Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile player cu si fara divx

salut,
    in ce format sa fie o convertire video sa poata fi folosita pe player cu sau fara divx ?

am cautat cateva variante.fie are sonor pe unul si nu are pe altul,fie merge pe unul si nu vrea pe celalalt.ma gandesc ca o fi ceva,fie eu nu l-am nimerit,fie nu cautai unde trebuie.

multe multumiri.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Ghita, sa fiu sincer, cred ca este ceva cu posturile tale. Eu unul nu reusesc sa inteleg ce vor sa spuna unele din ele, si acesta de sus este un exemplu concludent. Am mai vazut si altele, de exemplu:

Quote Originally Posted by ghita_49 View Post
    salut,am in calculator CD-ROM si DVDRW.CD-ROM-ul recunoaste cd sau dvd-uri de orice turatie,DVDRW pana acum cateva zile a recunoscut,acum ...
    sau

salut, ma chinui sa trimit acest fisier pe internet.am incercat o aplicatie de pe www.u1.ro,zice ca ar transfera 1GO.nu vrea,zice ca...
    sau acum

in ce format sa fie o convertire video sa poata fi folosita pe player cu sau fara divx ?
    Deci, aici, la ce anume te referi? Ce tip de fisier video poti reproduce pe un DVD player? Daca asta vrei sa stii, de ce nu intrebi simplu: dom'ne, ce fisiere pot sa reproduc intr-un dvd player? Si primesti un raspuns de genul: fisiere de tip VOB (adica DVD standard), MPEG1, MPEG2, MP3, WMV, JPG. Daca player-ul stie si Divx sau MPEG4, atunci poti reproduce si fisiere .avi (unele vor merge altele nu, depinde cu ce codec au fost comprimate. Multe din DVD playerele actuale sint compatibile atit cu standardul de compresie MPEG4 cit si Divx, care este putin diferit dar pleaca de la aceleasi principii).

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Ghita, sa fiu sincer, cred ca este ceva cu posturile tale. Eu unul nu reusesc sa inteleg ce vor sa spuna unele din ele...

...Deci, aici, la ce anume te referi? Ce tip de fisier video poti reproduce pe un DVD player? Daca asta vrei sa stii, de ce nu intrebi simplu: dom'ne, ce fisiere pot sa reproduc intr-un dvd player? Si primesti un raspuns de genul: fisiere de tip VOB (adica DVD standard), MPEG1, MPEG2, MP3, WMV, JPG. Daca player-ul stie si Divx sau MPEG4, atunci poti reproduce si fisiere .avi (unele vor merge altele nu, depinde cu ce codec au fost comprimate....

Eu cred ca am inteles ce vrea, vrea sa stie ce anume de format trebuie sa aiba un film astfel incit sa ruleze pe orice dvd-player, indiferent daca acesta suporta sau nu divx/mpeg4. In cazul asta raspunsul e simplu, asa cum zice si @hgfdgfui in format .vob sau mpeg1 mpeg2, formatele astea le cunosc orice dvd-player deci vor rula pe orice player. Acuma ar mai fi numa o problema daca vrei sa vezi filmul pe un player mai vechi, existau dvd-playere care desi de marca (ex: Sony) nu mergeau cu discuri copiate, si la asta nu te mai ajuta nici un format.

Bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)