Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Mans am dat-o-n bara

Mo pus draq si am mai luat un receiver de la Gigi. Al treilea bre si cel mai complex. Nu mai vede absolut nimic. Scanez gaseste ceva canale de pe 12.723 si cand dau sa deschid zice ca nu am semnal. Buuun! dau facccctoryy reset caut din nou semnal nimic. Dau scanare din nou semnal din nou doar pe Tp de mai sus. Gaseste iar aceleasi canale, si istoria se repeta. Imi vine sa ma arunc in mare cu tot cu el. Norocu lui ca stau la cateva sute de km. Ce mama naibii sa fac ca il luasem pentru un prieten care face curse in Italia si daca vine si-i zic ca-i naspa ce-o sa zica omu saracu? Ca el nu cunoaste prea bine care-i treaba si cine stie ce gandeste ca i-am luat eu den magazinu de antichitati Cos*o. Daca avea lampi ii scembam PL500 u si gata.Da asa... Si inca ceva am observat ca se incalzeste rau de tot si trafo de intrare si tuneru de le ia draq pe ambele. Eu unu ma las de digitalice de astea...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Care e al treilea? A aparut nou rec?
    SHALOM

Posts Thanks / Likes

Nuuuu man! Doar ca am luat al treilea exemplar de HSS (kitu normallll)

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default rec

Schimba LNB-ul si va merge

sirius

Posts Thanks / Likes

Mo fii serios, ce crezi ca folosesc antena lor? Pai daca o puneam pe aia eram la pamant. Nu man am pus pe antena mea cea batrana cu LNB de 0,3 verificat care merge super pe SS2 si pe un echostar. Pe calcul meu merge cool cu 75% semnal pe toate transponderele...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Atunci fuguta inapoi la Cosmo cu receptorul...
    SHALOM

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

ma mir ca mai sint oameni care se aventureaza sa cumpere gunoiul RCSului (existind MAX si Focus)

Posts Thanks / Likes

uite ca mai sunt, vrea omu HBOu si Kinemaxam...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner
    uite ca mai sunt, vrea omu HBOu si Kinemaxam...
    vine si la ceilalti

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default STATI PE APROAPE, O BOMBA STA SA FACA FiiiiiiS!!!

pai numai bine , pina sosea prietenul tau ....bagau pe maxtv hbo si kinemaxul cum zici tu...+ altele...in jur de 8-12 august...
    te-ai grabit fatal!
    IN ROMANIA, NICI IN ORA EXACTA NU MAI AM INCREDERE!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cum spunea si @tylk ... negociatorul pentru FOCUS, la programele care vor mai intra pana in iarna, este UPC. Acesta incearca sa scoata un pret cat mai bun, care sa permita reducerea tarifului la abonament sau sa lase loc de inca cateva canale de filme in pretul ala. Atat la FOCUS, cat si la MAX, treaba cu HBO se va rezolva in curand, dar problema este ca deocamdata singurul DTH credibil ramane DIGI.

Si asa ca o observatie personala. Majoritatea de aici, trambiteaza cu DIGI in sus si in jos din cauza ca sunt implicati in afaceri cu asa ceva si adevarul este ca le merge si ies ceva bani. Dar daca ii intrebi ce au acasa apar 3 situatii:

1. Inca nu si-or luat si ei, deoarece asteapta sa vada ce fac si aia din concurenta.
    2. Au si ei conserva si nu vor ezita deloc in a se scapa de ea, in cazul in care concurenta se apropie de DIGI. Flexibilitatea in implementare si utilizare ii va determina pe batranii in domeniu sa mearga pe MAX sau FOCUS.
    3. Au deja card MAX TV si nu vor recunoaste asta aici ...

ovex

Posts Thanks / Likes

Mo iata ca am gasit rezolvarea... cand am ajuns cu el la reprezentanta am futut o tranta de pamant cand am calcat gresit pe o platforma din aia pentru oameni cu probleme(handicap) si receiveru de la Gigo a zburat prin aer vreo 5 metri si a cazut liiiiin la pamant. Ei imaginati-va ca in momentul cand l-au pus aia la test a mers din prima... si am mai futut si 400.000 pe benzina. Daca stiam il izbeam acasa de 10 ori. Astea se potrivesc cu natia asta care in momentul cand face figuri televizorul acesta primeste ceva pumni si se linisteste.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Mester Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by skycleaner
    Mo iata ca am gasit rezolvarea... cand am ajuns cu el la reprezentanta am futut o tranta de pamant cand am calcat gresit pe o platforma din aia pentru oameni cu probleme(handicap) si receiveru de la Gigo a zburat prin aer vreo 5 metri si a cazut liiiiin la pamant. Ei imaginati-va ca in momentul cand l-au pus aia la test a mers din prima... si am mai futut si 400.000 pe benzina. Daca stiam il izbeam acasa de 10 ori. Astea se potrivesc cu natia asta care in momentul cand face figuri televizorul acesta primeste ceva pumni si se linisteste.
    E tare ! Util de stiut ! Mai ales ca solutia e verificata

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)