Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: HDTV la BOOM

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking HDTV la BOOM

Iata a aparut si prima confirmare oficiala despre lansarea HDTV la Boom... acum, s-a confirmat ceea ce v-am spus de mai bine de o luna

Citez de pe site-ul oficial :

''Se poate receptiona HDTV, pentru posturile care emit HDTV?
    Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special.''

http://www.boomextra.ro/Intrebari-frecvente_221_ro.html

P.S. Inca nimic despre tp-ul ce urmeaza a fi activat... si nici despre alte canale in grila
    Urmeaza lansarea aplicatiei iTV Interactive Games si apoi PVR/receptorul cu HDD... pana la sfarsitul anului foarte posibil HDTV
    Cam acestea sunt prioritatile acum...

era de mult in faq...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

va pandeste falimentul si voi lansati hdtv ,in fine ma bucur pentru
    initiativa ce ar fi mai indicat, pentru boom tv este o schimbare de satelit
    care sa aiba acoperire in spania , portugal , uk ,irlanda etc
    asa ar castiga foarte multi clienti care vor calitate .
    Fiti Aliati
    Dreambox

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boom'n share View Post
    Iata a aparut si prima confirmare oficiala despre lansarea HDTV la Boom... acum, s-a confirmat ceea ce v-am spus de mai bine de o luna

Citez de pe site-ul oficial :

''Se poate receptiona HDTV, pentru posturile care emit HDTV?
    Pentru acest gen de canale va fi disponibil, in curand, un receptor special.''

http://www.boomextra.ro/Intrebari-frecvente_221_ro.html

P.S. Inca nimic despre tp-ul ce urmeaza a fi activat... si nici despre alte canale in grila
    Urmeaza lansarea aplicatiei iTV Interactive Games si apoi PVR/receptorul cu HDD... pana la sfarsitul anului foarte posibil HDTV
    Cam acestea sunt prioritatile acum...

era de mult in faq...

O noua clona marca .... rz ....
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Bai iar aberati despre visele saracilor de la Boom ? Voi chiar sunteti intregi la cap cu asemenea vrajeli si aberatii ? Canale deloc, bani multi, vrajeala multa, reclama falsa multa... Mai da-i dracu de saraci pe aia de la Boom, niste imputiti...

Daca aveau 3-4 canale de sport proprii care sa dea o gramada de evenimente live, vreo 3-4 canale de filme mai bune ca HBO, atunci stateam de vorba despre ei, dar cand ei sunt niste saraci care traiesc din vise si aberatii...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking boom

de ce nu mai merge boom in sharing ? sint ceva sperante sa se gaseasca o modalitate sa mearga pe viitor ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Facem un pariu ? Daca Boom o sa aiba canale in HD o sa coste cu 300% mai mult decat la Digi ?

Nu vreau sa-mi inchipui ce spamat era acest board de taranii/padurari daca Boom ar fi avut meciurile pentru Liga 1

Fanta
    Pay TV Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Nu vreau sa-mi inchipui ce spamat era acest board de taranii/padurari daca Boom ar fi avut meciurile pentru Liga 1

Fanta
    Pay TV Team
    Cat au ei in procente daca la DIGI se plang ca e numai 35%?
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Voi chiar credeti in povestiSa fim seriosi , va luati mereu de Fanta ca scrie ce scrie , dar desi si mie nu-mi place cit slaveste maretul DIGI cam are dreptate.La DIGI sau introdus canale noi + GSP-urile si abonamentul a ramas la fel ( ba inca iti ofera si posibilitatea la al 2 receptor).Cei de la BOOM au scos canale si au marit abonamentul...........mai putem spune ceva?Eu unul mai am un an si gata .M-am abonat la BOOM pt. BOOM CLASIC si pt. zvonurile cu LIGA 1.Nu vad ce vedeti la BOOM , programe proprii cu filme vazute de 10 ori pe alte programe ( HBO.TVR 1,Antena1)si sa recunosc o mimagine mai clara pe Pro tv si Antena1 + un sistem de plata mai bun ca DIGI( si aici ma refer ca poti sa platesti o suma de bani din care ei isi iau ce ai de platit,la DIGI am incercat sa fac asta la DIGIFILM dar nu s-a putut, au zis ca trebuie sa platesti in fiecare luna ce vezi iar eu cum stau departe nu pot sa trimit pe nimeni sa plateasca in fiecare luna), atit oamenii buni.HD la BOOM poate in 2020 daca mai rezista pina atunci, iar la DIGI nu inteleg politica de HD.Parerea mea ca acelea nu sint canale de un DTH HD.AAAAAAAAA si problema cu semnalul ,nu va suparati dar nu comparati o antena de 90 cu una de 60-70.Cam atit despre BOOM si viitorul compus numai din zvonuri.Si inca ceva ,nu am nici un inetres sa pup pe cineva in fund pe aici.Eu unul asteptat sa vedem cu ce vine Realitatea DTH.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Si inca ceva , la ce va foloseste sunetul 5.1 la HBO ( la BOOM ) daca sunetul este decalat fata de imagine , ca si la TCM . Imi pare rau dar sunt de .........................Cam atit despre BOOM si viitorul lui.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SVision View Post
    O noua clona marca .... rz ....
    e ala care spunea ca are nu stiu ce program capabil sa mearga boom in share

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Foarte ciudata aceasta stire,cei de la boom nu sant instare sa administreze o baza de date dar sa mai si transmita HD ?
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Foarte ciudata aceasta stire,cei de la boom nu sant instare sa administreze o baza de date dar sa mai si transmita HD ?
    Adevarat graiesti frate

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)