Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation Inclinatiile de la antea ... ?

Ma ajuta cineva plss, cu inclinatiile de la antena, pt satelitul intelsat 10.02 1W nu reusesc sa prind semnalul, prind amos care este 1,2 4 W dar nu prind intelsat 10.02 1W, nu am inclinatia, sau pozitia de la antena

----Astept raspuns plss ----

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by theitalian View Post
    Ma ajuta cineva plss, cu inclinatiile de la antena, pt satelitul intelsat 10.02 1W nu reusesc sa prind semnalul, prind amos care este 1,2 4 W dar nu prind intelsat 10.02 1W, nu am inclinatia, sau pozitia de la antena

----Astept raspuns plss ----
    Intelsat 1002 este putin mai la stanga ,cum stai in spatele antenei ,trebuie la inclinarea antenei sa umblii f putin sa o lasi putin mai jos,adica mai in fatza.,e bine sa spui si locatia unde ai antena.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by porcusor View Post
    Intelsat 1002 este putin mai la stanga ,cum stai in spatele antenei ,trebuie la inclinarea antenei sa umblii f putin sa o lasi putin mai jos,adica mai in fatza.,e bine sa spui si locatia unde ai antena.
    Unde locuiesti? Daca locuiesti in Italia te ajut eu-

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca esti pe langa Milano da un semn si te rezolv urgent.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Unhappy

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Daca esti pe langa Milano da un semn si te rezolv urgent.

Sunt in Milano la BUccinasco, am reusit pana la urma sa prin unpic de semnal pe intelsat dar nu prind canalele romanesti, doar TVR international, digi este nou, cartelele sunt activate, antena este ridicata pana peste casa si am reusit sa prind toti ceilalti sateliti, acu am semnal si la Thor dar nu prind intelsat cu canale romanesti, Thor 2,3 0.8 W, nu inteleg dece nu prin intelsat :O< Sunt din Milano Buccinasco
    Last edited by theitalian; 24th August 2008 at 16:36.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sunt in Milano la BUccinasco, am reusit pana la urma sa prin unpic de semnal pe intelsat dar nu prind canalele romanesti, doar TVR international, digi este nou, cartelele sunt activate, antena este ridicata pana peste casa si am reusit sa prind toti ceilalti sateliti, acu am semnal si la Thor dar nu prind intelsat cu canale romanesti, Thor 2,3 0.8 W, nu inteleg dece nu prin intelsat :O< Sunt din Milano Buccinasco
    Eu locuiesc la Roma.Pune antena la 40.Uitete in jur si vezi directia parabolelor italiene,tu misco mult la dreapta fata de a lor cam cu 14.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Eu locuiesc la Roma.Pune antena la 40.Uitete in jur si vezi directia parabolelor italiene,tu misco mult la dreapta fata de a lor cam cu 14.
    www.satlex.ro

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

esti pe hotbird 13 E daca vezi TVR international . ai antena pozitionata la fel ca cele ale italienilor pe sky. trebuie sa mergi mai la vest destul de mult . si antena mai jos.

ai aici parametri pt hotbird unde esti acum :
    http://satlex.ro/ro/azel_calc-params...w=75&diam_h=80
    si aici parametri pentru intelsat unde trebuie sa ajungi :
    http://satlex.ro/ro/azel_calc-params...w=75&diam_h=80

bafta

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

QUOTE=armand25;571644]esti pe hotbird 13 E daca vezi TVR international . ai antena pozitionata la fel ca cele ale italienilor pe sky. trebuie sa mergi mai la vest destul de mult . si antena mai jos.

sau poate pe eutelsat w2 16E daca era pe hot bird ne spunea el ''mamamia ce de canale au italienii astia! ''

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca n-ai rezolvat, suna-ma la 3495196553.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

http://www.dishpointer.com/

foarte bun pentru pozitionat antena
    n principiu, ne va fi foarte uşor să ne trezim, dacă retinem ca nu există hazard şi nici haos, ci totul este planificat n beneficiul cuiva şi nu al omenirii, deocamdată.

Iar iniţirea redresării noastre este, de asemenea, simplă: eliminarea tuturor partidelor politice şi sistemelor monetare, indiferent ct de benefice ar ncerca să pară.

Şi abia după aceea vom avea şi şanse de vindecare.

Ama et fac quod vis !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)