Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57

Thread: iPhone

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default iPhone

Vineri plec in state si ma gandesc sa-mi cumpar un iPhone.
    Din start va spun ca sunt total pe din-afara cand vine vorba de telefoane.
    Ma intereseaza daca merita sa-mi cumpar un astfel de telefon , daca e diferenta mare fata de N95-8GB pe care-l am acum si care ar fi pretul corect pentru un astfel de aparat.

Saru'mana.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Vineri plec in state si ma gandesc sa-mi cumpar un iPhone.
    Din start va spun ca sunt total pe din-afara cand vine vorba de telefoane.
    Ma intereseaza daca merita sa-mi cumpar un astfel de telefon , daca e diferenta mare fata de N95-8GB pe care-l am acum si care ar fi pretul corect pentru un astfel de aparat.

Saru'mana.

Fanta
    sa treci pe la Chicago... ghici cum se numeste fiul lui hgdfghui? Trebuie sa dai niste beri...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    sa treci pe la Chicago... ghici cum se numeste fiul lui hgdfghui? Trebuie sa dai niste beri...
    Din pacate zbor direct in Vegas , s-ar putea sa vad Chicago din avion.Sora-mea se intoarce in Bucuresti via Chicago (mai sta in orasul gradinilor suspendate cam doua saptamani).

Nu stiu cum il cheama de hgfdghui jr , dar important e sa fie sanatos si destept ca tasu' ! Cat despre beri , vai de capul meu , sunt dator o cisterna lui hgfdghui.

De iPhone nu-mi spuneti nimic ?

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

daca esti fan nokia 90 % nu o sa it iplaca iphone...daca reusesti sa treci peste vraja Nokia o sa vezi ca ii cel mai tare telefon scos de care pina acuma.poti face tot ce vrei pe el.Normal poti face si pe poti pe alte telefoane gen nokia N95 da nu cu comoditatea si cu browseru care il are Iphone.Pretu corect habar nam sa iti zic care e io am dat pe el (prima versiune) in jur de 300 euro si is multumit de alt telefon nu imi mai trebe veci.Cum zicea careva nu mai am citatu acuma...'is cu 5 ani in fata tehnologiei actuale"

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by buleus View Post
    daca esti fan nokia 90 % nu o sa it iplaca iphone...daca reusesti sa treci peste vraja Nokia o sa vezi ca ii cel mai tare telefon scos de care pina acuma.poti face tot ce vrei pe el.Normal poti face si pe poti pe alte telefoane gen nokia N95 da nu cu comoditatea si cu browseru care il are Iphone.Pretu corect habar nam sa iti zic care e io am dat pe el (prima versiune) in jur de 300 euro si is multumit de alt telefon nu imi mai trebe veci.Cum zicea careva nu mai am citatu acuma...'is cu 5 ani in fata tehnologiei actuale"

Adevarul e ca de la Nokia 5110 am avut exclusiv numai aceasta marca de telefoane.Nu stiu ce sa zic , poate imi iau o astfel de jucarie sa vad cum se comporta.
    Macar il tin telefon pentru masina , C-ul meu are un carkit bluetooth super belea.

Fanta

trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

Doua lucruri iti spun:
    1. IPhone o sa fie mai greu de gasit ca abia s-a lansat. (cred ca inca nu se gaseste atit de usor)
    2. In US se da DOAR cu abonament la AT&T pe doi ani. Atit !
    Poate gasesti la "negru" si atunci daca il iei si nu iti place, ti-l cumpar eu, ca nevasta e deja inebunita dupa el. :P

cel mai frumos Mentor
    Posts Thanks / Likes

@fanta io zic sal incerci... ca nu o sa regreti

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

e misto iphone intr`adevar, in 5 minute mi`am schimbat parerea care o aveam despre el, si anume de la gadget la un tel destul de...inovativ. Se vede insa ca mai au ceva de lucrat , si mai ales ca e primul telefon scos de apple insa....daca ai 500 de dat pe el, ia`l (versiunea 3g care are si gps). Te mai poti uita si la HTC, are windows ca sistem ed operare dar este destul de misto si putin mai ieftin.
    le: iphone 3g inca nu a fost spart deci, daca il iei din state cred ca tre sa mai astepti pana se va sparge v2.0
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by korggis View Post
    Doua lucruri iti spun:
    1. IPhone o sa fie mai greu de gasit ca abia s-a lansat. (cred ca inca nu se gaseste atit de usor)
    2. In US se da DOAR cu abonament la AT&T pe doi ani. Atit !
    Poate gasesti la "negru" si atunci daca il iei si nu iti place, ti-l cumpar eu, ca nevasta e deja inebunita dupa el. :P
    1. In Austria se gäseste la ONE ( abonament ) si in rest costä 8GB/899€ si 16GB/1099€ ( au pe stoc )
    2. Ce päcat cä nu mai merge treaba in us and i cum a fost cu primul model de IPhone

Browserul este mai deosebit in rest cam tot aceiasi chestia ca si la restul mobilelor

Eu iti recomand un HTC Diamond la jumate de pret fatä de iphone ( 499€ )

dar dacä vrei iphone...
    adevärul este inventia unui mincinos

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    1. In Austria se gäseste la ONE ( abonament ) si in rest costä 8GB/899€ si 16GB/1099€ ( au pe stoc )
    2. Ce päcat cä nu mai merge treaba in us and i cum a fost cu primul model de IPhone

Browserul este mai deosebit in rest cam tot aceiasi chestia ca si la restul mobilelor
    eu in elvetia la orange si in toata italia la tim l`am gasit cu 499 eur (8gb) (fara abonam) si 66 cu abonam de vreo 50 eur/luna pe 2 ani...
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

trolololo Mentor
    Posts Thanks / Likes

Pai bine mai... Cine dracu da 900 de euro pe un telefon si mai ales si la abonament si mai ales si la ONE ? Ca is lamurit cu reteaua aia ( o parere foarte proasta in 2 saptamini de roaming in ea). Cind in US costa 300$ ala de 16 GB la abonament si la no va fi probabil cam 300 euro la abonament... (speculez, insa sper sa am dreptate)

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by freeloader View Post
    eu in elvetia la orange si in toata italia la tim l`am gasit cu 499 eur (8gb) (fara abonam) si 66 cu abonam de vreo 50 eur/luna pe 2 ani...
    la ONE este cu 149€ / 8GB si 229€ / 16 GB
    abonamentul nu costä nimic, dar te costä 14€ iphone pack ( 100 sms si 3 GB data volume ) care trebuie sä-l plätesti automat

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by korggis View Post
    Pai bine mai... Cine dracu da 900 de euro pe un telefon si mai ales si la abonament si mai ales si la ONE ? Ca is lamurit cu reteaua aia ( o parere foarte proasta in 2 saptamini de roaming in ea). Cind in US costa 300$ ala de 16 GB la abonament si la no va fi probabil cam 300 euro la abonament... (speculez, insa sper sa am dreptate)
    ai citit gresit

am spus: in rest costä 900
    900 costä la liber pe piata

cat costä la one vezi in postul de mai sus 14€ x 24 luni =336€ + 149 sau + 229 telefonul
    deci mult mai mult decat speculai tu

dacä-l ia pentru romania si asa nu telefoneazä cu el in reteaua ONE

Băiat de gaşcă Expert
    Posts Thanks / Likes

Înainte de a cumpăra uită-te şi ce spune băiatul ăsta aici: http://ipaq500.blogspot.com/2008/06/hi-to-all.html

Dacă nu te interesează ceea ce nu poate face iPhone, e ok. În Italia costă în jur de 500 de euro.

http://www.shop.vodafone.it/190/tril...ageTypeId=9893

ss/indescifrabil

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

eu il am de vreo 3 luni si nu m-am plictisit. majoritatea postarilor pe board le-am facut de pe el. singurul defect este ca nu are navigatie serioasa (tom tom, igo etc.). nu cred ca il gasesti in state deblocat (3g-ul). mai bine din europa, cel de la vodafone it este deblocat din fabrica la 500 euro

v
    Last edited by v.b.15; 13th August 2008 at 14:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)