Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: Pentru Fanta

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Wink Pentru Fanta

Am un prieten are abonament la DigiTv si nu-i mai merge receptorul s-a stricat(noi nu locuim in tara ).Eu sint abonat la Max,mi-am cumparat un receptor profesional ce merge toate tipurile de decodificare ,adica are incorporat un cam pentru toate smartcardurile,bine inteles sa fii abonat la o retea.Toate merg numai smartcardul de la Digi nu merge,dar il citeste.Baiatul vrea sa ia un alt receptor de aici cu modul cam in nagravizion si vreau sa stiu daca merge. Multumesc Fanta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cartela DIGI functioneaza doar cu receiverul cu care este imperecheata....slabe sanse sa o faci sa functioneze in alt receiver....Cel mai bine apelati la rudele din tara sa mearga cu receiverul sa-l inlocuiasca la una din casieriile RCS-RDS.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by djsorin View Post
    Cartela DIGI functioneaza doar cu receiverul cu care este imperecheata....slabe sanse sa o faci sa functioneze in alt receiver....Cel mai bine apelati la rudele din tara sa mearga cu receiverul sa-l inlocuiasca la una din casieriile RCS-RDS.
    Nu baiatul nu mai vrea receptor de la Digi ,el vrea sa-si ia unul profesional chiar pina in 500 euro,daca nu rezolva problema sint putine sanse sa ramina la acest DTH.Eu nustiu dece astea de la Digi nu vind numai smart cardul,cum sint celelante DTH-uri ,asa este peste tot,unul care isi poate permite isi cumpara un receptor de care ii convine.Eu cred ca este in avantajul lui digi deja ei au oproblema mare cu receptoarele.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    ....mi-am cumparat un receptor profesional ce merge toate tipurile de decodificare ,adica are incorporat un cam pentru toate smartcardurile,bine inteles sa fii abonat la o retea.Toate merg numai smartcardul de la Digi nu merge,dar il citeste.....
    Nu ne zici si noua ce Receptor Profesional ai? Pare a fi foarte tare dupa cum
    spui. Noi ne chinuim aici in Romanica cu ceva Kathy-uri si Dreamuri HD.
    Daca ai o solutie mai buna spune-ne si noua.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satlex View Post
    Nu ne zici si noua ce Receptor Profesional ai? Pare a fi foarte tare dupa cum
    spui. Noi ne chinuim aici in Romanica cu ceva Kathy-uri si Dreamuri HD.
    Daca ai o solutie mai buna spune-ne si noua.
    Eu am un Clarke Tech HD Combo adica e si satelitar si terestru http://www.teknodigital.it/scheda.asp?ld=169

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am un Clarke Tech HD Combo adica e si satelitar si terestru http://www.teknodigital.it/scheda.asp?ld=169
    asta ? http://www.clarketech.altoma.biz/pro...ryid=9&lang=en

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu baiatul nu mai vrea receptor de la Digi ,el vrea sa-si ia unul profesional chiar pina in 500 euro,daca nu rezolva problema sint putine sanse sa ramina la acest DTH.Eu nustiu dece astea de la Digi nu vind numai smart cardul,cum sint celelante DTH-uri ,asa este peste tot,unul care isi poate permite isi cumpara un receptor de care ii convine.Eu cred ca este in avantajul lui digi deja ei au oproblema mare cu receptoarele.
    iar ai inceput cu delirurile ? ce carduri ai incercat si iti merg in megareceptorul ala ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    iar ai inceput cu delirurile ? ce carduri ai incercat si iti merg in megareceptorul ala ?
    Domnul meu eu am pus o intrebare daca se poate sau nu.Cred ca putem sa vb.un pic mai civilizat daca se poate bineinteles.Nu intelegi ca baiatului i sa stricat receptorul asta este al doilea care il cumpara,s-a saturat si el sa dea banii pe nimicuri.Nustiu dece vi sa parut atit de stranu cind v-am zis de receptorul care il am se gaseste in comert probabil la noi inca nu au ajune.Sint de fabricatie nemteasca.Si cine isi permite poate sasi cumpere orsicine.Mai bine sa mai cititi o data ce am zis dupa aia sa va spuneti parerea nu sa jicniti oamenii asa cum va sta bine.Va rog frumos.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

1. Daca prietenul tau vrea Digi, atunci ii trebuie receptorul oferit de ei, nu un altul.
    2. Receiverul tau e departe de unul profesional, dar oricum, nu dispera! Toti am inceput cu solutii mai subtiri ... Oricum, welcome to the club!

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Domnul meu eu am pus o intrebare daca se poate sau nu.Cred ca putem sa vb.un pic mai civilizat daca se poate bineinteles.Nu intelegi ca baiatului i sa stricat receptorul asta este al doilea care il cumpara,s-a saturat si el sa dea banii pe nimicuri.Nustiu dece vi sa parut atit de stranu cind v-am zis de receptorul care il am se gaseste in comert probabil la noi inca nu au ajune.Sint de fabricatie nemteasca.Si cine isi permite poate sasi cumpere orsicine.Mai bine sa mai cititi o data ce am zis dupa aia sa va spuneti parerea nu sa jicniti oamenii asa cum va sta bine.Va rog frumos.

continui ... te-am intrebat ceva : Ce carduri merg in receptorul tau de fabricatie nemteasca ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

O fi mergand cu Visa , Maestro , iti ia banii de abo la orice DTH automat !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armand25 View Post
    continui ... te-am intrebat ceva : Ce carduri merg in receptorul tau de fabricatie nemteasca ?
    Eu am abonament la Akta, deci imi merge smartcardul in viacces.Pt ca cei de la Akta iti dau smartcardul daca numai acesta il doresti .,Esti abonat iti iei receptorul care iti place,pt. ca al meu este si in HD.
    Last edited by Vicu432; 2nd September 2008 at 20:41.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)