Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: @all

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default @all

deja prostia asta cu promovarea DIGI pe spezele celor care au muncit la ridicarea acestui forum a devenit o treaba de extrem prost gust. Il rog pe @fanta sa stearga aceasta sectiune si sa oblige firma in discutie sa-si plateasca reclama pe site. sper ca sinteti de acord cu mine

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De acord cu tine onyx,sa stearga si toata promovarea pe care o faceti TU ,evex si clonele voastre ! Toci cei care scriu PRO Focus sunt clonele mele ale lui Fanta si abonati RCS ? Nu vedeti ca o luati razna pe zi ce treceti ?
    Focus = 2500 ABONATI
    Max TV = 1500 ABONATI
    Digi TV = 85.000 ABONATI
    Date oficiale la 1.08.2005

===================
    Digi TV = 140.000
    La 1.11.2006

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

potoliti-va,vi s-a urcat canicula la cap ?
    BOOM TV betatester !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

sint de acord sa se stearga aceasta sectiune cu totul...cu focus, cu max si dthul minoritar

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: @all

Quote Originally Posted by onyx
    deja prostia asta cu promovarea DIGI pe spezele celor care au muncit la ridicarea acestui forum a devenit o treaba de extrem prost gust. Il rog pe @fanta sa stearga aceasta sectiune si sa oblige firma in discutie sa-si plateasca reclama pe site. sper ca sinteti de acord cu mine
    Da chiar asa sa se stearga tot ca nici mie nu-mi place chestia cu facut de reclame da acu sa imi dau si eu cu parerea :

Din punctu meu de vedere Flocus sunt niste idioti falimentari cu tot cu cacatu lor de kaon cu patch la nspe milioane iar de grila de programe in care trebuie sa cumperi 2 pachete ca sa vezi toate posturile romanesti nu mai vorbim... asta e prostie dusa la absurd
    Spun asta deoarece am observat ca intruna faceti reclama la focus si tu si ovex si nu inteleg ce vedeti atat de bun la retardatii aia.

Poti sa zici ce vrei dar digi e inca pe locul intai daca vrei sa fii obiectiv , iar daca si-ar rezolva problemele cu semnalu receptoarele si lnb-urile nu cred ca ar mai incapea discutie....

Apropo eu sunt in prezent abonat digi dar de la anu ma mut la max , firma care deocamdata din punctu meu de vedere suna cel mai promitator fata de gunoiu de focus

P.S: Nu ma ocup cu vindutul de pachete romanesti si nici nu sunt angajat al vreunei firme din cele 3 mentionate mai sus este doar un punct de vedere obiectiv al unui om normal la cap (cred eu)

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@mihai

Bei kur electrocutat ... iarah te beshesti pe aici a fosaole de CPF-eu stricat ... ?

@cristi

Bah tatah ... la mine in ograda am numai scule clasa I ... SONY, INTEL, IBM, HEWLETT PACKARD, HUMAX, KAON ... Eu nu pot sa ma cobor la nivelul tau de sinistrat cu conserva lagata printr-un matz la un televizor cu lampi marca FLINSTONES ... Traim pe nivele diferite amice ... Ce sa-i faci? Asta-i viatza ...

ovex

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@Ovex am observat ca ai darul de a sti ce am eu acasa si ce nu , cum de altfel nu stiu cum se face da stii despre fiecare ce are si cu ce se ocupa ....

Raman la televizorul meu cu lampi eu si restu de oameni care nu vor sa arunce banii pe marea scula de dth denumita flocus care pute din toate punctele de vedere (mai putin receptorul da pe asta il iei cu 4 milioane din orice magazin nu trebe sa dai 12).
    Tu poti sa dai in continuare cati bani doresti , apropo vezi ca poate face focusu pachete de cate 3 canale fiecare o sa coste 20 de euro pachetu ca sa dai si mai multi bani sa traiesti la un nivel si mai superior fata de mine .

Am uitat sa mentionez la digi am dat 3 milioane cu receiveru inchiriat si abonament pe un an , asta e ma atras mai mult decat 12 ca nu-s inconstient !

Apropo sa stii ca ai fi un foarte bun agent comercial sunt convins ca ai daru de a prosti omu in fata fara probleme.....

... SONY, INTEL, IBM, HEWLETT PACKARD, HUMAX, KAON nu prea au de a face una cu alta , shi te intreb kaon-u asta nu ti se pare tot o troaca facuta pe un vapor ca si hyundaiu lu digi ? diferenta este doar de soft atata tot sunt convins ca patch se poate face si pentru hyundai ca si pentru orice alt receptor in rest ...... HEWLET PACKARD cacat calculatoru cu biosu pe hard e o troaca sa fim realisti numa un retardat ar mai continua sa fabrice asa ceva ....

Auzi da Macintosh na-i pe acasa nu de alta da se potriveste la stilu tau un calculator de 15 ori mai prost dar si de 15 ori mai scump numa ca e pentru oamenii astia cu un nivel de trai ridicat

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@cristi

Nu esti tu in masura sa evaluezi performantele marcilor amintite mai sus de mine. Acestea se vad din vanzari, targuri, expozitii, premii, acoperire, raspandire, etc.

Vreau sa lasam la o parte traba cu AGENTUL ... asta deoarece nu ma cunosti, nu sti cine sunt ... si lasa-i sa vorbeasca pe aia care stiu ce-mi poate si unde ma duce capul asta care-l port pe umeri.

Deocamdata daca vrei discutie, hai sa discutam din punctul de vedere al abonatului si nu al distribuitorului. Daca nu crezi o sa-mi public pe forum CONTRACTUL DE ABONAT incheiat la FOCUS pentru pachetul FULL.

1. FOCUS nu minte pe nimeni cu nimik. Mai mult, ii pune in garda pe potentialii abonati de pretul care va fi pentru pachetele sale. Deocamdata DIGI nu o anuntat ce majorari va face sau daca este cumva cooptat in afacere SOROS sau daca va sustine in continuare DTH-ul cu fonduri FARE sau alte fonduri de intrajutorare, deoarece la 9$ nu are cum sa-si plateasca toate drepturile de autor sa nu mai zic de profit. Deci, in consecinta, DIGI TV nu are inca definitivat statutul sau: DTH sau SOCIETATE CARITABILA.

2. FOCUS nu da tzepe, nu poate lua bani pe abonament de la abonat, atata timp cat nu are grila definitivata. Este un lucru normal si tine de bun simtz.

3. Cu ce esti tu mai ciumeg decat mine ca ai vazut inaintea mea pe un DTH, canalele HBO, CINEMAX si AXN? Intr-o buna zi le vom vedea amandoi, ca abonati la operatori diferiti. Important va fi, cine va intelege ceva din ce sa petrecut in actiunea respectivului film.

Si asa daca vrei putem tot vorbi ...

ovex

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Lasa... nu am nici un interes sa te mai contrazic cu ceva, apropo ai dreptate actiunea filmelor de pe hbo nu prea o inteleg dar ma incanta faptu ca scrie acolo in colt sus hbo in rest fiecare e liber sa isi aleaga operatoru dth pe care il vrea dupa cum il duce capu .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

@cristi

Vezi? De la anu o sa treci la MAX si nu o sa ne mai certam ... Totusi nu-i frumos sa-i dai cu shutu tocmai la ala care ti-o dat programe la tarif de austeritate ...

ovex

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@ovex
    1.Totul tine de abilitatea de a negocia contracte. Nici o societate privata nu e indeajuns de tampita sa vanda in pierdere. Probabil ca nu stii, dar RCS a tinut preturile la cablu in aceeasi marja timp de cativa ani. La fel si la internet, aici s-au ieftinit destul de mult. Deci nu stiu de unde ideea pe care tu si @onix incercati sa o implementati ca se maresc abonamentele.
    2.Poate stii tu ami multe.
    3.Ai dreptate.

Incercati sa ramaneti calmi cu totii ca puneeti mai mult suflet decat daca ar fi firmele voastre in joc. pe caldura asta puteti face atacuri la inima.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovex
    @mihai

Bei kur electrocutat ... iarah te beshesti pe aici a fosaole de CPF-eu stricat ... ?

@cristi

Bah tatah ... la mine in ograda am numai scule clasa I ... SONY, INTEL, IBM, HEWLETT PACKARD, HUMAX, KAON ... Eu nu pot sa ma cobor la nivelul tau de sinistrat cu conserva lagata printr-un matz la un televizor cu lampi marca FLINSTONES ... Traim pe nivele diferite amice ... Ce sa-i faci? Asta-i viatza ...

ovex
    Bei ovex,cur electrocutat sa-i spui lui mata si lu' tactu' ala betiv ca si tine.Esti in stare sa porti un dialog civilizat fa-o daca nu urcate pe casa si monteaza o antena,locul tau e la cheia franceza nu la tastatura instalator de doi bani.Daca vrei sa te jignesti cu mine da-i drumul.
    Rapunde la problemele care le-am abordat pe forum nu cu injuraturi fraiere.
    Focus = 2500 ABONATI
    Max TV = 1500 ABONATI
    Digi TV = 85.000 ABONATI
    Date oficiale la 1.08.2005

===================
    Digi TV = 140.000
    La 1.11.2006

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Radu
    potoliti-va,vi s-a urcat canicula la cap ?
    Intrerupem discutia pentru PUBLICITATE

PUBLICITATE, VA ROG...

http://www.satelit.tv/resources/vide...a_focussat.wmv

RO (BV), 2.2M (Ku&C), 1.2M (Ku, HH), 95'E - 45'V, Deviser S-30 Sat Meter, Amiko X-Finder DVB-S/S2 & T/T2, LG DVB-S/S2 4K,
    Onkyo T-4711, Technics G-70, Grundig Satellit 500, Tecsun PL-660, Sangean ATS 909X, FM Yagi 5 el., TV Yagi ATX & Angel.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ovex si Mihai
    Ori va opriti si discutati despre problemele pay-tv-ului autohton ori treceti in aceasta sectiune minunata :
    http://www.********.com/f2/viewforum.php?f=13

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

onyx poti sa zici altceva decat DTH minoritar? sau daca altii sunt platiti sa faca reclama la Digi, Max si Focus tu esti platit pentru propaganda nazista anti-maghiara? si desigur sa jignesti userii care vb. lb. maghiara (stiu ca ma vei jigni pt. ca sunt maghiar dupa acest post pentru ca asa esti tu: slab la cap, crescuti de niste politicieni idioti si TV care habar nu au de realitatea care inconjoara pe maghiar...)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)