Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile h-h :strong 6355

salut,
    am reglat h-h pe astra 3,10 sateliti scanati fta.
    ~strongul pe lnb UNI1,la setare lnb la toti satelitii m-am dus cu lnb1.
    dupa terminarea scanarilor,cand sa vad ce lucrai,bagai seama ca am lucrat la ,,munca degeaba''.dau comanda la un satelit,h-h se duce fie pe alt satelit,fie se duce anapoda fara imagine.

~eu am mai lucrat cu receptorul asta cu cativa ani in urma,probabil ceva am fi uitat.resetare la h-h am facut,tot degeaba.am schimbat si lnb,putin probabil sa fi fost de la el,am vrut sa fiu multumit ca am facut si pe asta.

multumesc celor ce stiu si vreau sa-si spuna parerea.

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In functie de locatia in care va aflati fixati antena cu montura pe 0. Verificati ca montura,antena si lnb sa fie pe aceeasi linie. Resetati montura h-h prin apasarea pe butonul reset contnuu cel putin 3 secunde.Resetati receptorul ( revenire la setarile fabricantului ,factory reset) . Setati receptorul la lnb: lnb universal, lnb1 pentru toti satelitii si tipul se antena mobila. Daca ati fixat antena pe punctul 0 si ati obtinut semnal maxim , mergeti spre est si cautati nivelul semnalului de pe un satelit mai estic, de ex turksat, fara a memora pozitia, apoi reveniti la punctul 0 si cautati un satelit de la vest, de exemplu amos sau unul mai vestic dar nu memorati pozitia. Daca semnalul este bun si aici incepeti memorarea satelitilor. Este indicat sa incepeti de la est la vest sau invers. De ex.: Hispasat,Telstar,Amos,Thor,Sirius,Hotbird,Eutelsat w2,Astra,Astra28,Turcsat,Intel 902. Depinde de softul care este pe receptor daca tine minte pozitiile satelitilor sau nu. Sunt patchuri care nu se descurca cu mai mult de 5-8 pozitii, aceeasta depinzand si de numarul de programe memorate. Este indicat ca dupa memorarea fiecarui satelit sa faceti proba sa vedeti daca mai tine minte setarile de la ceilalti sateliti. Incercati sa puneti patch versiunea 1 (daca ai versiunea 2) eu am avut versiunea 2 si am avut probleme serioase cu montura h-h, incurca eutelsat w2 cu thor,amos cu hotbird,etc. Si nu memora numai 8 pozitii.
    Mai multe gasesti si aici:http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=39140.
    Sa ne spuneti ce ati rezolvat.
    Sper sa va descurcati! Succes
    Bos-biciu ( Ant.1,5 al, H-H strong 2100,skystar2 ,Echocmart 791, , Echostar 770, Ant.0.9 Digi,Hyunday 1160, Amoko Alien.)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Smile Re:h-h;strong 6355

salut,
    cred ca strongul ii cu probleme.i-am facut si restartare,nimic deosebit.
    ~am pus un receptor VANTAGE X211 SI CI.am pierdut aproape o ora sa-i invat comenzile.acum functioneaza f.bine.daca am un transponder pe satelit, ceilalti ii gaseste si scaneaza el.

multumesc pt.indrumari.cu bine.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Vezi ca pentru srt6355 exista un soft din 2006 cu suport H-H da tip gotoX ! care merge struna !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)