 at 23:38.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default rectificare

acum ca ati primit factura fiscala, chitanta fiscala si certificatul de garantie asteptam sa luati legatura cu administratorii forumurilor pe unde ati postat tot felul de ineptii sa le stearga

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default avertizare serioasa

asteptam sa luati legatura cu toti administratorii paginilor de internet pe unde ati postat tampenii , in caz contrat firma noastra va lua masurile legale impotriva dvs pt defaimare, asteptam rectificarile de rigoare, in caz contrar consultati codul penal si un avocat, poate aveti nevoie.in caz ca aveti un

_ lipsus_ de memorie va vom da o lista cu paginile de internet

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)