Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce se va intampla cu GSP-urile pt cei care nu au RDS?

E mare scandal in Romania cu meciurile din DIVIZA A. Am urmarit in seara asta o emisiune pe Telesport si se spune ca 70% din tara asta nu poate viziona vreun meci fiindca nu exista firme de RDS. Si mai nou cica RDS a scos afara TELESPORT si SPORT 1 RO pt GSP-uri. Eu totusi nu-mi fac probleme fiindac am DIGI TV si am si TELESPORT si SPORT 1 si GSP-urile dar sunt zic eu destui oameni care nu pot viziona vreun meci. V-i se pare ceva normal ?
    Last edited by maximov; 6th August 2008 at 00:47.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Da este absolut ceva firesc. Cine vrea divizia A+ nu are decit sa renunte la vechiul operator de cabluri si sa se aboneze la DIGITV

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parca si in spania era scandal cand transmitea un DTH, dar acum s-au unit in Digital+.

Ar fi bine si aici ca Digi sa cumpere toti abonatii Focuspocus si Bum si astfel toata lumea ar avea GSP.

Cei care au cablu si vor meciurile Liga1 sa se aboneze la Digi.
    DIGIBOX HUMAX-I; AzBOX HD; 1.8m parab.;18Strong; Motech, SS2

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximov View Post
    ...Am urmarit in seara asta o emisiune pe Telesport ......
    A telefonat ( pe neanuntatelea ) un fan al emisiunii lu' Ivanovici care a explicat ce si cum ( Robert )

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ronniee View Post
    Ar fi bine si aici ca Digi sa cumpere toti abonatii Focuspocus si Bum si astfel toata lumea ar avea GSP.
    De ce sa-i cumpere ? vin singuri la Digi TV.
    Lumea dezinformata , nu-i blamez pentru asta , bate campii pe situri , la televiziunile concurente unde isi mai pot exprima parerile dar adevarul e unul singur : Digi Tv si RCS vor face cel putin un milion de abonati noi in urmatorii trei ani , abonati ce vor veni marea majoritate de la UPC/Astral si Dolce.
    Toata lumea sa spuna saru'mana ca Digi Tv si RCS ofera gratis toate aceste meciuri din Liga1 la TV.Daca castiga DTH-ul lui Vantu sa vedeti cum plateati 10 RON/luna pentru primele 3 optiuni , inca 5 RON pentru optiunile 4-6 iar ultimile trei meciuri reveneau Telesportului.
    Abonati-va la RCS sau daca nu aveti posibilitatea retineti ca Digi TV va ofera pentru 20 RON va ofera cele trei canale TV plus inca alte 60 de posturi.

Credeti ca solutia o reprezinta vizionarea meciurilor pe net ? Sa va spun ceea ce nu trebuia sa fac public.RCS va face sesizari penale impotriva celor ce au astfel de situri , un screen capture simplu facut de un organ de cercetare penala inseamna direct puscarie pentru cei ce in goana de trafic si de un cent in plus din publicitate sunt inconstienti si permit vizionarea live pe net a celor trei gsptv-uri.

Voi nu realizati ca un trust care plateste 102.000.000 (una suna doua milioane euro) nu-si permite sa-si vada periclitata strategia de promovare a celor trei canale datorita unor teribilisti ce ofera meciuri pe net.

Primul caz .... cooltv.net e inchis de azi , nu stiu daca la mijloc e actiunea kui Digi TV (ar fi rezultatul prea rapid) dar va garantez eu ca odata dat exemplu unui webmaster arestat pentru piraterie ceilalti vor inchide instantaneu siturile cu content similar.

Anumite persoane se vaita ca trebuie sa plateasca 20 RON pe luna la Digi TV .Oare vedea cineva gratis pana acum Kanal D , National si Telesport ?

Nu vad pe nimeni revoltat ca motorina de 4/8 Ron/litru , dar toti vreti meciurile din liga 1 moka.Fiecare era are sfarsitul ei , era "fotbal romanesc moka" e si va fi pe veci istorie.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by smv167 View Post
    A telefonat ( pe neanuntatelea ) un fan al emisiunii lu' Ivanovici care a explicat ce si cum ( Robert )
    Cred ca era obosit varza pentru ca tocmai venise de la tenis unde jucase un meci epuizant de o ora.
    "neanuntatelea" ce-i aia ? N-ai vazut ca toti erau pro Ivanovici , cum a sunat "tenismenul" cum moderatorul a spus ca are rezerve priviind cele spuse de amaratul de la celalalt capat al telefonului.

Game ...set ...meci !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maximov View Post
    E mare scandal in Romania cu meciurile din DIVIZA A. Am urmarit in seara asta o emisiune pe Telesport si se spune ca 70% din tara asta nu poate viziona vreun meci fiindca nu exista firme de RDS. Si mai nou cica RDS a scos afara TELESPORT si SPORT 1 RO pt GSP-uri. Eu totusi nu-mi fac probleme fiindac am DIGI TV si am si TELESPORT si SPORT 1 si GSP-urile dar sunt zic eu destui oameni care nu pot viziona vreun meci. V-i se pare ceva normal ?
    supertare strategie!
    cea mai buna afacere ,si politica de marketing - De ce sa nu fie ei deasupra ca intotdeauna !
    ce au pierdut cindva cu vestita caravana acum va recupera
    Chestia asta cu licitatia a fost super tare ,oricum ar fi putut orcine sa cistige !
    asta e norocul ,dupa atitea pierderi mai vine si cistig
    De ce sa dea in custodie atita timp cit pe romin il va arde buza de fotbal!
    \ desii iam injurat cindva acum apreciez politica lor

soy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ronniee View Post
    Parca si in spania era scandal cand transmitea un DTH, dar acum s-au unit in Digital+.

Cei care au cablu si vor meciurile Liga1 sa se aboneze la Digi.
    sogecable care detine digital+ are si audiovisual care vinde in sistem ppv meciurile din primera division tuturor operatorilo care le doresc. liga 1 spania se vede si la altii in ppv nu numai la d+.

scuzati de off topic.

rcs doreste sa "vanda" gsp-urile si celorlalti operatori. acum de ei depinde ce vor face, daca vor accepta pretul cerut.
    ma distreaza cna care doreste sa intervina intr-o chestie in care cred ca i se depasesc atributiile.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    De ce sa-i cumpere ? vin singuri la Digi TV.
    Lumea dezinformata , nu-i blamez pentru asta , bate campii pe situri , la televiziunile concurente unde isi mai pot exprima parerile dar adevarul e unul singur : Digi Tv si RCS vor face cel putin un milion de abonati noi in urmatorii trei ani , abonati ce vor veni marea majoritate de la UPC/Astral si Dolce.
    Toata lumea sa spuna saru'mana ca Digi Tv si RCS ofera gratis toate aceste meciuri din Liga1 la TV.Daca castiga DTH-ul lui Vantu sa vedeti cum plateati 10 RON/luna pentru primele 3 optiuni , inca 5 RON pentru optiunile 4-6 iar ultimile trei meciuri reveneau Telesportului.
    Abonati-va la RCS sau daca nu aveti posibilitatea retineti ca Digi TV va ofera pentru 20 RON va ofera cele trei canale TV plus inca alte 60 de posturi.

Fanta
    De acord cu cele afirmate, dar ce fac cei care bat la usile RDI-ului si primesc clasicul raspuns: " nu avem echipamente, asteptam sa primim ". Da, viata este dura, economia de piata la fel, insa monopolul niciodata nu a adus ceva bun pentru consumatori.
    a fost odata ca niciodata.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lepetir View Post
    De acord cu cele afirmate, dar ce fac cei care bat la usile RDI-ului si primesc clasicul raspuns: " nu avem echipamente, asteptam sa primim ". Da, viata este dura, economia de piata la fel, insa monopolul niciodata nu a adus ceva bun pentru consumatori.

Iti spune eu: ori astepti si nu mai vine ori incearca sa uit ca exista fotbal fiindca asta e situatia.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lepetir View Post
    Uite ca sunt echipamente, bineanteles nu in custodie ci contra cost... asteptam si noua oferta comerciala si vedem ce si cum o sa fie...
    PS.: odata si odata trebuia sa se termine ci cu mocangeala la DigiTV, a fost frumos, a durat 2 ani, dar uite a trecut. Cine ii retine pe oameni sa-si cumpere un echipament in rate? Sunt 3 tipuri de vanzare si in momentul actual: HSS-7160 NA, HSS-5160 NA si Humax Digi+III. La alegere...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Mocangeala sau nu, cred ca este cea mai proasta inspiratie sa cumperi echipamente. Eu am cumparat doua ,un HSS1160 si HUMAX II. Si ce-am rezolvat?
    HSS1160 l-am cumparat in 2005 cu kit antena cam 3,7milioane si a functionat 1an si 3 luni. Reparatie? Cucu. La service mi-au reziliat contractul pentru receptorul cumparat si mi-au dat altul in custodie. Si s-au dus pe carici o gramada bani la vremea respectiva.
    Humaxul inca merge bine. Daca se strica si asta ce fac? Cumpar altul?
    Fac stiva de receptoare dedicate? Nu cred ca merita.
    Mai bine-mi pun antena terestra.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post
    Mocangeala sau nu, cred ca este cea mai proasta inspiratie sa cumperi echipamente. Eu am cumparat doua ,un HSS1160 si HUMAX II. Si ce-am rezolvat?
    HSS1160 l-am cumparat in 2005 cu kit antena cam 3,7milioane si a functionat 1an si 3 luni. Reparatie? Cucu. La service mi-au reziliat contractul pentru receptorul cumparat si mi-au dat altul in custodie. Si s-au dus pe carici o gramada bani la vremea respectiva.
    Humaxul inca merge bine. Daca se strica si asta ce fac? Cumpar altul?
    Fac stiva de receptoare dedicate?
    Acum se inlocuiesc receptoarele defecte, indiferent de tip sau vechime... numai sa nu fie facute praf... lovire, etc.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Acum se inlocuiesc receptoarele defecte, indiferent de tip sau vechime... numai sa nu fie facute praf... lovire, etc.
    Confirm. Am avut si eu receptorul defect si dupa 2 zile au venit si mi l-au inlocuit fara probleme.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Din ce vad pe digitv.ro Humax-ul nu mai este prins in programul de rate.
    [email protected] asa este si la voi?
    Cred ca fac un drum pana la tine.

P.S. Nici pana acum nu a sunat nimeni sa intrebe ceva, am cerere din 14 iulie si reveniri aproape zilnice dupa expirarea celor 15 zile

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)