Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry BENQ defect sau o mare TZEAPA?

Salut, am cumparat ieri din Metro un Benq C850 de 8mp, 2,7LCD, 3x optic.
    La magazin l-am probat dar nu am fost prea atent la calitatea pozei pe care am facut-o, ei ajung acasa seara tarziu am facut vreo doua poze cu blitzul si observ ca calitatea imaginii lasa de dorit, am mai avut un aparat SYD de 2,1 mp pe care l-am dat la reciclare cu care faceam poze mai clare, bun a dua zi iau aparatu ies afara si fac o poza sa vad calitate ziua, da de undepoza a iesit alba de parca am facut-o direct pe o foaie nu distigeai nimic in acea imagine, mentionez ca toate setarile erau pe auto, am mai incercat si altele si alte zone in aer liber sa fac poze dar rezultatul era acelasi nu reuseai sa distingi ceva in poza, mentionez ca la filmat se comporta binisor.
    Oare-i defect?

Bagator de seama Teacher

Posts Thanks / Likes

E defect . Am patit si eu cu un Panasonic luat din Metro TG.MS (m-am intors a doua zi la ei si l-au schimbat fara comentarii)

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Laur_24 View Post
    Salut, am cumparat ieri din Metro un Benq C850 de 8mp, 2,7LCD, 3x optic.
    La magazin l-am probat dar nu am fost prea atent la calitatea pozei pe care am facut-o, ei ajung acasa seara tarziu am facut vreo doua poze cu blitzul si observ ca calitatea imaginii lasa de dorit, am mai avut un aparat SYD de 2,1 mp pe care l-am dat la reciclare cu care faceam poze mai clare, bun a dua zi iau aparatu ies afara si fac o poza sa vad calitate ziua, da de undepoza a iesit alba de parca am facut-o direct pe o foaie nu distigeai nimic in acea imagine, mentionez ca toate setarile erau pe auto, am mai incercat si altele si alte zone in aer liber sa fac poze dar rezultatul era acelasi nu reuseai sa distingi ceva in poza, mentionez ca la filmat se comporta binisor.
    Oare-i defect?
    ai incercat sa setezi manual expunerea?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

am icercat toate setarile
    azi de dimineatza am observat ca si la filmat are o tenta de mov la lumina desi nu era soare.
    oricum o sa-duc inapoi, ms mult tuturor, o sa va tzin la curent cu ce se intampla.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default a

Salut, si eu am luat un Benq DC 850, dar la mine face poze acceptabile, dar nu sunt probleme de genul poze albe total sau ceva de genul... in schimb, la mine bateriile se consuma foarte repede... sa fie uzate astea pe care le am sau sa fie de la aparat?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)