Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Felicitari RCS-RDS

Vreau sa felicit pe aceasta cale firma RCS-RDS pentru succesul pe care l-au obtinut in mediatizarea noului post tv GSPTV.

Cati dintre voi nu au vazut cel putin un articol despre televizarea meciurilor, despre drepturile de transmisie, despre piratarea pe internet, sau pur si simplu despre "furia" clientilor UPC care nu pot vedea meciurile.

Daca cineva mai crede ca investitia nu s-a meritat, ganditi-va doar cat ar fi costat reclama in toate ziarele si pe toate televiziunile pe care s-a discutat problema transmisilor.

Valoarea postului GSPTV nu este data de continutul programului, ci de cati clienti sunt dispusi sa isi sune operatorul de cablu/dth si sa ceara introducerea postului. Si cred ca aici nu neaga nimeni ca sunt cereri.

Asteptati-va la stiri de genul.... GSP someaza situl x sa scoata streamul, alta stire... situl x refuza sau situl y se conformeaza... primul acord de retransmisie... abonatii de cablu de la firma x pot vedea in sfarsit GSP tv si asa mai departe. Din aceasta situatie nu are cum sa nu capete notorietate GSPTV.

Desi nu pot comenta despre calitatea produsului, pot spune ca ambalajul e bine facut si in sfarsit se poate vedea o campanie de promovare inteligenta, cu un public tinta bine definit si cu sanse reale de succes pe o piata care altfel parea suprasaturata de posturi tv de sport.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Notorietate are GSPTV..Pacat ca nu are si telespectatori...Sa speram ca problema cu preluarea postului de catre alte retele se va rezolva.In situatia de fata toata lumea are de pierdut..

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mai putin abonatii Digi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Red face gsptv

Dupa parerea mea, cele 2 meciuri pe etapa ce nu le trasmite gsptv ar trebui vindute altor televiziuni, chiar la un pret mai mic. Si tot ar cistiga ceva. Asa nu primesc nimic pe ele si nici ei nu trasmit cele 2 meciuri.

The One Teacher
    Posts Thanks / Likes

Absolut corect. Am ajuns sa ascult meciul Dinamo - Gaz Metan la radio ca pe vremea lui Ceausescu... si m-am abonat la Digi special ca sa vad meciurile echipei favorite in conditii de calitate optima... dar asta e am luat teapa, in aprilie 2009 cand implinesc anul de contract le spun adio... nu merita DigiTV banii mei...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu de ce va plangeti, fotbal se poate vedea si pe alte canale, fta chiar. De exemplu, ieri dimineata am dat peste TV Neptun, se transmitea FC Navodari – Sageata Stejaru. (traiane, erai pe acolo sa-ti sustii echipa ?). Aaaa..., nu e liga 1! Mare pacat dom-le, tot niste impiedicati erau.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by psich0 View Post
    Vreau sa felicit pe aceasta cale firma RCS-RDS pentru succesul pe care l-au obtinut in mediatizarea noului post tv GSPTV.
    opriti, va rog, delirul! cum poti numi succes (de orice fel ar fi el) faptul ca, in momentul de fata, majoritatea telespectatorilor din Romania nu pot vedea majoritatea meciurilor din campionat? nu cred ca am citit tampenie mai mare in ultima vreme...

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Cati dintre voi nu au vazut cel putin un articol despre televizarea meciurilor, despre drepturile de transmisie, despre piratarea pe internet, sau pur si simplu despre "furia" clientilor UPC care nu pot vedea meciurile.

Daca cineva mai crede ca investitia nu s-a meritat, ganditi-va doar cat ar fi costat reclama in toate ziarele si pe toate televiziunile pe care s-a discutat problema transmisilor.

Valoarea postului GSPTV nu este data de continutul programului, ci de cati clienti sunt dispusi sa isi sune operatorul de cablu/dth si sa ceara introducerea postului. Si cred ca aici nu neaga nimeni ca sunt cereri.

Asteptati-va la stiri de genul.... GSP someaza situl x sa scoata streamul, alta stire... situl x refuza sau situl y se conformeaza... primul acord de retransmisie... abonatii de cablu de la firma x pot vedea in sfarsit GSP tv si asa mai departe. Din aceasta situatie nu are cum sa nu capete notorietate GSPTV.

Desi nu pot comenta despre calitatea produsului, pot spune ca ambalajul e bine facut si in sfarsit se poate vedea o campanie de promovare inteligenta, cu un public tinta bine definit si cu sanse reale de succes pe o piata care altfel parea suprasaturata de posturi tv de sport.

Vreau sa felicit pe aceasta cale Partidul si pe Conducatorul lui iubit...........popor de pupincuristi Ne mai miram de ce suntem unde suntem ! Asta e.....
    FOCUSSAT,DIGI.....si multe altele

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Fierbe Nvidia în voi că nu vedeţi Liga1, ai?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mede View Post
    Vreau sa felicit pe aceasta cale Partidul si pe Conducatorul lui iubit...........popor de pupincuristi Ne mai miram de ce suntem unde suntem ! Asta e.....
    Daca te referi la ce face RCS, asa se face in Europa. Trebe sa platesti sa vezi.
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bmihai500 View Post
    Daca te referi la ce face RCS, asa se face in Europa. Trebe sa platesti sa vezi.
    Daca tu ai priceput ca m-am referit la RCS e clar.....ai pierdut cateva minute pretioase din viata ta de pomana! Cat priveste Europa sunt de acord ca in ziua de azi platesti ai!
    FOCUSSAT,DIGI.....si multe altele

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bmihai500 View Post
    Domnule nu se trage nimeni pe fese ca nu ar plati sa vada Liga 1 care e asa cum e vai de capul ei...Problema este in cu totul in alta parte.De ce sa plateasca nana Leana care se uita la telenovele sau nenea Gheorghe care se uita pe Etno,Liga 1?Daca RCS ar fi un templu de corectitudine nu ar pune conditia celorlalti operatori in ce pachet sa puna GSP-ul.Asta ar insemna cu adevarat cine vede liga platesteCeilalti operatori ar cumpara in secunda 2 difuzarea Gsp-ului in pachet extra si ar da si 2 euro/abonat celor de la RCS.

Digitally Remastered Expert
    Posts Thanks / Likes

GPS stiu ce e ca am si io, da' ce e Liga 1?
    [LEFT]Signature not found... Try again!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Vreau sa felicit pe aceasta ................

Alo ! Taticu' ...... Da' cine esti bre matale de ai onoarea sa feliciti public Erce'esu end Erde'esu ?
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default bravos...

Quote Originally Posted by chooleen View Post
    GPS stiu ce e ca am si io, da' ce e Liga 1?
    linga 1

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)