Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default un milion de antene DIGI

prin toate mijloacele de (dez)informare in masa se anunta acest lucru,un milion de ...etc,cind?unde?de unde?da de unde?cum?nici cum?cine stie?de unde stie?se va incepe cu acesta noua "cruciada"....caravana,cica la preturi modice ,adica nu moca?cam moca se vrea ,nu-i asa?
    dm500s Vu+Zero hss1170...ş maxim şasă cai frumoşi

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by delsat View Post
    prin toate mijloacele de (dez)informare in masa se anunta acest lucru,un milion de ...etc,cind?unde?de unde?da de unde?cum?nici cum?cine stie?de unde stie?se va incepe cu acesta noua "cruciada"....caravana,cica la preturi modice ,adica nu moca?cam moca se vrea ,nu-i asa?
    Tu ai citit dupa ce ai scris sau dormeai cand ai redactat?

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

ce nu intelegi?de dormit dormim cu toti ....daca intelegi ce vreau sa-ti spun,daca vrei sa te iei de mine ,foloseste pm-ul...no bine?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cu tot respectul pentru tine,NU am intales nimic ce ai scris,s-au ce ai vrut sa spui.
    A fost prea tare praful alb ce l-ai tras pe nas?(este o gluma,sper ca ai simtul umorului).
    O zi insorita,nu ca aici(D)ploaie,ploaie si iar ploaie si 11 grade.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

am vrut sa spun, ma rog prin metafore,ca se face mare tam-tam pe aceasta tema acoperirea trasmiteri ligii 1 ,din presa subliniez din presa aflu ca se vor da un milion de antene DIGI la preturi modice,ar trebui sa fim informati cei care se ocupa cu instalarea,nu din auzite ,nu din presa dar daca intrebi nimeni nu stie nimica,nici inainte nici dupa.....poate mai bine nu deschideam acest topic.....

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Delsat,sa intales perfect acum.(era de asteptat,ora 10 ,cafeaua ai bauto,deci esti normal acum).
    O zi placuta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am vrut sa spun, ma rog prin metafore,ca se face mare tam-tam pe aceasta tema acoperirea trasmiteri ligii 1 ,din presa subliniez din presa aflu ca se vor da un milion de antene DIGI la preturi modice,ar trebui sa fim informati cei care se ocupa cu instalarea,nu din auzite ,nu din presa dar daca intrebi nimeni nu stie nimica,nici inainte nici dupa.....poate mai bine nu deschideam acest topic.....
    Ok scuze daca am fost prea dur cu tine acum s-a inteles.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.gardianul.ro/Un-milion-de...V-s119900.html

daca te referi la articolul asta.... nu stiu ce sa zic ... pare o utopie sa se distribuie 1 mil de antene in 11 zile ....

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    http://www.gardianul.ro/Un-milion-de...V-s119900.html

daca te referi la articolul asta.... nu stiu ce sa zic ... pare o utopie sa se distribuie 1 mil de antene in 11 zile ....
    cam asta cred si eu....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

S-ar putea sa fie adevarat... nu chiar asa cum scrie pe acolo, dar... poate cumpara clientii 1 milion de echipamente, nu?
    Last edited by [email protected]; 4th September 2008 at 18:37.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    S-ar putea sa fie adevarat... nu chiar asa cum scrie pe acolo, dar... poate cumpara clientii 1 milion de echipamente, nu?
    pina nu vedem echipamentele sunt doar simple zvonuri si s-ar putea sa le instaleze tot cei cu OO mari , cum s-a mai antamplat dealtfel.
    Unii nu stiau cum arata echipamentele digi si altii veneau cu camioanele pline din alte judete
    "Prefer sa incerc ceva greu si sa nu reusesc, decat sa incerc sa nu fac nimic si sa reusesc." Robert Schuller

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

Chestia cu in milion de antene in 11 zile e o fabulatie a unei minti grav afectate de caldura.E inca o gogoasa aruncata pentru amatorii de glume proaste. Ca de altfel nici de gluma nu-i buna.In 11 zile Digi n-ar putea monta nici macar 100000 de antene darmite de 10 ori mai multe.Dar ca de obicei mult zgomot pentru ...un fleac.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Prostia este a lui Digi&antena pentru ca au lasat sa se strecoare in contract asa clauza idioata care anuleaza toate avantajele ce le-ar fi obtinut daca nu aveau securea deasupra capului . Cred ca pana la urma vor da si la UPC dar pe bani mult mai putini si atunci s-a dus cu marea afacere . Pacat . Daca era Vantu ce se mai intampla , ca asta nu avea acoperire nici 1 % . Si daca stam sa ne gandim , daca Digi ar avea echipamente suficiente sa acopere cererea , acoperirea ar fi oricum de 100% . !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Prostia este a lui Digi&antena pentru ca au lasat sa se strecoare in contract asa clauza idioata care anuleaza toate avantajele ce le-ar fi obtinut daca nu aveau securea deasupra capului . Cred ca pana la urma vor da si la UPC dar pe bani mult mai putini si atunci s-a dus cu marea afacere . Pacat . Daca era Vantu ce se mai intampla , ca asta nu avea acoperire nici 1 % . Si daca stam sa ne gandim , daca Digi ar avea echipamente suficiente sa acopere cererea , acoperirea ar fi oricum de 100% . !

Asa suntem noi romanii...CARCOTASI...daca avea x sau y aceste drepturi ce faceau?

Nimeni nu observa ca GSPTV transmite 8 meciuri numai pe un singur canal...

Asta e un lucru bun si ne duce cu gandul ca se stie ca GSPTV va fi preluat si de alte retele..Nu cred ca Liga1 ar face o asemenea programare daca RCS/Antena1 ar fi ramas pe pozitii..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)