Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Clone de Kathrein UFS910

Dupa cum se arata in documentul de mai jos sunt clone pe piatza.

http://satupload.biz/files/KATHREIN_...ina%20Klon.rar
    UFS-910 Prime focus 1,5m Al 0.3dB Inverto si altele.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pai dupa cum este datat documentul este o poveste mai veche.
    Oricum sant niste diferente foarte vizibile atat extern cat si intern (lipsa de componente in sursa s.a) fata de clonele de la dm unde sant identice cam 95-98% cu originalele.
    Nu te poti pacali asa usor (ca la "dream") daca ai vazut acest document.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Asta inseamna ca receiver-ul asta are potential si viitor, chinezii nu copiaza ceva ce nu se va vinde sau va disparea de pe piata. Deci cei cu Katy nu mai sariti in gitul nostru celor cu dreambox ca viitorul se pare ca e roz si fiecare vom fi multumiti si vom putea savura HD-ul la cea mai buna calitate, doar programe sa vina ca noi suntem pregatiti.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Asta inseamna ca receiver-ul asta are potential si viitor, chinezii nu copiaza ceva ce nu se va vinde sau va disparea de pe piata. Deci cei cu Katy nu mai sariti in gitul nostru celor cu dreambox ca viitorul se pare ca e roz si fiecare vom fi multumiti si vom putea savura HD-ul la cea mai buna calitate, doar programe sa vina ca noi suntem pregatiti.

Bafta
    Sustin 100 %
    Samsung 40F86 + Katy 910 +1.1m + Diseq 1.2 + 43W...40E ... HD to the people!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Asta inseamna ca receiver-ul asta are potential si viitor, ......
    doar daca-l pun chinezii pe piata sub 200 eur sau il da digi in custodie

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu era vorba de comparatii aici, am renuntat din eleganta sa combat nesimtirea unora.
    UFS-910 Prime focus 1,5m Al 0.3dB Inverto si altele.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Bafta
    Aici te inseli: cei fara nimic au sarit la gitul celor cu "hirtzoaga" de kathy si asta inca de pe vremea cind nu exista, subliniez NU EXISTA un DM800 pe piata.
    E clar ca era vorba de interese financiare, dupa ce au impinzit anunturile la Shop cu vinzari de DM800.
    Acuma eu nu pricep de ce "clientii premium" dau atita importanta fraierilor cu kathy? Ca eu nu m-as uita nici o secunda din Maybach-ul meu la o beshita de ..Dacie, sau mai stiu eu ce.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    doar daca-l pun chinezii pe piata sub 200 eur sau il da digi in custodie
    De la un om cu studii superioare ma asteptam sa nu mai agite spiritele.
    Trebuie sa fi atent sa nu-ti pierzi respectul dobindit pe merit.

Daca ai posibilitatea, pune mina pe un Kathy cu Enigma2 pe el..doar asa de..kiki.
    Fara sa fiu ironic acuma.
    Numai bine!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Chiar tu de ce te bagi in seama , daca ai "Maybach" ?
    Nu stai bine acolo unde esti si trebuie sa mai pui "paie pe foc" cu acel "vocabular".
    Aici este vorba de niste diferentieri externe si interne intre originale si clone, nu ca ala este mai bun si celalalt nu sau alte chestii de genul asta.
    Rog un moderator sa stearga posturile "offtopic" fata de subiect , uite asa apare "problemele" intre noi.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lupull View Post
    Chiar tu de ce te bagi in seama , daca ai "Maybach" ?
    Nu stai bine acolo unde esti si trebuie sa mai pui "paie pe foc" cu acel "vocabular".
    Aici este vorba de niste diferentieri externe si interne intre originale si clone, nu ca ala este mai bun si celalalt nu sau alte chestii de genul asta.
    Rog un moderator sa stearga posturile "offtopic" fata de subiect , uite asa apare "problemele" intre noi.
    Ai nevoie de tratament si tu. Nu pricepi o iota. Mai citeste forumul.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wambertos View Post
    Aici te inseli: cei fara nimic au sarit la gitul celor cu "hirtzoaga" de kathy si asta inca de pe vremea cind nu exista, subliniez NU EXISTA un DM800 pe piata.
    E clar ca era vorba de interese financiare, dupa ce au impinzit anunturile la Shop cu vinzari de DM800.
    Acuma eu nu pricep de ce "clientii premium" dau atita importanta fraierilor cu kathy? Ca eu nu m-as uita nici o secunda din Maybach-ul meu la o beshita de ..Dacie, sau mai stiu eu ce.
    Sper ca nu te referi la mine aici cu "clientii premium" ca gresesti; niciodata, dar niciodata si in nici un post nu am luat la misto sau in deridere acest receiver sau utilizatorii lui. Daca nu aparea dreamu intr-o saptamina eram si eu cu katy. Ma bucur ca merge e2 pe el si nu i va parea rau nimanui ca a dat banii pe el si nu poate ceva sau altceva, asa cum ma bucur si pt mine ca au disparut problemele lui dm800.
    Scuze de offtopic.

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sper ca nu te referi la mine aici cu "clientii premium" ca gresesti; niciodata, dar niciodata si in nici un post nu am luat la misto sau in deridere acest receiver sau utilizatorii lui. Daca nu aparea dreamu intr-o saptamina eram si eu cu katy. Ma bucur ca merge e2 pe el si nu i va parea rau nimanui ca a dat banii pe el si nu poate ceva sau altceva, asa cum ma bucur si pt mine ca au disparut problemele lui dm800.
    Scuze de offtopic.

Bafta
    Stiu asta, niciodata nu ai facut misto si nu ma refer la tine. Nu sint vorbele mele , am citat doar pe cineva.
    A fost liniste in ultimul timp si ar fi bine sa ramina asa.
    Este loc pt. toti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)