Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default panasonic sau benq:)

Recent am primit cadou un benq E 1000 ...mai am un panasonic fx 12....nu prea am ce face cu doua aparate si vreau sa vand unul dintre ele ....dar nu stiu la care sa renunt,ce sfat imi dati? mersi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

eu am un panasonic DMC-FZ8, super incantat de el, ca de altfel, de marca panasonic. am avut o experianta negativa cu un cd-rom benq, si nici nu vreau sa mai aud de noname-ul asta.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Poi vezi si tu care face poze mai bune, care face mai repede poza, care-ti place mai mult
    ...dar eu m-as mira sincer sa renunti la panasonic in favoarea benq (aka quisda )
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Benq are un excelent servici dupa vinzare vine shi itzi aduce acasa noul aparat in caz de defectztiune,cit despre Panasonic e clar ca au reputatzie buna,dar problemma e ca este vorba despre aparate photo shi ma indoiesc ca cele doua marci citate mai sus sint expertzi in acest domeniu eu ashi tinde spre ex: Cannon,Nikon,etc!

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Panasonic 100% . Am Benq P 500, s-a defectat si intradevar au ridicat repede aparatul, l-au reparat in 5 zile si l-au trimis prin Ro-curier. A ajuns in 6 ( sase) zile, cel mai slab serviciu de curierat Defectiunea era la blitz. Au reparat blitzul dar acum partea mecanica suna precum scartaitul unei roabe neunse. Halal sercice in garantie. Cum o fi dupa garantie?
    Clar nu mai vreau niciodata Benq, m-am intarcat, calitate dupa pret
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Benq e o firma buna mai ales in afisajele LCD.Service-ul? 2 ani am cautat un acumulator de telefon si pauza, nici macar in Austria unde au birou n-am gasit.
    Panasonicul e o firma mult mai renumita, dar daca produsul nu e facut in Japonia lasa de gandit.

Saptamana trecuta am luat si eu un aparat foto avand de ales intre Canon, Panasonic, Benq si Kodak. Am luat FujiFilm de 9Mp.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

baieti va multumesc de informatii.......panasonicul l-am luat din state si e facut in japonia(la poze nu sunt foarte incantat de el dar e ok)....benq-ul e facut in china primit cadou de la servici (imi place displayul mare la el si face poze destul de clare) asa ca m-am hotarat ...le dau pe amandoua

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)