Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Tv Lcd Samsung

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Tv Lcd Samsung

Nu stiu daca este locul potrivit pt. a posta acest subiect dar as dori cateva informatii.Am cumparat un TV LCD SAMSUNG ce are incorporat o PCMCIA (CI) si am un cam MATRIX REBORN,stie cineva daca se poate vedea ceva cu el si pt. ce anume serveste?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by clauditu View Post
    Nu stiu daca este locul potrivit pt. a posta acest subiect dar as dori cateva informatii.Am cumparat un TV LCD SAMSUNG ce are incorporat o PCMCIA (CI) si am un cam MATRIX REBORN,stie cineva daca se poate vedea ceva cu el si pt. ce anume serveste?
    inseamna ca are incorporat un receptor(satelitar ori terestru)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Intradevar slotul pcmcia este pt cam acces ,dar in romania poti sa vezi gratis posturile care sunt emise pe terestru respectiv dvt-t.Mai precis acel slot este prevazut pentru decodare posturi care functioneaza cu tuner Dvb-t.Banuiesc ca este vorba de modelul 32a656.Daca esti cumva din bucuresti cu o antena special poti sa vezi posturile emise in dvb-t care sunt tvr1,2,realitatea,national tv parca si respectic tvrhd si protv hd dar pentru acestea iti trebuie un tuner care sa stie mpeg4 insa acest model nu stie decat mpeg2.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by astrasat View Post
    Intradevar slotul pcmcia este pt cam acces ,dar in romania poti sa vezi gratis posturile care sunt emise pe terestru respectiv dvt-t.Mai precis acel slot este prevazut pentru decodare posturi care functioneaza cu tuner Dvb-t.Banuiesc ca este vorba de modelul 32a656.Daca esti cumva din bucuresti cu o antena special poti sa vezi posturile emise in dvb-t care sunt tvr1,2,realitatea,national tv parca si respectic tvrhd si protv hd dar pentru acestea iti trebuie un tuner care sa stie mpeg4 insa acest model nu stie decat mpeg2.
    Da intradevar este modelul LCD SAMSUNG 32a656, locuiesc in spania,aici este TELEVIZIUNE DIGITALA TERESTRA insa nu in satul care locuiesc eu.Deci merge doar pt. canalele terestre nu si pt. cele de pe satelit?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default sfat

salut. pentru primul meu tv lcd, e cineva in masura sa-mi recomande ceva din urmatoarele 2 modele de mai jos:

LG 32LH3000 http://www.emag.ro/televizoare_lcd/t...1cm--p32LH3000

LE-32B530 ? http://www.emag.ro/televizoare_lcd/t...1cm--pLE32B530

multumesc anticipat!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)