Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Exista cineva care ma poate ajuta ??

Domnilor ,
    detin doua receptoare Strong , 6155 FTA si 6126 FTA. Pe ambele am pus varianta a doua de patch +urt , cea care are si biss-ul incorporat si care lecreaza cu weaksoft 1.8 nu cu patchloader. Vad toate premierele (german ) , doua discoverii , animal planet unul, travel , play cu boi , etc. dar nu vad sub nici o forma MAX TV- 16 grade est si nici RTVi -. Atat la Max TV cat si la TRVi keyle ( softkam.key ) le gasesc pe NET : Fiindca weaksoft 1.8. importa keyle dar nu si ID-urile , am introdus ID-urile manual in mai multe feluri ; fie primele patru cifre cu doi de zero in fatza , fie ultimile patru , fie am luat numai cifrele din mijloc , etc. Dar tot nu am reusit sa vad nimc din Max-Tv 16 est ( nu Sirius 1 W , asta nu ma intereseaza ).
    Stie careva dintre dvs daca exista un urt + pach pentru Strong 61xx care sa poata decoda Max TV si care e acesta ? ( chiar daca trebuie sa introduc manual Biss-key ). Sau , daca nu , exista un receiver+patch care sa permita receptia acestor posturi ? Daca exista asa ceva si lucreza cu cartela digi , e neaparat necesar sa-mi permita si ptach pentru restul posturilor , adica patchul sa lucreze pentru restul si cartela digi pentru max TV . Astept sugestii cu multumirile de rigoare .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pentru giji pe alt receiver ai nevoie de BK receiverului cu care a fost imperecheata cartea la activare .
    DCW sint valabile o periada limitata de timp ( uneori chiar si citeva ore ) asa ca ar fi util cind incerci sa introduci/editezi key sa ai si un sistem pe care sigur merg .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Pai....

exact asta am si intrebat; exista un urt +patch care stiu sa faca asta ? Exita un receiver care sa accepte cartela digi si patch pentru restul posturilor ? daca da , care

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nikos View Post
    exact asta am si intrebat; exista un urt +patch care stiu sa faca asta ?
    eu ti-am spus ca este posibil sa tot introduci key deja expirate .
    cauta la frocus pe site si daca nu gasesti , asta e .
    Quote Originally Posted by nikos View Post
    Exita un receiver care sa accepte cartela digi si patch pentru restul posturilor ? daca da , care
    orice receiver cu cardreader si linux , cumpara-ti un DM500

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Domnule smv,

Pe siteul lui Frocus , keyle Akey.bin si Hkey.bin nu contin programele din grila Max TV si RtVi Frocus are key pentru alte programe, practic ( la Biss ) nu are mai nimic pentru Hotbird sau Astra 19.Keyle sunt pe alte siteuri . Nu sunt expirate. Eu am intrebat daca exita o combinatie mai buna de urt+ patch sau daca este un receiver ce accepta sa lucreze cu patch , pentru restul programelor si cu cartela DIGI pentru Max TV ?. Pe siteurile romanesti nu o sa gasesti key pentru max.tv pentru ca nu e voie dar eu locuiesc in Germania si gasesc aceste softcam.key pe siteurile de aici ,actualizate permanent.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)