Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Anorthosis Famagusta in Liga Campionilor

Carcotasii care carcoteau despre aceasta echipa sunt rugati sa isi prezinte scuzele de rigoare

http://www.uefa.com/competitions/ucl...id=743063.html

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sote View Post
    Carcotasii care carcoteau despre aceasta echipa sunt rugati sa isi prezinte scuzele de rigoare

http://www.uefa.com/competitions/ucl...id=743063.html
    nu am de a face cu ceea ce ai scris mai sus dar in ultimul meci cu rapid wien cu anorthosis care l-am vazut ,putea sa fie 11 la 1 fara misto au pierdut calificare austriecii iar anorthosis a avut norocul porcului....final de meci 3-1 pt rapid

ps:ai rezolvat cu simsons... ?

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Ja, Ja mare domn.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ha ha ha ha ha ha ha ! Si de echipele care au invins Steaua au castigat competitii sau au ajuns in finale ! Asta scuza o infrangere ? Eu am vazut meciul dintre Rapid Viena si Anorthosis si va spun ca la 3-1 in min 66 vienezii au dominat teritorial si numai cu sansa au scapat fara 1-5 !
    Nu mai spun ca in tur Rapidul austriac a ratat un penalty.
    Fotbalul cipriot cunoste o crestere semnificativa dar asta nu va scuza de umilinta de anul trecut.

Daca Steaua intalneste echipa cipriota o spulbera !

Sa fim sinceri cu totii , daca echipa mercenarilor juca tur preliminar nu trecea nici macar de Bate Borisov.
    N-aveti echipa , n-aveti traditie sunteti doar o echipa mica de provincie ce a profitat de o conjuctura favorabila si a castigat campionatul si cu mult noroc (noroc numit rezultatele Stelei) v-ati calificat in C.L.

Fac pariu ca si dupa a doua prezenta in cupele europene o nu o sa castigati niuciun meci !

Provincia nu reprezinta nimic pentru fotbalul romanesc.Steaua , Dinamo si Rapid inseamna ceva in rest Craiova , Cluj si Timisoara n-au sezoane de liga1 cate campionate castigate au cele echipe din Bucuresti.

Eu daca as fi suporterul unei echipe din provincie as sta in pozitie de drepti in fata Stelei , asa cum respect si eu o echipa ca Real sau Inter.La urma urmei cam asta e diferenta de valoare intre Steaua si chefere.

Fanta
    Last edited by Fanta; 29th August 2008 at 22:52.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Ha ha ha ha ha ha ha ! Si de echipele care au invins Steaua au castigat competitii sau au ajuns in finale ! Asta scuza o infrangere ? Eu am vazut meciul dintre Rapid Viena si Anorthosis si va spun ca la 3-1 in min 66 vienezii au dominat teritorial si numai cu sansa au scapat fara 1-5 !
    Fotbalul cipriot cunoste o crestere semnificativa dar asta nu va scuza de umilinta de anul trecut.

Sa fim sinceri cu totii , daca echipa mercenarilor juca tur preliminar nu trecea nici macar de Bate Borisov.
    N-aveti echipa , n-aveti traditie sunteti doar o echipa mica de provincie ce a profitat de o conjuctura favorabila si a castigat campionatul si cu mult noroc (noroc numit rezultatele Stelei) v-ati calificat in C.L.

Fac pariu ca si dupa a doua prezenta in cupele europene o nu o sa castigati niuciun meci !

Provincia nu reprezinta nimic pentru fotbalul romanesc.Steaua , Dinamo si Rapid inseamna ceva in rest Craiova , Cluj si Timisoara n-au sezoane de liga1 cate campionate castigate au cele echipe din Bucuresti.

Eu daca as fi suporterul unei echipe din provincie as sta in pozitie de drepti in fata Stelei , asa cum respect si eu o echipa ca Real sau Inter.La urma urmei cam asta e diferenta de valoare intre Steaua si chefere.

Fanta
    Sa nu fim rai totusi si sa ne amintim ca si Steaua pierdea impotriva lui Spartak Trnava cu
    4-0 ;asta se intimpla prin anii 70 cind nici Steaua,la fel ca si CFR acum , nu avea o experienta asa de mare in cupele europene....
    E ca si cind "o faci "prima oara , cind esti virgin ...nu reusesti cine stie ce ...dar apoi dupa mai multe "antrenamente" situatia se schimba si devii foarte competitiv (ei nu chiar toti ...sa nu exageram )
    Bafta Steaua, CFR, Rapid,Dinamo,Poli,Urziceni,Vaslui

Un suporter al Stiintei si al lui Poli Iasi
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

badass Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile !

@fanta fiind bucurestean inclin sa I-ti dau dreptate dar trebuie sa gandim si in modul in care cat mai multe din echipele romanesti sunt in cupe europene iseamna castigare de puncte uefa deci daca la anul una din echipele sus numite de tine nu v-a termina favorabil vor avea sanse sa demonstreze in uefa cup deci eu zic ca acum a venit momentul ca ei sa demonstreze ca nu au luat campionatul degeaba salutari surez succes tuturor echipelor ro.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce sa mai vorbim de Anorthosis , amaratii de la Poli Iasi au fost la cativa centimetri sa va invinga chiar la voi acasa (aceea arena care nici macar nu se compara cu terenul nr.6 din complexul Ghencea).

Nu mai vreau sa scriu de gloabele cheferiste !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai, mai da ce rau esti mai nou. Daca ar fi sa fac si eu o gluma rautacioasa, as spune ca suporterii ceferisti stau drepti in fata celor de la Steaua, in timp ce stelistii stau aplecati la 90 de grade in fata lor. In ce directie stau cu fata nu stiu si nici nu ma intereseaza. Cand 40 de ani ai furat aproape tot ce a fost mai bun in tara in materie de fotbalisti si meciuri de fotbal si sa vii acum sa faci apologia punctelor castigate de mareata echipa mi se pare de prost gust. Lauda si tu ce e de laudat, critica atunci cand e de criticat dar tine macar ochii deschisi si fruntea un pic mai jos.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu stiu citi anisori ai...

Fanta
    da' poate nu ai auzit de Universitatea Craiova cind prin anii '80 batea echipe adevarate,bordeaux,fiorentina,kaiserlautern,benfic a,etc,nu echipe de padurari ,de prin finlanda sau bucatari de prin belgia ca anderlecht si asa a ajuns si steaua sa ia o cupa in europa.cind au dat de o echipa -ACmilan au luat o in brate..Asa patron la steaua,asa suporteri.dupa chipul si infatisarea ciobanului...

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    da' poate nu ai auzit de Universitatea Craiova cind prin anii '80 batea echipe adevarate,bordeaux,fiorentina,kaiserlautern,benfic a,etc,nu echipe de padurari ,de prin finlanda sau bucatari de prin belgia ca anderlecht si asa a ajuns si steaua sa ia o cupa in europa.cind au dat de o echipa -ACmilan au luat o in brate..Asa patron la steaua,asa suporteri.dupa chipul si infatisarea ciobanului...

da dar sa nu uitam ca toate astea datorita stelei, nu?

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Diferenta intre Bucuresti si provincie se poate vedea din declaratiile celor 2 patroni de la tragerea la sorti. In timp ce Jiji se radea cu gura pana la urechi pt ca CFR a cazut intr-o grupa asa grea, Pazkany le-a urat succes sa iasa din grupe. Asta spune tot.

Poate sa castige Steaua inca 100 de campionate, daca pe zi ce trece isi pierde respectul si suporterii...

P.S.: Din cate am auzit, Jiji a fost foarte cunoscut la Monte Carlo, "omul cu valiza"

Apropo de Andone, oare va prinde CL ? Chiar daca CFR-ul scartaie rau (de vreo juma de an nu mai joaca nimic), cred ca Andone ar trebui lasat la echipa cel putin pana dupa ce se termina grupele CL, este totusi si meritul lui, si ar fi urat sa fie dat jos tocmai acum.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    ...Apropo de Andone, oare va prinde CL ? Chiar daca CFR-ul scartaie rau (de vreo juma de an nu mai joaca nimic), cred ca Andone ar trebui lasat la echipa cel putin pana dupa ce se termina grupele CL, este totusi si meritul lui, si ar fi urat sa fie dat jos tocmai acum.
    Tocmai s-a anuntat la Realitatea ca Andone a fost demis de la conducerea CFR-ului. Pacat.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu cred ca trebuie sa va dau linkurile cu declaratiile conducatorilor lui kefere la adresa Stelei.

Pana una alta sa nu uitam ca mercenarii au avut un retur dezastros si Steaua a recuperat cele 14 puncte dar numai infrangerea cu Dinamo a dus titlul la Cluj.
    Practic kefereul a castigat campionatul trecut pe baza celor 14 etape din tur , meciuri pe care 9 le-a castigat numai datorita arbitrilor.

Cum normal ca valoarea echipei se vede , sa nu uitam ca in prima etapa au batut cu 4-0 la Otopeni dar echipa nou promovata a ratat la 0-2 trei ocazii imense , apoi 2-0 cu Buzaul prin doua autogoluri.De aici s-a rupt filmul , a urmat singurul joc bun a kefereului 0-1 la spurcatii din Grand unde chiar trupa lui Andone a jucat foarte bine.1-1 acasa cu Craiova , 1-2 la Vaslui si 0-0 cu mult noroc in fata lanternei din Iasi.Poate sa vina si Capello , n-aveti echipa si nici suporteri.
    Am vazut ca la meciul de ieri erau maxim 2000-3000 de spectatori , cam toti atat cati vin la meciurile lui Steaua II in liga 3.

In ritmul acesta kefereul se va bate pentru evitarea retrogradarii iar acel 8-0 dintre Liverpool si Besiktas va fi depasit in toate cele 6 meciuri pe care le vor juca franarii din Ardeal in CL.

Nu spun ca Steaua joaca mare lucru , dar intre noi si voi e o distanta galantica.

Fanta

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Credeti ca va fi singurul antrenor care va pleca ?! Daca credeti ca Lacatus este batut in cuie , va inselati .... ! La primele esecuri deranjante pentru patron ... va zbura si el ca si altii ! Daca Rednic nu va reusi redresarea ... pe masura pretentiilor actionarilor ... va fi si el urmatoarea victima ! Precum spuneam nu cu mult timp in urma in alt topic ... asteptam ca Ando sa arunce prosopul ! Si iata ca ... s-a confirmat !

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu cred ca trebuie sa va dau linkurile cu declaratiile conducatorilor lui kefere la adresa Stelei.

Fanta

ba vrem, da-le incoa !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)