Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce receptor imi recomandati ??

Peste 10 zile urmeaza sa vin in Romania. As vrea sa cumpar un receiver care sa indeplineasca urmatoarele conditii :
    sa fie FTA
    sa existe pentru el pe NET patch si programe ajutatoare ( compilatoare de key in bin ,posibilitate de upload a cheilor , acces in meniul keylor si modificarea acestora )
    -sa se miste repede
    -sa aibe posibilitatea memorari unui numar cat mai mare de programe;
    -sa decodeze un numar cat mai mare de programe
    -patchul care exista sa decodeze seca,'''''',nagra 1 si 2 , via 1 si 2 ,crypto, dcw,biss
    -sa aibe sustinere soft pe net
    -sa nu coste mai mult de 400-450 RON.
    Adica si frumoasa si laptoasa si devreme acasa. Sa fie mai bun decat SRT seria 6xxx.
    Ce ziceti, ce sa cumpar ?
    Sa nu-mi ziceti de Dreambox ca am un prieten aici care are asa ceva si-mi zice ca i se blocheaza cam de trei ori intr-o luna. Mi-a spus ca numai reclama ce e de el, in rest pauza.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nikos View Post
    ... As vrea sa cumpar un receiver care .... Sa fie mai bun decat SRT seria 6xxx.
    Sa nu-mi ziceti de Dreambox ca am un prieten ...care ....... Mi-a spus ca numai reclama ce e de el, in rest pauza.
    simplu , schimbati-le intre voi
    -un cam diablo pt srt6xxx tau

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cumperi din RO , de la Elstar sau DigitalSatelit un Optibox ... 470RON ( Dreambox500 ) ... pui pe el orice gemini < 4.40 ! sau PLI sau Nabilo ...si precis vei fi multumit ! prietenul fabuleaza !

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Dupa cum spunea Mihai ... singura alternativa cu adevarat viabila este un dream 500 (sau mai mult) - original sau clona . Pentru a face fata provocarilor viitoare si nu numai , alternativa cea mai sigura este un receptor care face share pe net ! Desigur ca si Horatyu are ceva drepatate cu Echo .... dar lipsa unui suport individual (port ethernet) complica prea mult problema .
    Asa ca asculta de batrani .... , ei au intotdeauna dreptate !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

salut, parerea mea , un dreambox 500 s , original .
    avantaje : e foarte raspandit printre useri , sustinere soft exista ( sunt multe site uri cu soft pt el ) , complexitate medie , se poate ''deschide'' cam toate canalele tv , fiabilitate excelenta , pret mediu
    dezavantaje : trebuie multa rabdare si mult studiu si ceva timp sa te '' tii '' de el , se gasesc mai greu ( avand in vedere ca nu se mai fabrica de ceva timp ) , pentru a l utiliza la capacitate maxima e nevoie de legatura la internet ( 24/24 )
    ps: mai sunt si alte avantaje si dezavantaje
    noroc

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum dreambox 500s original nu vei mai prea gasi iti recomand SOLERON (clona a dm 500s insa nu vei gasi nici o diferenta fata de dm500s) la un pret acceptabil -507 lei- si pe care vei putea pune orice imagine doresti chiar si gemini 440.
    Acest receptor il poti cumpara de la modoplast.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce receptor imi recomandati ??

Aceeasi parere ca si @ovidiumarius. SOLERON, este cel mai apropiat ca functionare de Dreambox si nici nu vei avea probleme cu GP. Optibox-ul se pare are ceva probleme, legate de motorizarea antenei. Dreambox 500S nu vei gasi decat clona (pe care eu personal nu o recomand). Original gasesti numai la mana a doua, nou nu ai de unde sa iei, iar pretul este ca la Soleron, dar fara garantie. Asa ca alegerea iti apartine.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Va multzumesc tuturor

Va multzumesc tuturor celor ce mi-ati raspuns. Treaba e ca acum nu stiu ce sa leg. Dintre toate receveirele recomandatte exista unul care stie sa decodeze Max Tv pe 16 est Intreb pentru ca cu acest SRT 6165 reusesc sa vad :
    The Street 13 , axn,discovery 3 bucati , animal planet ,toate premierele ,eurosportul travel,MTV-urile toate ,alpen ,plaiboy, Tf1 si Tf 6 , plus inca altete ( urt 2p7 din o3022007 ,patch din 09112006 si weaksoft 1. . Nu vad Viasatul ( am numai sonorul si numele progarmului ce ruleaza) taquila ( nici nu ma intereseaza ) Interesul meu este deci, aceste posturi plus max TV. Am doua antene fixe , pe 19+13 si una 16 est si-mi ajung.
    Oricum oscilez intre optibox si clona dm-ului noua.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Dreambox 500-s DVB, asta sa fie ultima alegere, nu vei regreta...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)