Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
    Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Unhappy TT-Connect S2-3650 CI

Stimati maestri,am cumparat de curand aceast receptor pe USB,nu pot in nici un fel sa lucrez AltDVB cu el.Va rog un sfat,ceva,orice.Multumesc.
    Mabo 180.Invacom 0,3,Windows XP,Windows Vista Premium(Acer Aspire 8930G),Windows 7,Q6600,GigabyteX38-DQ6,Mem.4GHz DDR2,e-GeForce 8800 GTX,SkyStar HD.TT-Conect S2-3650 CI,VBox II,Dreambox 800. Salonic Grecia.

Complicated & Antisocial Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Cu Dvbviewer functioneaza, testat cu ver. 3.9.2.
    Pt AltDVB, cauta Dev_Bda2Driver de diodato, fisierul il pui in "...\AltDVB\Devices".
    Driver ttusb2bda ver. 1.0.2.20
    P.S.
    Iti mai trebuie fisierul TTBDATuningspace.reg pt adaugat in registry, daca nu-l ai instaleaza intai Dvbviewer si dupa aceea incearca.
    Bafta.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Un_Q_ View Post
    Cu Dvbviewer functioneaza, testat cu ver. 3.9.2.
    Pt AltDVB, cauta Dev_Bda2Driver de diodato, fisierul il pui in "...\AltDVB\Devices".
    Driver ttusb2bda ver. 1.0.2.20
    P.S.
    Iti mai trebuie fisierul TTBDATuningspace.reg pt adaugat in registry, daca nu-l ai instaleaza intai Dvbviewer si dupa aceea incearca.
    Bafta.
    Multumesc pentru raspuns.Dar unde gasesc TTBDATuningspace.reg? pe googl nu il gaseste.
    Mabo 180.Invacom 0,3,Windows XP,Windows Vista Premium(Acer Aspire 8930G),Windows 7,Q6600,GigabyteX38-DQ6,Mem.4GHz DDR2,e-GeForce 8800 GTX,SkyStar HD.TT-Conect S2-3650 CI,VBox II,Dreambox 800. Salonic Grecia.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by kenntos View Post
    Multumesc pentru raspuns.Dar unde gasesc TTBDATuningspace.reg? pe googl nu il gaseste.
    Multumesc Q, pentru altdvb cu driverul lui DIODATO este OK

Complicated & Antisocial Mentor
    Posts Thanks / Likes

Post Precizare

Fisierul TTBDATuningspace.reg se instaleaza automat de catre Dvbviewer,
    si este necesar pt programele ce utilizeaza driverele BDA.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Un_Q_ View Post
    Fisierul TTBDATuningspace.reg se instaleaza automat de catre Dvbviewer,
    si este necesar pt programele ce utilizeaza driverele BDA.
    Multumesc Q.Folosesc AltDvb.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Default TT-Conect S2-3650 CI

Stimate Q mai am o intrebare,cum naiba pot sa inregistrez AX Filtrele din AltDVB la Vista,imi zice ca nu e posibil.Am sa apreciez raspuns din orice parte.Multumesc,toata stima.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Uite aici cum sa faci alt-dvb sub vista. Am scris si eu aici dar nu il mai gasesc.

http://www.nosky.co.uk/forum/index.p...ic,5491.0.html
    Multumesc Stailus,am sa incerc si iti spun.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kenntos View Post
    Multumesc Stailus,am sa incerc si iti spun.
    Din pacate nu pot sa fac sa lucreze placa cu AltDVB,dar am rezolvat cu DvbViewer 3.9.4 si fara sa folosescTTBDATuningspace.reg(nu-l gasesc).Multumesc pentru tot,toata stima.P.S.Cu Vista pe laptop.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am luat pana la urma si eu aceasta placa ( TT 3650CI HD USB) si mi se pare foarte interesanta.
    Din primele teste merge totul pe ea si anume: Dvbviewr, DvbDream, Altdvb,Progdvb, Mytheatre si bineinteles cu toate pluginurile aferente : vplug, gbox, cccam, wincsc ...
    Ca setare a fost foarte simplu de setat, nu a necesitat decat instalarea driverului restul se gaseste in fiecare player - o vede la instalare ca dvb-s2.
    DE PE CD-UL DE INSTALARE AM PUS DOAR DRIVERUL!
    De miscat se misca perfect din cate am observat e mult peste orice skystar 2,skystar HD sau skystar usb plus.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am facut si cateva screenshot-uri pe canale DVB-S2 de pe Astra 19,2E :

Arte HD :

Premiere HD:

Discovery HD:

Sunt curios ce vor zice cei ce sustin ca aceasta placa are probleme si nu ar merge pe alt dvb player in afara de dvbviewer, unii sustinand ca nu ar merge nici macar DVB-S2 doar DVB-S.
    Concluzia e ca merge perfect atat SD cat si HD - dvb-s si dvb-s2.
    Urmatoarele zile o sa incerc sa vad cum merge downloadul offline cu aceasta placa.

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Stimate ovidiumarius,ma bucur ca apreciezi placa,singurul dezavantaj pentru mine este ca nu lucra cu Altdvb pe vista.In rest este o placa beton.Cu stima,salutari din Salonic.

Moderator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Mi-am luat si eu placa asta si m-a mancat undeva sa instalez hd pack 1,7 si nu mai imi decodeaza sunetul ac3 pe canalele HD, folosesc dvbdream.

La setari avem CoreAVC la video si Interaudio la codecul audio....are cineva idee cum sa rezolv aceasta problema?
    Dreambox 800HD PVR with 320GB, Sky Star2 USB Plus, Sky Star HD2 pci, Thomson HD DSI8115 with HDD160GB, DM7025, DM500.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by andreisky View Post
    Mi-am luat si eu placa asta si m-a mancat undeva sa instalez hd pack 1,7 si nu mai imi decodeaza sunetul ac3 pe canalele HD, folosesc dvbdream.

La setari avem CoreAVC la video si Interaudio la codecul audio....are cineva idee cum sa rezolv aceasta problema?
    Da intr-adevar e foarte greu de facut asa ceva ...
    Poate iei de aici : http://www.ziddu.com/download/228735...8.0.0.zip.html
    il instalezi si va apare in dvbdream...

Moderator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Deci, am reinstalat hd paqck 1,1 si si-a revenit la normal, chiar nu inteleg ce nu este k daca instalez ultimele HD pach gfen (HD 1,7).

Trebuie setata placa de sunet altfel? refuza sa decodeze audio, vide insa merge bine.
    Dreambox 800HD PVR with 320GB, Sky Star2 USB Plus, Sky Star HD2 pci, Thomson HD DSI8115 with HDD160GB, DM7025, DM500.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)