Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3

Thread: O intrebare !

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Post O intrebare !

Fiindca nu ma prea pricep la DVD-uri ce inseamna HDCD ? Fiindca si pe multe este scris MP4 , dar nici nu le vad sau cand le vad nu le pot reda !
    Nu sunt nici pe departe afon ... in RIP-uirea filmelor sau a altor probleme de acest gen , dar cand vad scris cate ceva iar la teste iese altceva ... iti cam vin dracii ! Scuze pentru limbaj .
    Am prin casa un stift de DVD ... de care sunt in general foarte multumit , il am de vreo 3 ani si se comporta excelent . Dar am vazut inscriptionarea si am vrut sa aflu mai multe despre el .

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

E un fel de inscriptionare a discurilor care sa permita un sonor mai de calitate (compresie pe 20 bits in loc de 16 bits). Un aparat cu un astfel de logo pe el, reproduce sunetul HDCD la fidelitate originala, nu-l reda reconvertit pe 16 bits.
    MP4 nu cred ca apare scris pe playerele DVD, eventual MPEG4, care este un standard de compresie video. MP4 e un tip de fisier multimedia destinat playerelor de mica dimensiune (ca i-podurile, de ex.)

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Merci maestre ... acumsunt edificat ! Oricum de cele mai multe playere DVD ... mai mult reclama ce este de ele . Foarte , foarte putine indeplinesc cat de cat ceea ce astepti de la ele .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)