Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Unhappy Dvd player Philips

Pt prima oara dupa 4 ani,dvd-ul player Philips nu mai citeste discul.Se chinuia si degeaba.Pana acum s-a mai intamplat sa-mi dea disc error dar rar la unele dvd-uri...

Dupa ce a facut asa....l-am inchis pt o ora si am reancercat....surpriza a fost ca functioneaza....
    Intrebarea mea este are trebuie sa incerc un dvd cleaner?Parerile sunt impartite....unii spun ca dvd-cleaner-ele nu sunt o solutie...

Imi poate spune cineva care este durata de viata a unui dvd player?Mi se pare aiurea,cumpar un dvd player la vremea aia cu o caruta de bani...si mi se pare aiurea sa ma tina doar 4 ani dupa care sa moara

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

la multe electronice/electrocasnice din ziua de azi se specifica in manualul cu care vin ca durata medie de functionare este de 5 ani. nu se spune care e min. sau max. produsele de azi sunt "de consum", nu se mai faca sa tina cate 15-20 de ani.

ionut742000
    Guest

Quote Originally Posted by kayman View Post
    la multe electronice/electrocasnice din ziua de azi se specifica in manualul cu care vin ca durata medie de functionare este de 5 ani. nu se spune care e min. sau max. produsele de azi sunt "de consum", nu se mai faca sa tina cate 15-20 de ani.

Merci pt raspuns,m-am edificat!Se pare ca asa e....
    Pacat totusi....mi se pare o durata de viata cam mica....Totusi ma gandesc ac pot apela la serviciile unor service-uri autorizate pt eventuale reaparatii....
    Totusi ma gandesc ca poate mai bine iesi daca-ti cumperi un aparat nou

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ionut742000 View Post
    Pt prima oara dupa 4 ani,dvd-ul player Philips nu mai citeste discul.Se chinuia si degeaba.Pana acum s-a mai intamplat sa-mi dea disc error dar rar la unele dvd-uri...

Dupa ce a facut asa....l-am inchis pt o ora si am reancercat....surpriza a fost ca functioneaza....
    Intrebarea mea este are trebuie sa incerc un dvd cleaner?Parerile sunt impartite....unii spun ca dvd-cleaner-ele nu sunt o solutie...

Imi poate spune cineva care este durata de viata a unui dvd player?Mi se pare aiurea,cumpar un dvd player la vremea aia cu o caruta de bani...si mi se pare aiurea sa ma tina doar 4 ani dupa care sa moara
    Trebuie la o anumita perioada de timp, asta si in functie de modul de utilizare al aparatului,
    sa se faca curatirea lentile de catre cineva cu un minim de cunostinte in ale electronicii.
    ...
    Oricum mor repede din punct de vedere moral.Apar tot felul de "cutiute", unele mai bune ca altele, care citesc formatele HD gen tvix, popcorn si care sunt peste aceste dvd-uri.Doar intram sau am intrat in era HD-ului.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)