Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 0 EUR (0%)
Donate to support this site...

Page 236 of 237 FirstFirst ... 136 186 226234235236237 LastLast
Results 3,526 to 3,540 of 3545

Thread: DigiTV Cablu

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    Mersi pentru reclama, sa stii ca mai postez si aici din cnd in cnd.

Am cont de ani buni pe RDI.
    Da, am observat, de mai mult de TREI ani:

Quote Originally Posted by catalinman View Post
    24th April 2014, 17:45: "Va dati seama ca o sa fie si Digi 24 HD, Digi Film HD, Digi Life HD si Digi Animal World HD. "
    Inca asteptam introducerea posturilor promise (era vorba acolo despre Digi Satelit DTH).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Supararea ta nu-si are rostul. Au declarat ca nu mai vor sa dezvolte serviciul de DTH, pentru ca au pus fibra si toti care erau pe DTH acum au cablu. Totusi daca nu a ajuns fibra acolo si te-ai interesat si inca nu vor sa iti bage, aboneaza-te la Orange DTH si ai 50 de HD-uri.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Totusi, ma surpinde cum un meg-operator european, nu are in grila Euronews.., cred ca e liber la retransmisie..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dar despre Magic, Rock, Fashion HD si care mai erau ce se aude? Nu ca m-ar interesa prea tare, dar asta a fost zvonul, si cand colo, au aparut alte canale. Si din ce a spus un user pe un alt forum, cam asta a fost "sedinta" de canale.

Personal, consider ca e timpul sa se treaca la next-level, un pachet extra cu alte canale. Raportul actual grila/pret e unul foarte ok, si nu cred ca mai au ce sa bage in aceeasi bani, in afara de umpluturi.

Redmi Note 3 via Tapatalk
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cred ca au picat negocierile cu Magic si Rock. Nu au pic de reclama, iar la UPC sunt in Familia si sunt criptate, deci cred ca costa.

Pachetul extra poate sa fie facut o data ce au intrat Discovery-urile care au reclama in baza, asta era si principala cerinta pe care au indeplinit-o.

Trebuie sa faca ceva de 20 lei sa contina urmatoarele posturi:
    1. Discovery Showcase HD
    2. BBC Earth HD
    3. Nat Geo People HD
    4. AP HD
    5. Science SD/HD
    6. DTX SD/HD
    7. ID Xtra SD/HD
    8. Fashion HD
    9. Rock SD/HD
    10. Magic SD/HD
    11. Food Network SD/HD
    12. Fine Living SD/HD
    13. TNT 24 SD/HD
    14. AMC SD/HD
    15. MTV Live HD
    16. MTV Rocks
    17. MTV Dance
    18. MTV Hits
    19. VH1 Classic
    20. Arte SD/HD
    21. Bloomberg
    22. TVE Internacional
    23. Filmbox
    24. Filmbox HD Extra
    25. Filmbox Premium
    26. Filmbox Family
    27. Filmbox Plus
    28. BO HD/BO TV Film/BO Classic/BO TV
    29. Sundance SD/HD
    30. Shorts HD
    31. Auto Motor Sport HD
    32. Mooz Dance HD
    33. Crime&Investigation (neaparat trebuie sa intre postu asta undeva, lipsa mare pe nisa asta)

Dupa ce am facut lipsa asta am realizat ce lipsuri mari are RCS....

Baza ar trebui sa aiba o crestere de pret ca sa ajunga la 25 lei analog si 30 digital si sa intre DoQ, Kiss TV HD, Happy HD, ZU HD, Taraf HD, Etno HD, Fishing&Hunting HD, CBS Reality, DW, Euronews, Animal Planet SD, Nick HD, France 24.

Euronews a fost inlocuit de TVR News de mult, iar dupa ce s-a desfiintat TVR News nu au reintrodus Euronews. Intradevar, postul ar trebui retransmis, impreuna cu France 24 care e pe Digi Online, Rai News 24, Al Jazeera English.
    Last edited by querot; 11th January 2017 at 20:51.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

N-am nimic cu Al Jazeera English, dar mai bine ar băga la loc DW și Bloomberg.

Rock TV pare OK ca playlist, dar nu are emisiuni tematice (gen ore cu Rock din '80 sau Focus: Dire Straits (un exemplu aleatoriu de artist sau trupă) ori și cu alte genuri de rock). E un tonomat. Magic TV nsă are un playlist varză, ca și radioul cu același nume.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da, e un tonomat Rock TV, desi pe EPG ar fi trebuit sa aibe emisiuni tematice, totusi muzica e extrem de buna si veche in majoritatea timpului.

Cu Magic TV treaba e alta, playlistul e foarte amestecat, acum poate sa fie A-ha - Take on me, imediat dupa Carla's Dreams- Eroina..... multa muzica extrem de buna, dar si multa muzica contemporana.

Combinatia Magic TV + VH1 Classic e foarte buna, cand prinzi Carla's Dreams/Holograf/Andra pe Magic TV, comuti pe Vh1 Classic sau H!T.

Sper sa nu intre Rock TV si Magic TV in baza la RCS, pentru ca automat o sa apara reclamele si e pacat de posturile astea.

Al Jazeera English fata de DW si Bloomberg e altceva, DW e nemtesc si mai da si documentare si reportaje, Bloomberg e de economie.. n-au treaba unu cu altu.

Da, mai bine baga in loc de AJ English, Euronews de exemplu, asa da.

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Deci personal, nu cred ca mai e nevoie de nici un program in grila RCS, cel putin eu unul ma uit la maxim 10 canale din toata grila cu pricina.
    ProTV, Digi24, Digifilm + Maxpack, BBC Earth, DigiWorld, Mezzo..si cam atat. in rest ma hazardez sa zic ca simt lipsa la un Discovery Science, dar cam atat.
    yada yada

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asa spui tu, dar sunt ceva nise neacoperite, Science (nisa de tehnologie, stiinta), Crime&Investigation lipseste (nisa de investigatii), Fine Living (un post pentru amenajarea caselor), Vh1 Classic pentru muzica veche, TNT/AMC pentru filme vechi, TVE pentru spanioli, Bollywood TV pentru filme indiene...

Sper ca ai inteles ce vreau sa spun, daca vrei sa te uiti la un post cu o anumita nisa, lipseste.

Uite, cand la UPC a bagat Rock TV mi-a placut foarte mult pentru ca nu am avut vreun post care sa dea numai rock, cand am chef de rock dau pe el, inainte nu aveam pe ce sa dau.

Fiind pasionat de jocuri video, imi lipseste mult de tot Ginx eSports.... iar post care sa il inlocuiasca nu exista, doar niste emisiuni pe Digi 24 (2.0) si pe TVR HD (Zon@ IT)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu unul de pildă nu am ce să fac cu Pro TV... Aș da acest program pentru TNT și VH 1 Classic.

Ct despre muzică rock la TV, MTV Rocks dă muzică rock și el.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da, am prins si Metallica, dar nu asa des, iar rock-ul e contemporan, rock vechi si de nota 10 vezi pe Rock TV.

Bine zis alfa_alfa ). Degeaba ai 150 de posturi, daca tu esti pasionat de filme indiene, si nu ai niciunul cu filme indiene, doar National TV 4:3.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Chiar nou-nouț nu e, e mai mult rock alternativ din '90 ncoace, rareori mai este și ceva clasic. Depinde de cum e făcut playlist-ul...

VH 1 Classic are The Rock Show de la miezul nopții cu rock clasic adevărat.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vise taica si iar vise , se pare ca nu intelegeti dictonul actual - Firma noastra , stapana noastra - asta din vechiul dicton - Clientul nostru , stapanul nostru
    Credeti ca rcs-ul va "asculta" de preferintele propiilor ab , va inselati amarnic
    Se prefera prg multe si slabe/de umplutura , mai ales daca sunt gratuite
    Multe "dubluri" ca da bine la "numarul de canale" , "regionale" pe post de nationale si maxim 25% din gila totala ceva "calitativ" ( ma refer la prg calitative atat ca rezolutie/hd , cat si ca si continut )
    Sa fie cat mai multi ab ca numar si nu interesati de prg calitative , ci de prg gen "spalatul rufelor in public"
    Eu as fi curios cati dintre "milioanele" de ab a rcs-ului urmaresc prg Discovery si cati prg gen antenele si altele cu spalatul rufelor....
    Tare tind sa cre ca numarul cel mai mare de ab sunt cei din categoria cu spalatul rufelor..... si voi vreti prg cu continut calitativ
    Bine ca nu sunteti singuri care vreti astfel de prg , insa si la celelalte dth situatia este cam la fel
    Foarte foarte foarte putine doleante/rugaminti venite din partea propiilor ab sunt puse in practica
    Hai sa fim REALISTI , fiindca teoria intotdeauna este frumoasa , practica insa....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

lupule lasa vrajeala, daca iti ziceam eu acum 3-4 luni ca o sa intre Discovery, TLC si Antenele in HD ma injurai si mai imi dadeai si o flegma )

Astia sunt imprevizibili si oricand pot introduce orice.

RCS-ul are de castigat enorm daca face un pachet extra, inafara de banii pe care si ia in plus, multi s-ar muta la ei, printre care as fi si eu.

Nu imi pasa cati se uita la Discovery, imi pasa sa existe dreptul de a alege

Foarte multi superficiali pe aici si nu numai.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Querot , unii vin la rcs , alti pleaca din varii motive
    Rcs-ul are ca punct forte "deocamdata" preturile mici ale ab , insa niniodata PRETUL MIC = CALITATE
    Cat despre "noile" prg tv introduse era si cazul sa o faca si ei , fiindca concurenta nu a "stat cu mainile in san"
    Alte prg tv noi poate peste vreo 2/3 ani , pana atunci.....
    Din pacate asa cum am scris si anterior asta este "politica" dth-urilor autohtone
    Ab propii au doleante/cereri diverse , dth-ul daca le "indeplineste 1% dintre ele"

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)