Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default inceptor Dream intrebari stupide

Poate pun o intrebare prosteasca ,dar mi-am luat un Dream si navasta-mea a si inceput cu intrebarile,la care eu inca nu stiu sa ii dau raspuns. Ele suna cam asa:
    1)daca ai Dream si esti conecatat permanent cu cineva pe o linie ,pe net ,acel cineva nu poate intra in calculatorul tau?
    2) daca se foloseste programul Team viewer cand se da id si password-ul ,sa iti configureze ,dreamul ,apoi nu poate beneficia oricand de ele sa intre in calculator?
    3)poti folosii dreamul daca ai wirrleess?
    Sunt aiurea dar trebuie sa o calmez si sa ii spun ca nu sunt riscuri de nimic,dar trebuie sa ii pot argumenta,asa ca va rog sa ma ajutati...

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce nevasta grijulie
    1) in calculator nu poate in dream dar asta se poate evita sa nu descihzi poarta 21,23 in router.
    2) nu pentru ca parola se schimba de fiecare data cand se foloseste programul si clientul este nevoit sa ofere persoanei care cere conexiunea parola.
    Eventual ca sa nu ai probleme inchide intodeauna programul. Il deschizi cand ai nevoie.
    3) da, daca cumperi un adaptor wireless (tip fonera modificat) sau un acces point.AP

succes

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

apoi sa spun drept chiar ca sunt intrebari stupide

nevasta mea tot imi zice - ia fa sa vad mai multe programe

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nevastamea are doar o singura intrebare : "Cand dracu te potolesti cu fiarele astea "
    Asa ca bucurate ca e grijulie si ca tine la fiarele tale !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu teamviewer se poate intra in calculator si cand nu ii dai tu voie dar doar in situatia in care parola este predefinita, daca in teamviewer nu e setata o parola atunci aceasta se schimba de fiecare data cand se restarteaza sistemul.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by joliyyy View Post
    Poate pun o intrebare prosteasca ,dar mi-am luat un Dream si navasta-mea a si inceput cu intrebarile,la care eu inca nu stiu sa ii dau raspuns.
    Please No Offence ! Sotia ta este ori blonda ori medic . Tu sigur nu esti "butonar" .

Ele suna cam asa:
    1)daca ai Dream si esti conecatat permanent cu cineva pe o linie ,pe net ,acel cineva nu poate intra in calculatorul tau?
    In calculatorul tau nu poate intra decat curent electric, aer si praf. Daca te referi la alt gen de intrusi, atunci afla ca saracul Dream nu este firewall. Cu si fara el, probabil sau improbabil, o gramada de kidzi pot controla calculatorul nevestei tale .

2) daca se foloseste programul Team viewer cand se da id si password-ul ,sa iti configureze ,dreamul ,apoi nu poate beneficia oricand de ele sa intre in calculator?
    Doar daca nu schimbi parola.

3)poti folosii dreamul daca ai wirrleess?
    Poti, dar dupa gradul de tehnicitate al intrebarilor, probabil ne-ar trebui o vesnicie sa iti explicam cum se face asta.

Sunt aiurea dar trebuie sa o calmez si sa ii spun ca nu sunt riscuri de nimic,dar trebuie sa ii pot argumenta,asa ca va rog sa ma ajutati...
    Eu nu as fi avut curajul sa pun pe seama sotiei, incompetenta mea in a folosi google.
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by netcity View Post

In calculatorul tau nu poate intra decat curent electric, aer si praf.
    Nu e adevarat. In calculatorul meu a intrat bere. A mai intrat si surubelnita infipta de fii-miu care odata scoasa a luat cu ea vreo 2 taste din amaratul de laptop.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Da,si la un coleg am gasit in calculatorul lui rusi.Si uscati si unii care mai miscau,inclusiv larve.Noroc ca mi l-a adus la lucru si nu acasa sa ma blagosloveasca cu acele ganganii.
    Offtopic:Pfui,cele mai gretoase ganganii,ca de fapt si aia de la care le vine numele.
    .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Nevastamea are doar o singura intrebare : "Cand dracu te potolesti cu fiarele astea "
    Asa ca bucurate ca e grijulie si ca tine la fiarele tale !

la mine cand vine nevasta, adio telecomanda . se indragosteste subit de ea . ii plac in mod deosebit astea de dream ....

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Doamneeee ca mare-i gradina! Auzi tu rusi, teamviewer, si dreamboaxe.... Hahahahaha!
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    Cu teamviewer se poate intra in calculator si cand nu ii dai tu voie dar doar in situatia in care parola este predefinita, daca in teamviewer nu e setata o parola atunci aceasta se schimba de fiecare data cand se restarteaza sistemul.
    daca nu este deschis teamviewer nu se poate intra nici daca parola e stabilita !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oare daca se ia curentu` mai poate intra

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

bai nu mai rideti ca a pus omul o intrebare..nu va injurat...rai mai sinteti..vati nascut cu netul in cap

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

invidiosi mai sunteti voi ca nu aveti neveste grijulii, ma rog...altii nu au deloc )))

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

concluzia costine ar fi ?.....:P)))) io zik sa nu iti mai iei dreamuri ca ai destule
    cat despre topic ...stai linistit @joliyyy ala care tzia setat dreamul si care a pus teav view a facu- ca sa te ajute nu invers
    sau poate are ceva nevasta ta de ascuns care nu ar trebui sa se vada?))

io zik sa va/le linistitzi:P)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)