Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Liga 1 la Boom !!

Boom TV este primul operator DTH din Romania ce a acceptat pretul impus de RCS pentru meciurile din liga 1 !

Acceptul a fost dat urmeaza doar sa se semneze contractul in cateva zile.

Informatia este 100% reala si este confirmata de sursele mele din Digi si Boom.

Se anunta o noua scumpire a Boom dar o sa aveti la acest provider toate canalele se sport (exceptand Sport 1 si SportKlub+).

Fanta
    RDI Team

Sa vedeti ce-o sa se bucure padurarul si satra lui Tot eu sunt responsabilul cu vestile bune si pentru cabanierii forestieri deveniti montatori peste noapte
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ura,ura.

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Boom TV este primul operator DTH din Romania ce a acceptat pretul impus de RCS pentru meciurile din liga 1 !

Se anunta o noua scumpire a Boom dar o sa aveti la acest provider toate canalele se sport (exceptand Sport 1 si SportKlub+).

Fanta
    RDI Team

Sa vedeti ce-o sa se bucure padurarul si satra lui Tot eu sunt responsabilul cu vestile bune si pentru cabanierii forestieri deveniti montatori peste noapte
    te as ruga cu o precizare:care este padurarul ca nu ma prind si de cind intra in vigoare acest contract?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    te as ruga cu o precizare:care este padurarul ca nu ma prind si de cind intra in vigoare acest contract?
    Eu nu's in nici un caz ca am oroare de padurari. Mi se trage de la pescuit...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    paduraru tot ala este...era preconizat de acum 2 saptamani sa incheie un contract intre Rcs si Boom tv dar din motive lesne de inteles tocmai acum sa ajuns la un acord

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team

si pentru asta ce ce canal "exclusivist " vor scoate ? mai au cateva si vor incepe sa scoata pe rand national tv .kanal d,etc

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

In schimb de ce nu ne da Boom Sport 1 si Boom Sport 2 pentru noi cei care sunt abonat DIGI ? Ar fi bine nu asa ?
    Antena 1,3 cm dipol si 90 cm 2x offset de la RCS x3 , LNB Strong, Vector, Digi TV de la RCS x3 , Sky Star 2 rev 2.6, pozitioner strong cu motor digipower HH Diseq 1.2 ; Dreambox 7020, Optibox , Echosmart 790 , Echosmart 791, Nokia Dbox 1

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Incet , incet cei de la RCS & Intact isi vor recupera investitia facuta in liga I .

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Fanta, ai o fixatie cu padurarul sau a devenit tic nervos?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Deci vor fi urmatoarele:

1. Boom Sport 1
    2. Boom Sport 2 ( daca il vor mai lansa)
    3. GSP TV 1
    4. GSP TV 2
    5. Sport.ro
    6. Telesport
    7. Eurosport
    8. Eurosport 2
    9. ExtremeSports
    10. SportKlub

Eu zic ca pentru un microbist, oferta este excelenta!. Din pacate, doar atat! Nexam ppv la standarde europene, nexam canale , nexam content bun pt canalele proprii.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fanta
    RDI Team

Am si eu o intrebare catre Fanta: BOOM cine sunt?aia ce ziceai tu ca dau faliment?Interesant...nu stiu ce sa mai cred...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcvali76 View Post
    si pentru asta ce ce canal "exclusivist " vor scoate ? mai au cateva si vor incepe sa scoata pe rand national tv .kanal d,etc
    Pe cât faci pariu că GSP TV 2 nu va fi inclus permanent, ci va intra peste un alt program doar în timpul meciurilor (poate chiar peste BS 2) ?

În altă ordine de idei, eu aş fi tratat altfel cu Boom în locul RCS-ului: aş fi dat GSP-urile la schimb cu Boom Sport-urile + diferenţa, având în vedere că totuşi GSP TV este mai valoros decât Boom Sport. Cred că se putea discuta aşa, mai ales că Boom nu este un operator mare, care să deranjeze şi astfel la RCS/Digi erau cu adevărat toate programele de sport.

RCD&RDS, prin această micşare, mai are un câştig important: se va forma o presiune şi mai mare din partea abonaţilor Dolce şi UPC către firmele respective, pe ideea: „uitaţi, bă tâmpiţilor, Boom a reuşit. Voi de ce nu sunteţi în stare?”.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    Pe cât faci pariu că GSP TV 2 nu va fi inclus permanent, ci va intra peste un alt program doar în timpul meciurilor (poate chiar peste BS 2) ?

În altă ordine de idei, eu aş fi tratat altfel cu Boom în locul RCS-ului: aş fi dat GSP-urile la schimb cu Boom Sport-urile + diferenţa, având în vedere că totuşi GSP TV este mai valoros decât Boom Sport. Cred că se putea discuta aşa, mai ales că Boom nu este un operator mare, care să deranjeze şi astfel la RCS/Digi erau cu adevărat toate programele de sport.

RCD&RDS, prin această micşare, mai are un câştig important: se va forma o presiune şi mai mare din partea abonaţilor Dolce şi UPC către firmele respective, pe ideea: „uitaţi, bă tâmpiţilor, Boom a reuşit. Voi de ce nu sunteţi în stare?”.
    Poate ca asa s-a tratat si vom avea si al RCS/Digi Boom Sport One / Two

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca Gsp va fi la Boom atunci nu pot sa zic decat ca cei de la Boom ori sunt idioti , ori spala banii, ori falimentul Boom e praf in ochi. Hmmmmm oare care varianta e adevarata ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu se pune problema ca BSO sa fie in grila lui Digi TV.Acest canal are cea mai mica audienta din toate canalele de sport din Romania.

Nicio alta platforma digitala nu a ajuns la un acord de principiu cu Digi TV pentru retransmiterea acestor canale.
    Last edited by Fanta; 3rd September 2008 at 14:15.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Boomtv nu este singurul DTH care a ajuns la un ,,acord de principiu" pt preluarea GSPtv...Pana pe 9 septembrie 2008 se preconizeaza semnarea si cu AKTA.In mare s-au inteles.

Eu cred ca GSPtv va fi preluat de opratorii mai mici pt a pune presiune pe cei mari(UPC, DOLCE)
    Last edited by robi22; 3rd September 2008 at 14:23.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)